לכבוד החנוכה: הניסים של "האנטומיה של גריי"

לכבוד הנר השמיני של חנוכה, סנונית ליס נזכרת בשמונה ניסים שעשתה שונדה לרופאינו ב"האנטומיה של גריי", בפרקים ההם, בזמן הזה

1. הניסים של מרדית': חייבים להעריץ את מרדית'. האישה חוותה כמעט כל טרגדיה שניתן להעלות על הדעת: היא גדלה עם אמא קשה להורים גרושים, ואיבדה את בעלה, את אחותה ואת כמה מחבריה הטובים ביותר בתאונות מזעזעות וגם היא עצמה חוותה אסונות למכביר, הנה רשימה חלקית: היא טבעה, טסה במטוס שהתרסק, טסה במטוס שכמעט התרסק, עברה שלל איומים והותקפה על ידי מטופל באחד מהפרקים המחרידים שזכורים לנו ב-14 עונות הסדרה, וזכורים לנו. ממש כמו גיבור הסרט "בלתי שביר", דבר מזה לא ממש נגע בכוכבת הסדרה שלנו. נכון, היא קצת התחספסה, אבל באותה ההזדמנות גם ערכה ניתוח ראשון מסוגו (לארוסתו של אהובה ששבה מן המתים!) וזכתה בפרס אייברי. האישה היא נס רפואי ופסיכיאטרי בפני עצמה.

2. האחיות של מרדית': אולי אפשר לזקוף את תושייתה של מרדית' לנס שלא חדל מלהתרחש במשפחתה. אם בסיפור חנוכה אנו פוגשים את נס פך השמן, בחייה של מר' אלה האחיות החדשות שלא מפסיקות להפתיע. ראשונה הייתה לקסי, גריי הקטנה שהצטרפה לחייה ולחיינו רק כדי להיקטף באביב ימיה. אחריה הגיעה מאגי. האם עוד בנות לבית גריי המורחב יצטרפו לשורות הסדרה בהמשך? דבר כבר לא יפתיע אותנו.

3. כושר העמידות של אריזונה: ואם כבר מדברים על כושר התאוששות, בואו נדבר על אחד מהניסים המופרכים בתולדות הסדרה – הרגל של אריזונה. האשה איבדה גפה בתאונה מחרידה, וכעבור תקופת התאוששות קצרה, כאילו צימחה קרסול חדש, ככל שזה נוגע לתסריטאי הסדרה. נכון, לפעמים היא מציינת שאין לה רגל והתסריטאים יודעים להסביר שיש היום פרוטזות שנראות נפלא, ובכל זאת, העובדה שהמיילדת היפהפייה עומדת במשך שעות ארוכות ללא עדות לכל קושי ומדלגת על עקבים גבוהים נראית כמו נס במקרה הטוב.

4. הגיוון התרבותי בלב הפריים טיים: אפשר לבקר את ייצוג הנכות של אריזונה, אבל בהחלט ראוי לפרגן לעצם קיומו, ולא מדובר במקריות. יוצרת הסדרה, שונדה ריימס, הקפידה למן הפרק הראשון, ליצור תכנית המספקת ייצוג תרבותי מגוון וריאליסטי, שלא נראה כמותו לפני כן בלב הפריים טיים האמריקני. אנשים ממגוון מוצאים, בעלי סגנונות גוף שונים, זוגות הומוסקסואלים ולסביות המשולבים באופן טבעי בעלילה במשך 14 עונות למצהלות הקהל. כשרואים את חוסר הגיוון שבקאסט של סדרות אחרות שנחשבות למתוחכמות בהרבה (היי "בנות"), חייבים להודות שמדובר בסוג של נס.

5. הלידות של מרדית': כיום מרדית' היא אם לשלושה ילדים מתוקים, אבל קשה לשכוח שבעבר הלא מאד רחוק היא סבלה מבעיות פוריות. בעונה 6 מר עברה הפלה כשניתחה את אואן ולאחר מכן התקשתה להכנס להריון, אז אימצו מרדית' ודרק את זולא. מאז, באופן מפתיע, ילדה מר שני ילדים משלה, במזל טוב.

6. כריסטינה מנתחת את דרק כשרובה מוצמד לראשה: גם דרק עליו השלום ידע לא מעט אסונות עד לתאונה הגורלית שקטפה אותו מחיינו וממסכינו לעד. אחד מהם התרחש באותה העונה, כשמטופל זועם השתולל בבית החולים. לאחר שדרק נפצע, כריסטינה (מי אם לא היא), ניתחה אותו כשרובה הוצמד לרקתה, מול עיניה של מרדית'. הגיע הזמן להודות שזה לא מפתיע שדרק נהרג, זה נס שהוא החזיק מעמד למשך זמן רב כל כך.

7. התרסקות המטוס: ואם כבר מדברים על הישרדותו של דרק, קשה שלא להיזכר שוב באותה התרסקות מטוס קטלנית. נכון, חווינו בה אבידות קשות כשנפרדנו ממארק, מלקסי ומטייס המסוק שאיש אינו זוכר את שמו, אבל התאונה הזו גם התאפיינה במספר שיא של ניצולים. חלקם הגדול, למרבה הצער, נפרד מהסדרה לאחר מכן בדרכים אחרות. מתגעגעים אלייך כריסטינה!

8. העובדה שהיא משודרת כבר 14 עונות: השורדת האמיתית בכל התאונות, ההתרסקויות והמיתות היא "האנטומיה של גריי" עצמה. העובדה שהיא משודרת כבר 14 עונות, עדיין נחשבת לשיאנית רייטינג וממשיכה להצמיד למסך את הצופים שלה למרות שנפרדה מרוב הדמויות שנולדו איתה, היא לא פחות מנס טלוויזיוני.

בואו לדבר על זה בדף "האנטומיה של גריי" בפייסבוק

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *