להתראות "בנות"

הסדרה המבריקה מגיעה לסופה, ופלורה צפובסקי כבר מתגעגעת אליהן. פרק הסיום, שני 22:00 ב-yesOh וב-yesVOD

האנה הורבאת' ואני נכנסנו להיריון בערך באותו הזמן, אני בגיל 33 והיא לקראת סוף שנות ה-20 שלה. לא ציפיתי לזה, אבל לנה דנהאם החליטה לסיים את הבייבי בן ה-6 עונות שלה בהיריון מקרי ובהחלטה של הגיבורה הראשית לשמור את הבייבי המתוסרט. האופן בו חייה של האנה החלו פתאום להסתדר, מקלולסית מרוששת לאישה בוגרת שתכף תלמד באוניברסיטה ותגור בבית פרטי מחוץ לניו יורק, אמנם איננו לגמרי ריאליסטי, אך בכל אופן, השנה היא 2017 והנה שתינו מדגמנות אוברול נמתח. סוגרות מעגל ביחד.

"בנות" תפסה אותי בשיא הרווקות התל אביביות שלי, ולמרות שהאנה וחברותיה תמיד דיברו קצת מהר מדי וחכם מדי, לא היו חסרות נקודות השקה, או נכונות להזדהות איתן טוטאלית. כתבתי כמו האנה, גם לי היה מדי פעם בן זוג קריפטי שאי אפשר היה לעמוד בפניו, ובין לבין מצאתי את עצמי בעיקר במארני, הצלע הלחוצה וחולת השליטה בחבורה, זו שמנסה להרשים ואיכשהו תמיד אומרת את הדבר הלא נכון. במשך 5 עונות "בנות" נכנסה ויצאה מחיי, האנה ואדם היו זוג ונפרדו. שושנה וריי התחברו במפתיע והתפרקו בהמתנה לרכבת התחתית. שוש זכתה לכמה פרקים מופתיים ביפן, ג'סה ניסתה לחבור לגבר עשיר עם בית מושלם וסיימה עם אדם, קארה בלונדיני ומכנסיים קצרים מאי פעם. מארני, אהובתי הטראגית, פצחה בקריירת שירה מלאה באגו, התחתנה אף היא (עם textbook looser), התגרשה והתרוששה סופית.

úîåðåú ôø÷é äñãøä: áðåú òåðä 6 (òåðú 2017) òåðú äñéåí òåðä 6 - ôø÷ 9 *** Local Caption *** áðåúò6ô9

צפיתי בשקיקה, צחקתי מהדיאלוגים שהלכו והפכו מושחזים יותר ויותר, אז איך יכול להיות שכעת, בסוף העונה השישית, המרחק ביני לבין חברותי הישנות גדול מאי פעם? אולי כי לקראת הסוף "בנות" שינתה מנגינה. אם "התבגרות" הייתה אמנם אי פעם התמונה הגדולה של "בנות", הרי שהעונה האחרונה הגישה לנו את המהלך הדרמטי הגדול ביותר שלה, והשתדלה לסגור את הקצוות כך שכולם יהיו מרוצים. פתאום, מצאתי את עצמי מתגעגעת ל"בנות" של פעם, שפעם אחר פעם הלכו עם הראש בקיר ולא הגיעו לתובנות מעמיקות. כי מה זה אם לא החיים עצמם? במציאות, ואת זה אני לומדת כל שנה מחדש, התבגרות היא לא אמהות בזק ולא הוקוס פוקוס, אלא תהליך בלתי נגמר, שנמדד בימים ודקות ולא בקפיצות דרמטיות. גם בהיותי בהיריון מתקדם טרם פיצחתי את סוד החיים הטובים, בהם עבודת חלומותיי נופלת עלי משמים, ולומר שהאמהות המתקרבת תביא עמה התבגרות? לא הייתי סומכת על זה.

 

 

במציאות, הצלחה היא לא דיכוטומיה (או שאת מאורסת לאסיאתי צייתן נוסח שושנה או שאת עכבת ביבים נטולת כיוון סטייל ג'סה), ושום פרק סיום לא יכול לסכם אותה כראוי. אם כבר, הייתי מעדיפה ש"בנות" לא תיגמר לעולם – שתמשיך ככה, בקטן, לתוך שנות ה-30 של גיבורותיה. תראו את  ריי למשל – השולי, המריר והכה-סיינפלדי, שתמיד היה מבוגר מחבריו לסדרה. לקראת הסוף ריי קיבל בירושה את ההבנה שהחיים קצרים, ובעקבות זאת – מצא את עצמו מעביר יום שכולו מגע אנושי אותנטי, בחברתה של בחורה מתוקה ומבטיחה, בתחילת דרכו לעתיד טוב יותר. שינויים קטנים ומרגשים מהסוג הזה הם הדלק בחיים, ואת זה "בנות" תמיד סיפקה בשפע. חבל שהאנה, שושנה, ג'סה ומארני צריכות לעצור כאן ולנצח להישאר לחיות בסרט, בזמן שהחיים ממשיכים כרגיל.

"בנות", פרק הסיום, שני 21:30 ב-yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *