"משחקי הכס 6" פרק 4: מלכה של אש ודם

ראיתם כבר את הפרק האחרון? יופי – עכשיו בואו ניזכר ביחד בכל הרגעים הגדולים של חאליסי!

אנחנו עוקבים אחרי עלילות דאניריז "דאני" טארגריין מאז תחילת הסדרה, ורואים כיצד היא הופכת מנערה צעירה ותמימה לאישה חזקה ובוגרת. היינו איתה במירין, אסטפור, יונקאי וואיז דות'ראק. אחרי הפינאלה הלוהטת בפרק הרביעי, הגיע הזמן להיזכר בכל הפעמים בהן דאינריז יצאה מלכה – או חאליסי – אמיתית.

1. עונה ראשונה: הכי אחי – בפעם הראשונה שפגשנו את דאניריז היא ואחיה ויסריז שהו אצל אילריו מופטיס, איש עסקים בפנטוס. על אף מחאתה, אילריו וויסריז מתכננים לדאניריז נישואים מאורגנים עם חאל דרוגו, מנהיג הדות'ראקים. בהמשך העונה דאני מתחילה להתאהב בדרוגו ולגלות את הדרקון הפנימי שלה בעזרת עצותיהם של שפחתה דוריה, ויד ימינה ג'ורה מורמונט. ויסריז לא מרוצה מההתפתחות הזו, ומנסה להשתלט על דאינריז ובארוחה חגיגית אף מכה אותה. דאני לא נשארת חייבת ומכה אותו חזרה, ומציינת בקרירות שבפעם הבאה היא תדאג שיכרתו לו את הידיים.

דאני זוכה בחיבת העם וזקנות השבט, שמנבאות שבנה העתידי יהיה מלך המלכים שיאחד את כל שבטי הדות'ראקים. ויסריז הקנאי מנסה לגנוב לה את ביצי הדרקונים, ואף מגיע שיכור לארוחה ומאיים על דאני ובנה שטרם נולד. דרוגו מחליט להיפטר ממנו ע"י התכת זהב על ראשו – כתר ראוי לטוען למלוכה. בסצנה בלתי נשכחת דאני מביטה בויסריז הגוסס בקור רוח ומציינת שהוא מעולם לא היה דרקון אמיתי, מאחר שאש לא יכולה להרוג דרקונים.

via GIPHY

2. עונה שניה: נבואות ותככים בקארת' – אחרי שדאניריז הופכת לחאליסי, מלכת הדות'ראקים בסוף העונה הראשונה – בפרק סיום עונה מפתיע בו היא שורדת לילה שלם בתור הלהבות שמכלות את בעלה המנוח, וזוכה בשלושה דרקונים צעירים – היא יוצאת עם השבט שלה לכיוון העיר קארת' כדי לרכוש מסוחרי העיר ספינות שיעזרו לה לשוב לווסטרוז. בקארת' דאני נתקלת בקשיים רבים מול הסוחרים ועשירי העיר שלא לוקחים אותה ברצינות, ובייחוד מול פיאט פרי – מכשף עוצמתי שגונב לדאני את הדרקונים וכולא אותם בבית הבלתי-מתים. דאני, שמתייחסת לדרקונים כאילו היו ילדיה ממש, מנסה לשחרר אותם ובדרך זוכה לנבואות וחזיונות על משפחתה ועתידה. פרי מנסה לכלוא גם אותה בבית הבלתי-מתים, אבל בשלב הזה הוא מגלה שדאני לימדה את הדרקונים כמה דברים – כמו הפקודה "דרקריס" שמנחה את הדרקונים לנשוף אש. פרי, שעולה בלהבות, לומד בדרך הקשה שלא מתעסקים עם הדרקונים של דאניריז טאגריין.

via GIPHY

3. עונה שלישית: משחררת עבדים ורוכשת לוחמים – העונה השלישית מלאת ניצחונות והשגים עבור דאינריז, שמשחררת את עבדי אסטאפור ויונקאי, זוכה בעזרה נאמנה בדמות מיסנדיי וסר בריסטן סלמי ובתמיכת העם. עם זאת, הסצנה הכי זכורה מהעונה הזו מתרחשת באסטאפור, כאשר דאני עומדת "לרכוש" את הצבא החדש שלה, הבלתי טמאים, מהבעלים שלהם, קרזניס מו נקלוס. קרזניס מזלזל בדאניריז לאורך כל העונה – מעליב אותה בוואלירית (שפה אותה היא מבינה היטב) ומזלזל ברצינות כוונתיה לרכישת הצבא. עם זאת, בסופו של דבר קרזניס מסכים למכור לדאני את 8,000 החיילים תמורת דרוגון, הדרקון הגדול ביותר שלה. החיילים נענים לפקודותיה של דאניריז – בוואלירית, מה שגורם לקרזניס להבין שהיא דוברת את השפה, אבל דרוגון לא נענה לפקודותיו של קרזניס. כאשר הוא מתלונן על כך מול דאניריז, היא מגיבה בכעס שדרוגון לא נענה לפקודות כי הוא לא עבד, ומצווה על דרוגון לשרוף את קרזניס, בעוד הבלתי טמאים נשלחים לשחרר את העבדים באסטאפור, ולהרוג את הבעלים שלהם.

via GIPHY

4. עונה רביעית: פורצת למירין ומתאהבת מחדש – בעונה זו דאניריז מתחילה בקשר עם דאריו נהאריס, לוחם נועז ומנהיג "הבנים השניים" שנתונים לפקודתה. דאריו מכבד את דאניריז אבל עדיין מפלרטט איתה, קוטף לה פרחים ונשבע לה נאמנות. דאניריז הפעם זוכה במערכת יחסים לא מחייבת אך שוויונית יותר, אבל עדיין נהנית ממאבק הכוחות מאחר והיא יכולה לפקוד עליו להתפשט. בפרק הרביעי לעונה דאניריז וצבאה מגיעים למירין. דאריו נלחם עבור דאניריז בדו קרב וכמובן מביס את האויב ממירין, ודאני מפגיזה את העיר בעזרת קטפולטות, משגרת חביות מלאות בקולרי העבדים ששיחררה מערים קודמות, מציתה מרד אזרחי ומוכיחה גם את יכולת ההנהגה הצבאית והאסטרטגית שלה.

via GIPHY

5. עונה חמישית: רחמים ומלחמה – בעונה החמישית דאניריז יושבת במירין ומתמודדת עם הקשיים שהעיר מביאה איתה – היחסים בין המאסטרים לעבדים, פתיחת בורות הלחימה וההתמודדות עם בני ההרפי.  במישור האישי, דאני מתבגרת ומנסה להבין איזו מלכה היא רוצה להיות – קשוחה ותקיפה, או הוגנת ורחומה. בסוף העונה דאני נכנעת לרצון האזרחים ופותחת את בורות הלחימה, רק כדי להתקל באמבוש מצד בני ההרפי. גם הפעם דאניריז הצליחה לצאת מהמצב כמו גדולה, וליתר דיוק -רכובה ע״י דרוגון. העונה הנוכחית התחילה עם דאניריז שבויה ובודדה, אך הפרק האחרון הוכיח שאין מצב שהיא לא מסוגלת להתמודד איתו, ותמיד בדרך הטארגריינית – עם אש ודם.

via GIPHY

"משחקי הכס", ימי שני 04:00 ו-22:00 yesOh
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *