דצמבר: סרטי הדוקו החדשים של יס

סדרת הדוקו שחוקרת את מאחורי הקלעים של המוסד, סרטים בעקבות יצירות שלעולם לא נשכח וכמובן פסטיבל YES דוקו שף 2019, חודש דצמבר כאן כדי להישאר

yes

לעיניו בלבד – הפוליטיקה של המוסד | בכורה | ימים שני- רביעי, 9.12-11.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

מה באמת קרה ב- 70 שנות המוסד מאחורי הקלעים של פרשיות הריגול, ההתנקשויות והשגת הסודות?
הסיפורים המסעירים ביותר מתרחשים בין תל אביב לירושלים, בין בלפור לגלילות, ביחסים בין ראש הממשלה לראש המוסד. מה מבקש הדרג הפוליטי מהדרג המקצועי? עד כמה יכול הרמס״ד לסייע לרה״מ לקדם את שאיפותיו המדיניות או האישיות ומה קורה כשראש המוסד מתנגש עם הממונה עליו.

מבן גוריון, מול ראובן שילוח ואיסר הראל, עד לנתניהו עם תמיר פרדו ויוסי כהן, כשבאמצע שני אלופים שהותירו חותם ושמם מאיר עמית ודגן והמתחים ביחסים עם אמ״ן ומשרד החוץ וה-CIA והשב״כ. ההברקות והכישלונות, ההתרעות למלחמה וגישושי השלום.

תקצירי הפרקים

פרק א': "מת הכלב, נגמרה הכלבת" | בכורה: שני, 9.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

״יש לי שני סטים מכל דבר, לעבודה ולחיים״, אומר איש מבצעים בכיר במוסד, החושש להתבלבל ולערבב בין קודש הפעילות וחול המשפחה.
כך גם המוסד כולו: חציו למלחמה וחציו לשלום. נגד מדעני טילים במצרים ומדעני גרעין באיראן, להכנת המודיעין של צה״ל לפעול במדינות ערב, אבל גם
לאיתור סדקים בחומת האיבה.
מאיר דגן מול בנימין נתניהו, איסר הראל עם בן גוריון ונגדו, ריגול וחבלה, ״עסק הביש״ ואייכמן והטרור הפלסטיני. המוסד ממריא, והפסיכולוגים שלו מחפשים פילים, לא נמרים.

פרק ב': "תרנגולת שהטילה ביצי זהב" | בכורה: שלישי, 10.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

בתוך עשור או שניים נעה המטוטלת הישראלית בפראות מחרדה קיומית לזחיחות שאננה. בהלת המצור הערבי והאיומים הסובייטיים מגבירה את תחושות המחנק ערב מבצע ״קדש״ ומלחמת ששת הימים.
המוסד, שהיה תחת איסר הראל יריבם של צה״ל ושל הכור בדימונה, מתרכז בתקופת מאיר עמית בהכנת התשתית לניצחון. הקיסרות הישראלית הגדולה מסתחררת, קולטת התרעות ממקורות מעולים כמו אשרף מרוואן ומזלזלת ביכולתו של אנואר סאדאת לממש את איומיו.
מלחמת יום הכיפורים על אלפי נפגעיה משקפת כישלון במדינאות, בהכנת החזית הצבאית ובהערכת המודיעין. ציבורית, המוסד נכווה פחות מאמ״ן אך בתוכו מתעוררות שאלות קשות.

פרק ג': "לגנוב אתם סוסים" | בכורה: רביעי, 11.12, בשעה 21:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

אלוף יצחק חופי מוציא את המוסד מהבור של יום הכיפורים אך אינו מצליח למנוע ממנו להוביל את בגין לבוץ של לבנון.
הקשר המרוקאי שלו מחבר את התקע המצרי לשקע הישראלי. החניכה המצטיינת ציפי לבני נדרשת לבחור בין היחידה המבצעית לבין לידה ומשפחה. בשליחות נתניהו נפגע מנהיג חמאס משעל ואתו גם השלום עם ירדן.
קצין האיסוף יהודה גיל מערים על מפקדיו וחבריו וכמעט מוביל למלחמה עם סוריה. יחד עם הנשיא, הרמטכ״ל וראש השב״כ בולם דגן את נתניהו בדרך לאיראן. כשהדרג הפוליטי ראש הממשלה מוצא לעצמו שותף נאמן מדי בדרג המבצע – ראש המוסד, מתחדדת השאלה, המוסד לאן?

ארבע המלצות העורכים מהיבול הבינלאומי

להרוג את חולה 0 | בכורה | ראשון, 1.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל hotdocs 2019

סיפורו הטראגי של האיש שהואשם בהפצת האיידס באמריקה. גיייטן דוגה, דייל הומוסקסואל קנדי צרפתי שעבד ב"אייר קנדה" דילג בין ערים רבות בקנדה ובארה"ב. בתחילת שנות ה-80 , לאחר שלקה בסרטן נדיר (כתוצאה מהכשל החיסוני) החליט "המרכז לבקרת מחלות" לחקור את מצבו הרפואי ואת האנשים שחלו באיידס לאחר שבאו איתו במגע מיני. אז גם זכה דוגה לכינוי "חולה O." סרט הדוקו החדש מביא גישה בלעדית לאנשים שהיו הכי קרובים לדוגה ולדמויות מפתח באותה תקופה ומראה כיצד הסיפור הפרטי שלו מהווה מיקרוקסמוס לכל האבולוציה של המחלה באמריקה.
מתקופת השחרור המיני החדש, העתיד הלא ברור והחיפוש אחר תשובות, ההגעה למסקנות שגויות, ההתקדמות המדעית שהחלה לספק הסברים וההיסטריה שהתעוררה מחדש באמצע שנות ה-80. סיפורו הפרטי של האדם שהפך להיות מהותי בגילוי המחלה והואשם, שלא בצדק, בהתפרצותה של מחלת האיידס והתפשטותה בארה"ב.

רוצח בן טובים: מוות בסנטרל פארק | בכורה | ימים ראשון-חמישי, 29.12-2.1, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

סדרת פשע אמיתי חדשה. ב-26 באוגוסט 1986 בשעות הבוקר המוקדמות נמצאה גופתה של הצעירה, ג'ניפר לוין, בסנטרל פארק בניו יורק, כשעל גופה סימני מאבק ואונס. העקבות הובילו את המשטרה אל רוברט צ'יימברס, בן טובים שנצפה עם לוין בבר בליל מותה.
את השריטות שעל גופו נימק צ'יימברס למשטרה בתירוצים כמו "רבתי עם חתול" ו"אין לי שום מניע לרצח, ג'ני היתה חברה שלי" – משפט שעליו נכתב בהמשך השיר המפורסם של להקת הקילרז).
כחלק מהקמפיין להוכחת חפותו, יצאו צ'יימברס ופרקליטיו במסע להכפשת שמה של המנוחה, בו ניסו לתייג אותה כחולת מין ומופקרת. הפרשה זעזעה את ארה"ב והפכה למשפט מתוקשר, במסגרתו טען צ'יימברס לאי שפיות זמנית, לנסיון אונס שלו מצד לוין ולבסוף טען שהשניים קיימו אקט אלים שיצא משליטה.
סדרה הפשע האמיתי החדשה בוחנת מחדש את הפרשה שנחשבת לאחת מפרשיות הפשע הידועות ביותר לשמצה בארה"ב. לאורך 5 פרקי הסדרה מוצגות עדויות של קרובי המעורבים והחוקרים, ראיות שלא היו קבילות במהלך המשפט לצד צילומי ארכיון ותיעוד אותנטי של הסיקור התקשורתי.
במקביל לכך עוסקת הסדרה גם בנסיבות השונות שהביאו להתפתחותה של הפרשה, ביניהן התנהלות החברה האמריקאית באמצע שנות ה-80, אורח החיים המופקר של הסטודנטים ב"אפר איסט סייד" של ניו יורק, סקסיזם, אליטיזם, הסיקור התקשורתי העוין שהאשים דווקא את הקורבן וההתנהלות הבעייתית של מערכת המשפט האמריקאית.

כנר על הגג: נס על הבמה | בכורה | יום ראשון, 22.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

לציון 55 שנה להעלאת המחזה הנודע.
המחזמר האייקוני "כנר על הגג", שמבוסס על סיפורו של הסופר היהודי שלום עליכם, עלה לבימת ברודווי ב- 1964 והחזיק בשיא המחזמר הממושך ביותר על הבמות, למעלה מ- 10 שנים.
"כנר על הגג" זכה בתשעה פרסי טוני, הועלה לאחר מכן עוד 5 פעמים עם שחקנים שונים (ביניהם בגרסה הזכורה בכיכובו של חיים טופול) ונחשב עד היום למחזה הכי
פופולארי בבתי ספר ברחבי ארה"ב ובתאטראות מפוארים ביפן, וינה, יוהנסבורג ואף במקסיקו סיטי.
הסרט התיעודי החדש "כנר על הגג: נס על הבמה" מביא אל המסך את הרגעים הבלתי נשכחים לצד הדמויות שלקחו חלק בהעלאת המחזה. הוא משרטט את הדרך הארוכה שעבר המחזה מרגע עלייתו ועד ימינו ומסביר כיצד הפך טוביה החולב לדמות על זמנית כה אהובה ברחבי העולם.

קריית יואל, ניו יורק | בכורה | יום שלישי, 24.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל פאלם ספרינג 2018

80 ק"מ צפונית לניו יורק סיטי, קריית יואל – Kiryas Joel היא שטעייטל מודרני בעיירה  מונרו, ניו ג'רזי. כבר כמה עשורים שהתושבים החרדים חיים בהרמוניה עם שכניהם, ברובם גויים לא דתיים. כאשר מוגשת בקשה לצירוף חלקת אדמה שתכפיל את גודל השכונה החרדית, הדבר מוביל את שאר התושביםלפתוח נגדם בקמפיין, שרבים מחברי הקהילה היהודית מגנים כאנטישמי.

סיפור מעורר מחשבה על יחסים בין דתיים בארה"ב של ימינו.

 

YES דוקו שף 2019

פשוט טעים: דיאנה קנדי | בכורה | יום ראשון, 15.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל hotDocs 2019 , פסטיבל SXSW 2019 , פסטיבל דוקאביב  2019

סיפורה של מלכת המטבח המקסיקני. בגיל 95 דיאנה קנדי קמה מדי בוקר לצעידה אנרגטית בחורש הירוק שסביב ביתה. הבית, המוכר בשמו "קווינטה דיאנה", הוא בית אקולוגי בקצה דרך עפר שאפשר לעבור רק ברכב שטח, אבל הוא מושך אליו אינספור עולי רגל, המחכים למוצא פיה ותוצרי מטבחה של קנדי.
קנדי, גורו בישול, מחברת תשעה ספרי בישול שהכירו לשאר העולם את נפלאות המטבח המקסיקני, קבעה את מושבה במיצ'ואקאן שבמקסיקו לפני כחמישים שנה. היא הגיעה לכל פינה שבה יכלה לגלות מתכון, ירק, תבלין או צורת בישול שלא הכירה. גם היום היא דוהרת במכוניתה, מטיילת בשווקים, מבשלת, חוקרת, לומדת ומלמדת באותה התלהבות ממש.

טעם השמיים | בכורה | יום שלישי, 17.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל טרייבקה 2019 , פסטיבל חיפה 2019

נופים מרהיבים ותבשילים בוליביינים בסיפור מעורר השראה על נתינת הזדמנויות. יזם הקולינריה הדני והמייסד השותף של מסעדת "נומה", קלאוס מאייר, הביא למהפכה גסטרונומית בבירת בוליביה, לה פז, עם פתיחתה של "גוסטו", מסעדה משובחת שהיא גם בית ספר לבישול לבני הנוער העניים במדינה. קנזו, צייד שגדל באמזונס הבוליביאני, ומריה קלאודיה, ילידת האלטיפלאנו בהרי האנדים, קבעו את משכנם החדש בלה פז במטרה לפתח את הקריירה שלהם באומנויות הקולינריה
ולהדריך את בני הנוער.
תחת פיקודו של מאייר, שני הבוליביאנים הצעירים פועלים למען עתיד טוב יותר בעודם מנסים לבסס את מדינתם כיעד הקולינרי הגדול הבא בעולם. סרט תיעודי שמביא סיפור מעורר השראה על חוסן ומנטוריות אך דרך העדשה הגסטרונומית מתגלה גם חגיגה קולינרית מפוארת של האוכל הבוליבאני.

המנה הפיליפינית | בכורה | יום שני, 16.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו ב-yesVOD וב-STINGTV

"האם האוכל הפיליפיני, ה"אנדרדוג" של המטבח האסיאתי, הוא שכובש סופסוף את העולם?", הניו יורק טיימס.
סרט דוקו שף חדש ומעורר תיאבון מנסה לענות על השאלה המסקרנת תוך שהוא עוקב, בעזרת בצילומים מרהיבים, אחר ההתעוררות הקולינארית החדשה של האוכל הפיליפיני.
מיטב השפים הצעירים מרחבי ארה"ב מביאים אל המסך את הריחות והטעמים ממטבחיהם.

חלומות של שוקולד | בכורה | שישי-שבת, 20-21.12, בשעה 21:15 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

סרט חדש, בשני חלקים, על ממלכת השוקולד הבריטית.
חברת "Hotel Chocolate" נחשבת ליצרנית השוקולד הגדולה ביותר בבריטניה. הסרט "חלומות של שוקולד" יוצא למסע מתוק, שעובר בכל השלבים בהם מיוצר השוקולד האיכותי של "Hotel Chocolate" – מהמפעל, דרך האנשים שממציאים את הטעמים  הייחודיים, האנשים שמבצעים בדיקות איכות ואף המוכרים שעוברים הדרכה קפדנית בחנויות השוקולד. במקביל, מגיע הסרט גם אל אפריקה, אל החוות בהן מגדלים את פולי הקקאו האיכותיים.
מומלץ לכל המכורים!

לאכול בעלי חיים | בכורה | יום חמישי, 19.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV

פסטיבל IDFA

מהו המחיר הכבד שגובה מאיתנו החקלאות התעשייתית?
ספרו המטריד של ג'ונתן ספרן פוייר "לאכול בעלי חיים", שיצא לאור ב- 2009 , חיפש את התשובה לשאלה "מדוע אנו אוכלים בשר?".
פוייר הגדיר את החקלאות התעשייתית כ"דבר הגרוע ביותר שבני אדם עשו מעולם לבעלי חיים". הסרט "לאכול בעלי חיים", בהפקתה של נטלי פורטמן, מתבסס של ספרו של פוייר ומציג טיעונים משכנעים לטובת הצורך הדחוף בקיצוץ בצריכת בשר והגבלת הייצור התעשייתי של מזון מן החי.
הבמאי כריסטופר קווין מביא עדויות של מדענים, עיתונאים, פעילים וחקלאים, שכולם שופכים אור על הפנים האחרות של החקלאות התעשייתית החל מהכנסת החקלאות למפעלים (כש"קנטקי פרייד צ'יקן" משמשת שחקן מרכזי במהלך), דרך ההשלכות המוסריות של המרדף אחר יצירת רווחים, ועד המחיר המזעזע שהאנשים, בעלי החיים והטבע צריכים לשלם עבור הביקוש הבלתי פוסק למזון זול.
לצד התיעוד הקשה של החקלאות התעשייתית והסבל שעוברים בעלי החיים, מובאים גם קטעי ארכיון נוסטלגיים המציגים את יופיה של אמריקה הכפרית של פעם ועדויות מרגשות של חקלאים מסוג אחר, שמנסים להפנות את האחריות למצב אל הצרכנים.

המסעדה שעושה טעויות | בכורה | ימים שני-חמישי, 16-20.12, בשעה 21:10 ב-yes דוקו, ב-yesVOD וב-STINGTV 

סדרה חדשה, בת 4 פרקים, מביאה אל המסך את הסיפור המרגש מאחורי המסעדה הראשונה בבריטניה, שמעסיקה אנשים עם דמנציה.
האם ג'ורדן, אווריל ורוג'ר, שלא זוכרים כבר את גילם, יצליחו לזכור את ההזמנה שהם צריכים לקחת מהלקוחות ולהתמודד עם הלחץ הנדרש מהם בעבודה? והאם המיזם פורץ הדרך יצליח לחשוף בפני הלקוחות והצופים את האנשים שמאחורי המחלה?

משוגעים על ראמן | יום רביעי, 18.12, בשעה 22:00 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

פסטיבל HotDocs 2017 , פסטיבל idfa 2017

כל מה שלא ידעתם על ראמן והתביישתם לשאול.
הסרט, מעורר התיאבון, מלווה במשך 15 חודשים את השף היפני, אוסמו טומיטה, אשף הראמן המוביל ביפן ואת מעריציו. טומיטה מכניס אותנו אל המטבח שלו, חושף בפנינו את המתכונים ואת הפילוסופיה שמאחורי הטעם.

סיורי הפיצה של סקוט | יום שני, 16.12, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD 

DOC NYC 2017

על האיש, שלקח את האובססיה שלו לפיצה צעד אחד קדימה.
סקוט ווינר הוא "פיצולוג" מומחה בעל שם עולמי לפיצות. הוא יודע עליהן הכל, אוכל אותן מדי יום, שופט בתחרויות פיצה, כותב טור חודשי במגזין "Pizza Today" ומחזיק בשיא גינס עם אוסף של 1300 קופסאות פיצה מרחבי העולם.
אך התשוקה שלו למאכל האיטלקי לא מסתיימת בכך "סיורי הפיצה של סקוט" ברחובות העיר ניו יורק הפכו מזמן לשם דבר ועשרות אלפי אנשים כבר לקחו בהם חלק. סרט משעשע ומסקרן, שבסיומו לא תוכלו להימנע מהזמנת פיצה…

אלה ברנאן: מפקדת השולחן | יום שלישי, 17.12, בשעה 23:30 ב-yes דוקו וב-yesVOD

סיפורה של האישה שהפכה את ה"אוכל הדרומי" לסיפור הצלחה בעולם הקולינרי של ימינו.
כשאלה ברנאן עוד היתה נערה בשנות ה- 40 בניו אורלינס, עולם המסעדות המקומי גלגל לא יותר ממיליון דולר. כיום מגלגלים עסקי המזון
במדינה יותר ממיליארד דולר, והרבה בזכותה.
הבמאית, לסלי איוורקס, שהייתה מועמדת לאוסקר ולאמי ("The Pixar Movie") מציגה בסרט שלפנינו ראיונות עם שפים מוכרים, בני משפחה ועם ברנאן עצמה (בגיל 91) לצד קטעי ארכיון נדירים מהתקופות השונות. כל אלה מביאים את סיפורה יוצא הדופן של ברנאן – סיפור אינטימי על אישה שהצליחה לשבור את החומות שבהן גדלה ולהשאיר חותם ענק על התרבות הקולינרית של ימינו.

42 גרם | יום ראשון, 15.12, בשעה 23:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD

התהוותו ונפילתו של אייקון קולינרי.
אחרי שעבד במיטב המסעדות בעולם, השף ג'ק בייקלהפט, מתקשה למצוא מטבח משל עצמו. הוא מחליט לפתוח עם אשתו, אלכסה, מסעדה מחתרתית בביתם לפודי'ז מכל העולם ובה הוא מבשל תפריט בן 15 מנות ל-10 אנשים בלבד.
חוויה יוצאת דופן: טעמים חדשים לצד כלים מלוכלכים, ששוכבים בכיור הבית. לאחר שנה, בעקבות הצלחת המקום, פותחים השניים את מסעדת "42 גרם" בשיקגו.
הסרט עוקב אחרי ג'ק ואישתו בתהליך ההקמה – מפיתוח התפריטים, גיבוש צוות העובדים, עיצוב המקום, לצד המשברים שמתחילים לצוץ בחיי הנישואין.

דגים על צלחתי | יום חמישי, 19.12, בשעה 23:40 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מה יקרה לנו אם נאכל דגים בכל ארוחה במשך שנה?
ארגון הבריאות העולמי ממליץ לנו לאכול דגים ופירות ים לפחות פעמיים בשבוע. העיתונאי והסופר פול גרינברג (Four Fish; American Catch) לוקח את ההמלצה צעד אחד קדימה ומחליט לערוך ניסוי על עצמו – לאכול במשך שנה שלמה דגים בכל ארוחה.
אחרי שנה מתבררות התוצאות המפתיעות…

השפית וכוכב המישלן | יום ראשון, 15.12, בשעה 21:05 ב-yes דוקו וב-yesVOD

המסע המפרך של שפית צעירה אל כוכב המישלן הנכסף.
מסעדת "אלכסנדר" בבריסל כבר זכתה בעבר בכוכב מישלן אחד עם השף הקודם אך כעת מצטרפת למסעדה השפית הצעירה איזבל ארפין והיא יודעת שרק כוכב מישלן משלה יוכל להציל אותה.
הסרט שלפנינו מלווה אותה ואת אנקה פטרסקו, בעלת המסעדה, בחודשים שלפני ההכרזה על כוכב המישלן ואחריה.

מבוזבז | יום רביעי, 18.12, בשעה 23:35 ב-yes דוקו וב-yesVOD

הסרט הדוקו אקטיביסטי "מבוזבז!", בהפקתו של השף המפורסם אנתוני בורדיין, שם במרכז הבמה את הנושא הבוער של האוכל המבוזבז.
הסרט לא רק מתמקד בבעיה אלא גם מציע פתרונות לצריכה נכונה של אוכל ולשינויים שאנו יכולים לבצע בעצמנו בשרשרת הכנת המזון כדי לשמור על הקיימות של מערכת המזון העולמית.

אוכל 3.0 | ימים א'-ג', 15-17.12, בשעה 20:20 ב-yes דוקו וב-yesVOD

המרוץ המטורף להאכלת 10 מיליארד אנשים. המיני סדרה "אוכל 3.0 " מציגה, בשלושה חלקים, את המרוץ הטכנולוגי, החקלאי והגנטי לפתרון האכלת תושבי כדור הארץ בעתיד.
בפרק הראשון עוסקת הסדרה בייצור של אוכל טכנולוגי מהונדס ובחברות בעמק הסיליקון שכבר עובדות על פיתוחי אוכל כמו – ביצים, שרימפס ובשר סינטטיים (גם גוגל ופייסבוק כבר מעורבות, כמובן, במרוץ הזה).
הפרק השני יעסוק בפתרונות מכיוון האוכל הביולוגי – הוא יביא את הפיתוחים האחרונים של החקלאות המהונדסת ויציג לנו מה יהיו הרגלי האכילה של העתיד.
והפרק האחרון בסדרה יעסוק ב-Frankenfood ( שעבר שינוי גנטי) ובפיתוח של חקלאות טרנס גנטית, שתסייע לנו לגדל את האוכל של המחר.

מסעדות נסתרות | ימים רביעי-שבת 18-21.12, בשעה 20:25 ב-yes דוקו וב-yesVOD

מסע בעקבות המסעדות הנסתרות של אנגליה.
מהפכת האוכל האמתית החלה עם פתיחתן של מסעדות קטנות, שקטות, שלא זוכות לפרסום, במקומות רחוקים ויוצאי דופן שכדי להגיע אליהן נדרשת
עבודת בילוש מעמיקה. השף המצליח, מישל רו ג'וניור, שמנהל את המסעדה המפורסמת "לה גאברוש" (Le Gavroche), המחזיקה בשני כוכבי מישלן, יוצא בסדרה
החדשה "מסעדות נסתרות" למסע חיפוש אחר אותן מסעדות נחבאות אל הכלים, לומד מבעליהן על המרכיבים להצלחה ומקבל השראה לעבודתו שלו.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *