"מלאך של אמא": 5 דברים שאתם צריכים לדעת על הכוכב החדש בשטח

כוכב נולד: בואו להכיר מקרוב את יוני מלס, השחקן המוכשר שמגלם את דמותו המרתקת של רפא עמנואל בסדרה המשובחת

yes

הוא חצוף, הוא בוטה, ואי אפשר להוריד ממנו את העיניים. רפא, הצעיר שמככב בסדרה "המלך של אמא", הוא דמות מרתקת. מי שהופך אותה לכזו הוא השחקן הצעיר יוני מלס, שזה התפקיד הראשון שלו.  איך הוא הגיע עד לכאן? בואו לגלות!

1. שחקן מילדות – מלס גדל ברחובות וטעם לראשונה את טעמה של הבמה בסוף כיתה ו'. הוא השתתף בהצגת הסיום של בית-הספר והמורה לתיאטרון אהבה את מה שראתה. היא הציעה לו לקחת חלק ב"בימת הנוער" של רחובות. "זה כמו בית-ספר למשחק לכיתות א' עד י"ב", מספר מלס. "ניסיתי, ונשארתי שם 6 שנים. מאז אני רק משחק, אבל עד עכשיו לא בדברים גדולים. 'מלאך של אמא' זה התפקיד המשמעותי הראשון שלי".

מלאך של אמא

2. מזל גדול – את התפקיד הוא כמעט והפסיד, בגלל תקלה טכנית. מלס אמנם צולם לאודישן, אך הקלטת כנראה הלכה לאיבוד. "אחרי חודש התקשרו אליי וסיפרו לי שמישהי המליצה עליי והציעה להם להזמין אותי לאודישן. אמרתי להם שכבר הייתי אצלם באודישן, ולא היה להם מושג. ביקשו שאבוא שוב, אז הגעתי ועשיתי עוד מספר שלבי אודישנים, עד שהתקבלתי".

éåðé îìñ áúô÷éã øàôà úîåðú äô÷ú äî÷åø îáéú yes: îìàê ùì àîà òåðä 1 (2016) ñè úîåðåú - ùç÷ðéí *** Local Caption *** îìàêùìàîà îìàêùìàîà1 îìàêùìàîàò1ô0 îìàêùìàîàòåðä1ôø÷0

3. חיבור לתפקיד – בסדרה משחק מלס את השעיר לעזאזל, דמות שמייד חושדים בה במעשה הרצח, בין השאר בגלל שמדובר בצעיר ממוצא אתיופי. מלס מעיד שהוא, לשמחתו, לא נתקל בנעוריו בתחושות של "סימון" הנובעות ממוצאו. "כן, אני יכול להתחבר לקטע הזה שכשרואים אתיופי אז ישר מרימים גבה. גם אני חוויתי מקרים, אבל לא כאלו קיצוניים. המקרה הכי קיצוני שהיה לי זה שפעם ישבתי בתחנת אוטובוס וניידת משטרה שעברה ליד עצרה והשוטרים התחילו לתשאל אותי ארוכות. חוץ מזה לא היה משהו רציני. וגם בסדרה, הדמות של רפא היא קודם כל חשודה בגלל שהוא היה בזירת הפשע".

éåðé îìñ áúô÷éã øàôà úîåðú äô÷ú äî÷åø îáéú yes: îìàê ùì àîà òåðä 1 (2016) ñè úîåðåú - ùç÷ðéí *** Local Caption *** îìàêùìàîà îìàêùìàîà1 îìàêùìàîàò1ô0 îìàêùìàîàòåðä1ôø÷0

4. דומה אבל שונה – "הדמות די שונה ממני. אמנם יש קטעים בהם הוא ממש כמוני – הוא מצייר וגם ואני מצייר – אבל הוא בן-אדם מאוד סגור, שקט ולא אוהב אנשים ואני דווקא אוהב לדבר ואוהב אנשים. כששיחקתי אותו ניסיתי להרגיש איפה הוא נמצא באותו הרגע ולחשוב איך אני הייתי מתנהג אם זה היה קורה לי. מי שבעיקר עזר לי להתכונן לתפקיד הוא הבמאי אייל סלע. הוא באמת שינה לי את כל החשיבה. אני בעיקר משחק בתיאטרון, שם הכל נורא גדול, והוא הנחה אותי להקטין. תקופת הצילומים הייתה קשה. הצורך לזכור את כל הטקסטים, הרצון לצאת טוב. בהתחלה הייתי לחוץ, גמגמתי, אבל דיברתי עם השחקנים והם עזרו לי לזרום. תום חגי (שמשחק את הנער המוגבל אמנון שניידר) נעשה חבר שלי, למרות שהוא בן 30 ואני רק בן 19. ראיתי אותו לפני כן משחק בהצגה וממש התלהבתי ממנו שם. כך ששמחתי לשחק לצידו".

 

5. ומה הלאה? מלס צריך עדיין לסיים את מחוייבותו לצה"ל – והוא משרת בחיל החימוש בבסיס בבאר-שבע. בינתיים, הוא עובד על סדרת ילדים חדשה. העתיד, כך נראה, מבטיח לו רבות.

"מלאך של אמא", ימי ראשון ב-22:00 בערוץ yesDrama וב-yesVOD

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *