5 דברים שכל אחד בדור ה-Y יכול ללמוד מג'יין הבתולה

זה בסדר לעבוד קשה, לא צריך לפחד ממערכות יחסים יציבות ולהישאר לגור עם אמא זה אפילו די מגניב. "ג'יין הבתולה" עוסקת בצעירה בת 20 פלוס שהיא מאוד לא היפסטרית – ובכל זאת, יש הרבה מה ללמוד ממנה

רבות כבר נכתב ודובר על דור ה-Y האבוד, זה שמורכב מבני עשרים פלוס הנמצאים בחיפוש מתמיד; הם מחפשים את הזוגיות המושלמת, הקריירה המתגמלת ולא מפסיקים לרגע את הניתוח הבלתי פוסק של אישיותם על מנת להגיע אל המטרה הנכספת – מימוש עצמי. דמותה של ג'יין ב"ג'יין הבתולה" לא שונה מבני הדור הזה – גם כאן ניצבת בת עשרים פלוס, שמנסה לשרוד בעולם בלתי אפשרי ובסיטואציה בלתי אפשרית. היא עושה את זה עם כל כך הרבה קסם וחן, שכולנו יכולים ללמוד ממנה דבר או שניים. או חמישה, במקרה הזה.

1.אל תחפש רחוק, תישאר קרוב – בניגוד לדמויות ב"בנות" ובסדרות אחרות שחוקרות את דור ה-Y, ג'יין לא מחפשת להתרחק מהבית, אין לה שום צורך למצוא את עצמה בעיר הגדולה ובדירות שכורות עם שותפים. במקום זה, היא נשארת קרוב לבית, במיאמי, בבית שבו חיה מאז ומתמיד עם אימה וסבתה, שמהוות מודל לחיקוי עבורה ומקיימות ביניהן קשר מעורר קנאה של הקשבה, דאגה ואהבה ללא תנאים. עם כל התוספות המעיקות של משפחה לא ממש מתפקדת, כמובן.

 

via GIPHY

 

2. קשר יציב זה לגמרי מגניב – ג'יין לא בקטע של סטוצים חולפים ומערכות יחסים מזדמנות. בחירת בן זוג הוא עניין רציני שהיא מתייחסת אליו בכובד ראש. היא לא תתפשר על זוגיות ולא תלך על משהו שהיא מאמינה שלא יתאים לה לטווח הארוך. בעוד שמייקל ורפאל מתחרים על לבה של ג'יין, היא בוחנת ובודקת כל אחד מהם על מנת להכריע כהלכה מי מהם הוא האחד בשבילה. עד שלא תיפול ההחלטה, ג'יין לא תנהג בפזיזות (או לפחות ממש תשתדל שלא) וזה אפילו לא משנה מי מהם הוא אבי בנה.

via GIPHY

 

3. עבודה קשה משתלמת – כמו האנה מ"בנות", גם ג'יין חולמת להיות סופרת, רק שהיא לא מחפשת קיצורי דרך ולא ממתינה להשראה. היא כבר לגמרי שם ואפילו מצליחה לאזן בין הכתיבה לחיים האישיים שלה, שכוללים תינוק וכל מיני גברים ובני משפחה. ג'יין לא מפחדת לעבוד קשה ומדקלמת בכיף שלה קלישאות בסגנון: "אם רק תשקיעי ותאמיני בעצמך, תוכלי לעשות זאת". אנחנו והציניות שלנו מקנאים בה מהצד.

via GIPHY

 

4. הורות מוקדמת היא לא מלה גסה – ג'יין קוראת לתינוק שלה "מיסטר סוויט פייס" והיא מאוד, מאוד אוהבת אותו, במיוחד לאור העובדה שהיא הצליחה ללדת אותו ולהישאר בתולה (על זה, למעשה, מבוססת הסדרה). בדור ה-Y מקובל להמתין עד גיל 30 לפחות לפני העמדת צאצאים וג'יין דווקא ממחישה, במגבלותיה כדמות טלוויזיונית כמובן, שאפשר לעשות ילד ולהישאר צעירה, או לפחות ממש להשתדל.

via GIPHY

 

5. גם לא-היפסטרים יכולים להיות מגניבים – הבחירות של ג'יין, החל ממה ללבוש, איפה לגור וכלה בעם מי להתחבר ואת מי לאהוב הן מאוד לא היפסטריות. בעוד שההיפסטרים חולמים על דירות שותפים בברוקלין ובגדי וינטג' שלא כובסו מאז הסבנטיז, גיי'ן חולמת על בית עם גג רעפים, גדר לבנה וחצר קטנה. ועדיין, ג'ין ממש לא סחית, להפך. היא בחורה חכמה, שנונה ומצחיקה שגם מצליחה להישאר מקורקעת ומפוקסת בעולם המבלבל של ימינו, מה שבתכל'ס הופך אותה לאפילו מגניבה יותר.

 

via GIPHY

פרקי "ג'יין הבתולה" מחכים לכם ב-yesVOD 

תגובות

תגובה אחת ל“5 דברים שכל אחד בדור ה-Y יכול ללמוד מג'יין הבתולה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *