"על הספקטרום": פרידה זמנית

עידו הלמן, שליווה אותנו כאן בבלוג לכל אורך הסידרה, מסכם את הדרך שעברו גיבוריה – וכבר מתגעגע

פרק 10 של "על הספקטרום" הוא גם האחרון לעונה וזאת הזמנות לבדוק איפה כל אחת מהדמויות הראשיות של הסדרה עומדת כאשר אנו רואים אותה לאחרונה, לפחות לזמן הקרוב.

On The Spectrum S1 Img 008 Photo Vered Adir

נתחיל עם עמית. את העונה הוא התחיל כאשר הוא יושב בבית הקפה ומתאהב בליאור. מה הוא לא עשה בשבילה במהלך העונה: הביא לה דברים, הציע לה חברות, פרץ בלי כוונה לדירה שלה והגיע למופע שבו היא מופיעה. בפרק האחרון, כאשר ליאור מחזירה לו יחס חם, הוא פתאום מגלה כי הוא כבר אינו מאוהב בה. יש מישהי אחרת שהוא דלוק עליה: יעלי המדריכה. מעגל נוסף של אהבה אובססיבית מתחיל לו. האם זה יישרוד? אני בספק. להתאהב במדריכה זה לא כמו להתאהב במלצרית בבית קפה שבו שאתה יושב. סביר להניח שבתחילת העונה הבאה יעלי תסביר לעמית שזה לא הגיוני שהוא יתאהב בה. הוא כנראה ייקח את זה קשה מאוד, אך זה יעבור לו והוא ימצא אהבה אובססיבית אחרת להיות תלוי בה נפשית.

נמשיך עם זוהר. במהלך כל העונה זוהר חיפשה אהבה. היא התחילה עם קלינאי התקשורת שלה שהבהיר לה כי הם לא יכולים להיות מעבר לידידים, עברה דרך הרבה אנשים נורמטיבים שניצלו אותה, ברחו ממנה או פשוט הבהירו לה כי הם לא מעוניינים להיות בני זוג שלה – וסיימה את הפרק האחרון כאשר מצאה את בן זוגה: רון האחר. האם מערכת היחסים הזאת תשרוד? אני בספק. עדות לכך ניתן לראות בסצנה בה רון מבהיר לזוהר כי הוא אינו מעוניין בסקס או בנגיעות רציניות, דבר ששובר את זוהר.

ונסיים עם רון רון. בפרק האחרון רואים אותו מנסה להסתדר עם פז, הבת של השכנה נאווה. זה לא כל כך מסתדר אך נראה שבסוף הם מצאו את עמק השווה שלהם. האם הידידות הזאת תשרוד את העונה הבאה? אני בספק. רון רון לא מבין את השפה הנורמטיבית שבה פז מדברת וסביר להניח שתוך פרק או שתיים הוא יריב איתה קשות ולא ירצה לדבר איתה יותר.

רגע לפני שאני נפרד מהסידרה, שווה להתעכב על סצנת הסיום. בסצנה הזאת אנו רואים את שלושת גיבורי הסדרה הראשיים יוצאים מהדירה בגלל שהאינסטלטור מגיע. הם יושבים על הספסל, רואים כלב שהולך באמצעות עגלה וצוחקים על זה. סצנה זאת מבהירה שלמרות כל החיכוכים והשונות ביניהם הם עדיין שותפים לדירה וחברים אחד של השני.

נתראה בעונה הבאה!

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *