6 סיבות למה אתם חייבים לצפות ב"כבודו"

היוצרים מוכשרים, הקאסט נפלא, והעלילה מלאת טוויסטים ורבדים – דוד צרפתי מפציר בכולכם לא להחמיץ את דרמת המתח החדשה שלנו. בכורה ב-yesVOD מה-30.3, שידור שבועי בימי שבת מה-8.4, yesOh

1. היוצרים: התסריטאי שלמה משיח והבמאי רוני ניניו, שיצרו את הסדרה "לתפוס את השמים" בשנת 2000, חוזרים לשתף פעולה עם כוכב הסדרה, יורם חטב, כדי ליצור את "כבודו". אחרי הסדרה המצליחה שעסקה בתופעת החזרה בתשובה והביאה לדיון הציבורי את האיזון השברירי שבין משפחה לדת, הפעם השניים החליטו לבדוק את קווי הגבול שבין משפחה, חברות, חוק ופשע.

2. חוק וסדר: בניגוד לאינספור סדרות בית משפט אמריקאיות שצצות כמו פטריות אחרי הגשם, בארץ, מערכת המשפט לא זכתה ליותר מדי חשיפה טלוויזיונית. כאן נכנסת "כבודו". הסדרה מגוללת את סיפורו של שופט רודף צדק שהשתלשלות אירועים חצי-טראגית גורמת לו לבגוד בכל הערכים שלו. מצד אחד, הוא חייב להציל את בנו, מצד שני, הקריירה ארוכת-השנים שלו. הבחירה נראית ברורה מאליה, והסדרה מבקשת לבחון כיצד החלטה של הרגע (של האב ושל הבן) מצליחה להשפיע על מרקם החיים של כל הסובבים אותם – עד לקריסה הטוטאלית של הכל.

3. הקאמבק של יורם חטב: השחקן המבריק קצת נעלם מהמסך בשנים האחרונות (ומסתבר שהקים עסק לייעוץ ארגוני). ב"כבודו", חוזר חטב ובגדול, בתור לככב בתור אבא ושופט בית משפט עליון שיעשה הכול כדי להגן על הבן שלו. האינסטינקט הראשון הוא להריע לו על הדרך האצילית שבה הוא לוקח את הכל, אבל לאט לאט מסתבר שגם הוא מסתבך ברצף של בחירות שגויות עד לאבדן שליטה. חטב מצליח לנווט בין תפקיד ההורה האחראי, השופט הקשוח, המנטור האדיב ועד לנאשם הפרנואיד.

úîåðåú äñãøä äéùøàìéú: ëáåãå òåðä 1 éùøàì, 2017 ãîåú: îéëä ùç÷ï: éåøí çèá *** Local Caption *** ëáåãå1 ëáåãåòåðä1 ëáåãåò1ô0

4. הקאסט: מלבד חטב, מככבים בסדרה מספר לא מבוטל של כוכבים בתפקידים מפתיעים וחזקים. החל מהישאם סולימן, לנצח אבו-אחמד מפאודה הפעם כקצין צה"ל (!), ועד לוסי אהריש, דרך אלמה דישי כעורכת דין מתחילה בתפקיד מלא בשר, תום חגי שמשיל מעצמו סופית את תדמית תלמיד הישיבה, ואילנית בן יעקב שמגלמת את מפקדת תחנת המשטרה שלא נותנת לאף אחד לבלבל לה את השכל.

úîåðåú äñãøä äéùøàìéú: ëáåãå òåðä 1 éùøàì, 2017 ãîåú: øåôåñ ùç÷ðéú: àéìðéú áï éò÷á *** Local Caption *** ëáåãå1 ëáåãåòåðä1 ëáåãåò1ô0

5. ישראל אחרת: "כבודו" מצליחה לפזר את המתח סביב תאונת הפגע וברח בין מספר לא מבוטל של דמויות. באמצעות התאונה, מצליחה הסדרה לחקור את החיים בדרום הארץ, על שלל גווני האוכלוסייה, ולהפנות אצבע מאשימה על הקלות שבה מוארך מעצרים של נאשמים, היחס המבטל כלפיהם והדרך שבה המשטרה, לעיתים בקלות מדי, בוחרת את האשמים שלה ולא מסכימה לזוז מעמדתה. לא שהכל שחור ולבן, כן?

úîåðåú äñãøä äéùøàìéú: ëáåãå òåðä 1 éùøàì, 2017 ãîåú: äåøä ùç÷ðéú: ìåñé àäøéù *** Local Caption *** ëáåãå1 ëáåãåòåðä1 ëáåãåò1ô0

6. טוויסטים: זאת לא תהיה סדרת מתח אם לא יהיו לה כמה טוויסטים טובים לאורך הדרך, נכון? כבודו לוקחת את תאונת הפגע וברח שלה ועושה ממנו מטעמים. משיח וניניו מפזרים את העשן סביב המקרה מכיוונים שונים בכל פרק, דרך עיניהן של כל הדמויות שמעורבות ישירות או בעקיפין, ככה שגם אחרי מספר פרקים, קשה לדעת את מי התאונה הזאת השאירה ללא פגע.

"כבודו", בכורה ב-yesVOD מה-30.3, שידור שבועי בימי שבת מה-8.4, yesOh

תגיות:

תגובות

‏4 תגובות ל“6 סיבות למה אתם חייבים לצפות ב"כבודו"

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *