"על הספקטרום" פרק 2: סיטואציות מהחיים

עידו הלמן ממשיך לעקוב אחר הסדרה המיוחדת – ומוצא בפרק השני לא מעט סיטואציות מרגשות שמוכרות לו מהחיים

בלי צנזורה: כחלק מהאספרגר שלי לפעמים יוצא לי לדבר, בלי כוונה מן הסתם, בצורה ישירה וחסרת טאקט. נניח, כשאני מתעצבן על מישהו, אז אני משווה אותו למנהיגים ידועים לשמצה משחר ההיסטוריה (אל תנסו את זה בבית). לפעמים יוצא לי פשוט לדבר באופן ישיר את המחשבות שלי, בלי שום סלקציה… זה קרה גם באחד הקטעים המרכזיים בפרק לרון רון, שקיבל סוף סוף את הרומבה שלו מערוץ הקניות (זאת שבשבילה הוא חזר מהר מהר מהראיון עבודה שלו בפרק הקודם). בגלל טעות במשלוח הרומבה הגיעה לשכנה מלמעלה. רון רון מגיע אל השכנה ורואה כמה היא, אמממ, מלאה. הוא מתחיל לדבר איתה על משקלה החריג ומעיר, בתום לב, על המשקל שלה… בצורה ממש לא מקובלת. למזלו, השכנה לא התרגשה יותר מדי. בחיים, זה לא תמיד ככה.

צוחקים אתכם: עמית יושב בבית הקפה ביחד עם חבר שלו ומתלהב מכך שלכלב שיושב מסביבו יש *** אדום. הוא צוחק מזה כל כך, עד שהמנהל של בית הקפה מבקש ממנו לצאת ולחזור, עד שהמלצרית האהובה עליו תשוב. אני מודה: אמנם אני בן 24, אבל עדיין לפעמים אני מתלהב מבדיחות גסות כמו ילד קטן. לפעמים קורה לי שאני צוחק מדברים שלא מתאימים, או לא מבין סיטואציות חברתיות. נניח, כשאני מדבר עם מכר, חושב שהוא צוחק איתי, אבל מגלה שהוא בעצם כועס או שאין לו מצב רוח. לפעמים קורה לי שאני לא מבין על מה העצב או המהומה מדבר מסויים, וצוחק על זה, רק כדי לגלות שהדבר הנ"ל אכן דורש מצב רוח מכובד יותר.

מה הקשר – זוהר יוצאת לדייט. היא מכירה "בחור רומנטי" באתר היכרויות ויוצאת לדייט למורת רוחו של אחיה האחראי עליה. היא מגיעה לדייט ושואלת את הדייט שלה משפט שאישית כבר הפך לקלאט אצלי: "אתה שותה יין, קפה או מיץ?", ולאחר מכן אומרת "מיץ, אני מאוד אוהבת מיץ". באותו קטע יש רגע מבריק בבימוי, ואנו מתמקדים בדרך בה זוהר אומרת את המשפטים הללו, כדי להדגיש את המונוטוניות בקולה שנובעת מהאוטיזם שלה. לאחר שהדייט של זוהר מגלה מי היא באמת הוא בורח בסתר. זוהר, שהיא אדם יחסית תמים, מחכה לו שיחזור ומזמינה לו עוד קפה (כי הקפה הקודם התקרר) עד שאחיה מגיע ולוקח אותה משם.

גם עם הסיטואציה הזאת אני מזדהה. אמנם לא יצאתי כמעט לדייטים במהלך חיי (רווק מושבע, מה לעשות), אבל קרה לי כמה פעמים שהתיידדתי עם בנות שהפכו להיות ידידות שלי וכאשר הן גילו שאני קצת שונה מהן, הן התרחקו ממני עד כדי ניתוק קשר מוחלט. ההבדל הוא שבעוד זוהר חושבת ש"הבחור הרומנטי" תכף יחזור מהשירותים וימשיך בדייט, אני הבנתי מהר שאותן בנות לא היו מעוניינות בקשר איתי.

"על הספקטרום", ימי שלישי 21:30, yes EDGE וב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *