פאודה – חמשת הרגעים הגדולים של העונה

בעונה אחת קצרה פאודה הצליחה לייצר כל כך הרבה רגעים גדולים, עד שנדמה שלבחור רק 5 מהם – זו משימה בלתי אפשרית. ובכל זאת, אחרי בחינה קפדנית, הצלחנו לבחור את חמשת הקטעים הכי הופכים, הכי מרגשים, הכי מפוצצים, וכמובן, הכי דרמטיים של העונה

כלבי תקיפה – הנאום של אביחי הוא אחד מהרגעים הכי אייקונים של הסדרה, שמכניס אותה לקונטקסט חדש לחלוטין. לאחר החטיפה של השייח אוואדאללה, נורית נכנסת להלם, היא לא מצליחה להתמודד עם כל המשמעויות שנדרשות ממסתערב. "ראית פעם כלב תקיפה מקבל פקודה לתקוף?", הוא שואל, "ברגע שאומרים לנו פעל בקשר – אנחנו קופצים". מלבד המשחק המבריק של רונה-לי שמעון ובועז קונפורטי בסצינה הזאת, מדובר ברגע אינטימי ואמיתי שמכניס את כל מה שהיחידה עושה למוד חדש – זה נכון, אנחנו לא הגיבורים, אנחנו כלבי תקיפה בעל כורחנו – כי אין ברירה אחרת – עושים מה שנדרש מאיתנו.

החלום ושברו – קפטן איוב מגיע אל ביתה של נסרין וחמותה אחרי הפיגוע של אמאל ומבקש מהם להסגיר את אבו-אחמד. במונולוג מרגש, הוא מנסה לשכנע את נסרין לגלות היכן נמצא אבו-אחמד, ומשתמש כהרגלו, בלוחמה פסיכולוגית. איציק כהן המוכשר גילה לאחרונה בריאיון שהוא בכלל לא יודע ערבית, נתון פסיכי בהתחשב בכך שרוב העבודה שלו בסדרה היא בערבית, ובכלל, כי הוא פשוט כל כך טוב.

פייס אוף – כמה חיכינו לרגע הזה? כולם ידעו שהמפגש הראשון בין אבו-אחמד לדורון קביליו יהיה טעון, אבל אף אחד לא ציפה שהמפגש שלהם יהיה כל-כך "רגוע". ובכן, ככה זה בפאודה, השניים יושבים ל"שיחה" (שהיא יותר מבחן קבלה לשהאיד המתחיל) על המוטיביציות שלהם ומוצאים את עצמם מזדהים זה עם זה. דורון קיבל הצצה נדירה במראה ואפשרות לבחור לצאת מזה לפני שעוד אנשים ייפגעו, במקום – הוא מחליט להמשיך להילחם.

טמאלי מעק – אחד הרגעים הכי מרגשים בסדרה הגיע בפרק הרביעי, אחרי הפיגוע הגדול שלקח את דריה. חברי היחידה יושבים יחד ונאור (צחי הלוי) שר להם את טמאלי מעק או בעברית "תמיד איתך, ואף פעם לא אשכחך". כל מילה נוספת מיותרת:

שלום חבר – רק אלוהים יודע כמה מילים (ודמעות) נשפכו על מותו של בועז, אולי אחת הדמויות הכי טראגיות בטלוויזיה הישראלית של השנים האחרונות. בועז, אחיה של גלי ובן הטיפוחים של דורון, היה אמור להיות הדבר הגדול הבא. הוא ידע מה העבודה דורשת, עשה הכל בשביל היחידה ועוד הספיק למצוא זמן לאהבה. שרשרת האירועים המצערת שהובילה למותו, מתחילה בחתונה של באשיר, אחיו של אבו-אחמד, ונגמרת בפיצוץ מחריד שאין כמותו. לפחות הוא עם דריה עכשיו.

חייבים לעשות מרתון פאודה? כנסו עכשיו ל-yes VOD ,לספריית yes Binge.

מתגעגעים? בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של פאודה

 

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *