תאג"ד: תרגיל מסכם

מי היו המצטיין, הדפ"ר והחניך התורן בפרק סיום העונה של תאג"ד? סנונית ליס ממלאת טופס טיולים ויוצאת לגמילה ב"בראשית". זהירות, ספוילרים!

תחקיר מצ"ח: תדע כל אם עבריה, שילדיה עומדים לעבור תהליך גמילה מייסר. התסמינים: רעד, גרד ומבט ריק אל החלל, בעיקר סביב 20:30. יתכן שלא יהיה מנוס מאשפוז ב"בראשית". העונה הראשונה של "תאג"ד" נגמרה בטופס טיולים מפוצץ באדרנלין, שלא השאיר לנו שנייה למצמץ. תעלומת ההתרחשויות בגדוד הלכה ונפתרה, גילינו אמיתות מזעזעות, נהנינו מכמה דקות של חסד עד לסיום מורט עצבים.

כל המערכות הגדולות שהיו אמורות לשמור על החיילים של תאג"ד איכזבו, ודבר אינו בטוח: המדינה, הצבא, הכלכלה, המשפחה ואפילו האהבה – אי אפשר לסמוך על אף אחד מהם. גם הגדרת הטוב והרע בתאג"ד היא יחסית, תלויה בנקודת מבט בלבד. לוחמי צדק עצמאיים כמו דניאל נאלצים להיאבק בכוחות גדולים מהם בגפם וכנגד כל הסיכויים. הדבר היחידי שאפשר לסמוך עליו, לפי תאג"ד, הוא חברים טובים, כאלה שנבחרים בפינצטה. ליה ופולצ'ק התגייסו לטובת רותם, כשסיפרה להם מה עברה. בן-לולו לא נטש את דניאל ואת פולצ'ק למרות שיכל לקבל נהג משלו ודקל הציל את טטרו. חברות קרובה היא המערכת היחידה שהאנשים הצעירים האלו יכולים להישען עליה, כשכל שאר המערכות שהיו אמורות לשמור עליהם, קורסות ומסתאבות. מיהו חבר טוב ומיהו זאב בעור כבש, כמו אלכס? אפשר לגלות רק כשהחברות ניצבת בפני המבחן הקשה ביותר.

צפו בדיון חי עם השחקנים שנערך לאחר פרק הסיום:

מצטיינת פרק הסיום – ליה: אחרי שרותם קיבלה מליה סטירה מצלצלת, היא חשפה בפניה מה באמת עבר עליה כל הזמן הזה. ליה, שכבר הוכיחה שיש לה לב רחום וחנון (זוכרים איך סלחה לדניאל ולאוריין?) נעמדה לצד רותם, גייסה את פולצ'ק והביאה לחשיפת האמת.

shira-77

דפ"ר פרק הסיום – אלכס: המפקד הנערץ, דמות האב של דניאל ושל התאג"ד, מי שהיינו בטוחים שניצב כל הזמן הזה לצד האמת ולוחם למענה, התגלה כחלק מהמנגנון המסואב. אלכס אמנם לא התמסר בקלות לפשעים של משפחתו, אבל גם לא יצא נגדם. והאם הוא באמת הרע בסיפור הזה? אחרי הכל בזכות המעשים שלו, איתן וחושחש אמנם מתגרדים בטירוף, אבל יש חיסון נגד סארין.

פטור פרק הסיום – דקל וטטרו: סבתא ננולי שתחייה, זכרה לברכה, סיפקה את התירוץ המושלם לחמשוש. שתבדל לחיים ארוכים, עליה השלום.

20161206_122232

החניכה התורנית של פרק הסיום – רותם: הפרמדיקית היפהפייה הזו הקריבה את עצמה למען אחרים כל חייה. מאז שאמה נהרגה, היא הפכה למבוגר האחראי, שמרה על רוי ואיבדה את איתן שלא יכל להתמודד עם התקיפה המינית שעברה. היא הקריבה את האהבה שלה לדניאל כדי לשמור על אחיה. האם בסוף העונה היא הקריבה גם את חייה בנסיון לשמור על אחרים? שמישהו יקרא לחובש, כי אנחנו לא יודעים איך נשרוד עד לעונה הבאה, כדי לגלות מה עלה בגורלה.

20161206_122105

צדיק פרק הסיום – פולצ'ק: שהציל את רותם יחד עם ליה, עמד בנדר שלו וריסק את האצבע של ידידיה.

1

ציטוט פרק הסיום

%d7%a0%d7%a0%d7%95%d7%9c%d7%99

ספרו לנו מה דעתכם על פרק הסיום של תאג"ד בדף הפייסבוק ובאינסטגרם

תאג"ד – כל הפרקים, עכשיו ב-yesVOD

 

תגיות:

תגובות