"על הספקטרום": הערות אישיות על פרק 6

עידו הלמן צפה בפרק – ומצא בו לא מעט נושאים למחשבה דברים שהזכירו לו את חייו. הטור השבועי

העולם שבחוץ – רון רון מתמודד עם הפחד הכי גדול שלו, באדיבות השכנה מלמעלה, ויוצא החוצה. כאשר הוא יוצא החוצה הוא רואה שני אנשים שחוסמים לו את שער הכניסה והוא חוזר לבניין, אבל העיקר שהוא יצא החוצה.

לי יש פחד מקהל של בתי קולנוע. פעם אחת, לפני 3 שנים בערך, הייתי בסרט שחווית הצפייה שלי נהרסה בו בגלל שמשפחה אחת כל הזמן הפריעה, יצאה החוצה ונכנסה וצעקה כל הזמן. אחרי התקרית הזאת פחדתי ללכת לקולנוע כמה חודשים. הפסיכולוג שלי דאז שכנע אותי להתמודד עם הפחד הזה – ולעשות דווקא: לראות בכל הגורמים המפריעים כאתגר ולהתעלם מהם. אז הביטחון שלי חזר וללכת לקולנוע שוב נהיה כיף עבורי.

ספיד דייט – עמית וחבריו מההוסטל הולכים לספיד דייט של אנשים כמוהם. זה מעין משחק שבו הבנים והבנות מתחלפים כל כמה דקות וכל פעם "נוצר" דייט חדש. עמית לא מצליח להשתחרר מהאכזבה של ההתרחקות מליאור והוא מדבר עם הבנות בספיד דייט על כמה שהוא שונא אותה ומאחל שהיא תמות כמו היטלר.

לאחר שנפרדתי מידידה שלי מהצבא התחלתי לשנוא את החברים שלי מהיחידה. מחקתי אותם מהפייסבוק שלי, דיברתי עליהם בסתר לא יפה והייתי אובססיבי לשנאה כלפיהם. רק לאחר שהצלחתי להפריד בין הידידה לבין שאר החברים מהצבא התנצלתי כלפיהם והחזרתי אותם להיות חברים בפייסבוק שלי.

אכזבה של אהבה – זוהר מפוטרת מהעבודה ויוצאת עם החברה של אשר, אחיה, ליום כיף. לאחר מכן היא רואה את קלינאי התקשורת שלה מתנשק עם בת זוגתו, המדריכה שלה, מה שמעורר בה תסכול נוסף. היא מתקשרת לאחד הבנים שהכירה במסיבה בפרק הקודם והיא יוצאת עם חבר שלו. הוא משכנע את זוהר להתפשט ומצלם אותה. אשר מגיע, מתערב, מכה את האיש ולוקח את זוהר בזעם לדירה שלו (באחד הרגעים החזקים בסדרה).

בתור מישהו על הספקטרום, קשה לי לדעת מתי בנות מסוימות שאני חש איתן בנוח רוצות בטובתי – ומתי הן מנצלות אותי בשביל טובתן האישית. יש משהו ברצון של אנשים על הספקטרום למצוא אהבה שגורם להם "ליפול" על אנשים נורמטיבים שמנצלים את התמימות שלהם בשביל צרכיהם האישיים (ולעיתים גם הנלוזים). קרה לי הרבה פעמים שבנות התייחסו אלי יפה רק בגלל שהן רצו ממני משהו (בין אם זה סיכומים למבחנים בתיכון או מידע על סרטים מסויימים שהן רצו לראות) ולאחר שנתתי להן את מבוקשן הם התחילו להתעלם ממני עד כדי ניתוק קשר מוחלט. אבל מאז התבגרתי ועכשיו אני יודע היטב איך לזהות אנשים שמעוניינים בקשר ארוך טווח איתי ואני גם יודע מתי אנשים רוצים ממני רק משהו מסויים ולאחר מכן זהו.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *