"פאודה" – מאחורי הקלעים של פרק 1

אבי יששכרוף, מיוצרי הסדרה שזכתה לשבחי המבקרים, בטור אישי חדש שילווה את הפרקים. בואו לגלות מה קורה מאחורי הקלעים של סדרת האקשן שתדביק אתכם למסך

yes

הפאודה מתחילה. התוהו ובוהו כבר שם מהשנייה הראשונה ואני מודה, בכוונה תחילה. רצינו לבלבל את הצופה. לגרום לו לתהות מהסצינה הראשונה, מי מסתערב ומי פלסטיני.

ôàåãä: òåðä 1

וכך זה נראה. שורה של מתפללים במסגד, כשלפתע נשמעות צעקות מבחוץ. אל המסגד נכנסים שני גברים, ערבים לכאורה, אחד מהם פצוע בבטנו. תוך שניות יתברר, כי אלה גברים חמושים שבאו לחטוף מהמקום איש חמאס, לאחר שביימו פציעה של אחד מהם כדי לגבור על השומר בכניסה. האישה, שעוטה רעלה על פניה, יורה באותו שומר חמוש.  ועדיין, לצופה לא ברור לגמרי מי הם השניים והאישה בכניסה. רק כשייכנסו לאוטו שמגיע כדי לחלצם מהמקום, ונשמעת לראשונה השאלה "כולם בסדר?" מפיו של המפקד, אלי (יעקב דניאל זאדה), יתברר כי אלה מסתערבים. הגבר שסחב את המפקד בעודו "פצוע", הוא נאור (צחי הלוי). האישה היא למעשה מסתערב בשם בועז (תומר קפון). יחד עמם הנהג סטיב (דורון בן דוד) ואיש הקרח של הצוות; הצלף, אביחי. החטוף, איש חמאס בשם עלי כרמי (ג'וני אירביד), המום עדיין מהאופן שבו נשלף מהמסגד. ברוכים הבאים לכאוס.

העלילה מתחילה באותה נקודה. במהלך חקירתו של אותו עלי כרמי על ידי איש השב"כ קפטיין איוב, או כפי שהצופים מכירים אותו – איציק כהן, עולה חשד שמצליח להדהים את מערכת הביטחון. פיסת מידע שמזעזעת את הגופים העוסקים במלאכה שבעצם מביאה אותנו למפגש עם הגיבור, דורון, שאותו מגלם שותפי ליצירת פאודה, ליאור רז. איש משפחה למופת, מפקד צוות מסתערבים בעברו, אב לשני ילדים שנשוי באושר (ואולי לא כל כך באושר) לגלי (נטע גרטי). מפקד יחידת המסתערבים, מורנו (יובל סגל), מבקש ממנו להצטרף למבצע אחד ואחד בלבד.

דורון, לכאורה כבר אזרח מן המניין שעסוק בגידול ענבים לייצור יין, רחוק כל כך מעולם המסתערבים, אך אותה פיסת מידע שמציג בפניו מורנו מדהימה גם אותו ומפרה את האיזון שעליו שמר. ובעצם הוא נמשך שוב אל האש והאדרנלין, שעל אף שנלחם בהם קשה כל כך, הם שם והם מפתים. וכאן בעצם הייתה האמירה שלנו שעלתה בהרבה שיחות שניהלנו עם מסתערבים בעבר. רובם מגדירים עצמם כ"מכורים". כלומר, מכורים לאקשן, לאדרנלין ולתחושה המשכרת שאתה מהווה בורג קריטי כל כך במערכת. ואכן, הגיבור שלנו, לא עומד בפיתוי של "הסם", ומבקש לטעום ממנו, לפחות רק עוד פעם אחת. כדי לסגור חשבון שהיה נדמה שלו שסגר ממזמן. אבל אפשר "להירגע", הפעם האחת תהפוך את עולמו של דורון ותתחיל את הטירוף של פאודה.

"פאודה", ימי ראשון, 22:15, yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה 

תגובות

תגובה אחת ל“"פאודה" – מאחורי הקלעים של פרק 1

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *