מצפון תפתח הרעה: המדריך השלם למהלכים הלבנים

הם רצחניים, עוצמתיים ולא עוצרים כדי לשאול שאלות. נועה ליברמן פלשקס מגישה את מיטב הספקולציות וההערכות על האוייבים הכי איומים שאפשר לדמיין

בזמן שבדרום ווסטרוז מתעסקים בזוטות כמו מלחמות אגו, דת וירושה, קיבלנו תזכורת בפרק האחרון לאיום האמיתי על הצפון ועל ווסטרוז כולה: תקיפת המהלכים הלבנים. אז מי הם בעצם? מה הם רוצים? מה ההבדל בין מהלכים לבנים לסתם מתים מהלכים, והכי חשוב: איך נפטרים מהם?

לפני שנתחיל, חשוב לציין שבפרק האחרון, ובמשחקי הכס בכלל, יש הבחנה בין שני סוגים של יצורים – מהלכים לבנים White Walkers – שנקראים גם "האחרים", לעומת רפאים Wights, שהם פשוט סוג של זומבים. המהלכים הלבנים הם יצורים עתיקים דמויי אנוש, ולעומתם הרפאים הם פשוט זומבים – אנשים תמימים שמתו והצטרפו לצבא המתים החיים הצפוני.

508_promo_stills_1100162650

המיתולוגיה – אם קראתם את הספרים, אתם בוודאי מכירים את המהלכים הלבנים מסיפוריה של נאן הזקנה, הבייביסיטר של בני משפחת סטארק. האגדה מספרת שמהלכים הלבנים הגיעו כ-8000 שנה לפני אירועי הספרים והסדרה, במסגרת חורף אימתני וארוך במיוחד. הם הפציעו מהצפון והרגו כל מי שעמד בדרכם. כבר אז הם הצליחו להקים לתחיה גופות ולצרף אותם לצבא המתים הנוראי. הטבח הוביל למלחמה עקובה מדם בין אנשי ווסטרוז הראשונים לבין המהלכים הלבנים, וכאשר הווסטרוזים ניצחו, הם גרשו את המהלכים הלבנים צפונה, והקימו את החומה הצפונית כדי לשמור שהם לא יחזרו לעולם.

ההווה – ב-8000 השנים שחלפו, האיום הלבן הוסר, והמהלכים הלבנים הפכו לסיפור אגדה מפחיד שמספרים לילדי ווסטרוז לפני השינה. עם זאת, קצת לפני מלחמת חמשת המלכים, משמר הלילה נתקל בשמועות מטרידות מהפראים שמעבר לחומה על מתים שקמים לתחיה, ועל שובם המתקרב של המהלכים הלבנים. רוב אנשי ווסטרוז, מלבד הסטארקים ומשמר הלילה, ביטלו את הדיווחים על המהלכים הלבנים בתור שמועות חסרות בסיס, אבל אנחנו מקבלים הוכחה לקיומם כבר בעונה הראשונה של הסדרה, בפרק הראשון בו רפאים תוקפים יחידת סיור של משמר הלילה, ומאוחר יותר, כאשר רפא תוקף את סאם וג'ון בסיור מעבר לחומה. בעונה השניה אנחנו כבר פוגשים את המהלכים הלבנים וצבאם במלוא תפארתם האיומה, עושים את דרכו דרומה למתקפה עתידית על ווסטרוז.

כוחות ומאפיינים – המהלכים הלבנים דמויי האנוש הם הרבה יותר עתיקים וחזקים מכל בן אנוש בווסטרוז. הם גבוהים וצנומים, עם עור לבן ומצולק ועיניים כחולות בוהקות. עושה רושם שיש שני סוגים עיקריים של מהלכים לבנים – לוחמים – שהופיעו בסדרה כדמויות ארוכות שיער עם שיריון עתיק וחרבות מאיימות (כמו הבחור שמנהיג את צבא המתים בסוף העונה השניה, או ההוא שנלחם בג'ון בפרק האחרון) ומכשפים – שהופיעו בסדרה כקרחים עם קרניים דמויות כתר והם בעלי הכוח להקים את המתים לתחיה. בואם של המהלכים הלבנים קשור תמיד למזג אויר קפוא וסוער. הם יכולים להקפיא אנשים וחפצים במגע (כמו החרבות של משמר הלילה), בעלי כוח על-אנושי, ושליטה בכלי נשק עוצמתיים עשויים קרח. הם יכולים להקים לתחיה מתים ולהפוך אותם לרפאים, אבל אחד המהלכים הלבנים שפגשנו בעונות הקודמות, שמכונה "מלך הלילה", מסוגל גם להפוך אנשים למהלכים לבנים עוצמתיים. חלקכם ודאי תוהים מאז הפרק האחרון – האם גם ענק יכול להפוך למהלך לבן? לפי המיתולוגיה, כנראה שכן, אבל בואו נקווה שזה לא יקרה.

איך מנצחים אותם – את הרפאים ניתן להרוג בעזרת אש, אבל בשביל המהלכים הלבנים צריך להתאמץ קצת יותר. רק שני חומרים בעולם הווסטרוזי יכולים לפגוע בהם: זכוכית-דרקון (אובסידיאן), שגורמת למהלכים הלבנים לכאב רב ולבסוף לקפאון, עד להתפוררות, ופלדה ואלירית – כמו החרב שג'ון סנואו ירש ממפקד משמר הלילה הקודם. פלדה ואלירית היא פלדה שחושלה בתהליך מיוחד ומיסטי הידע כיצד לייצר אותה אבד עם הדורות, אבל יש מספר בודד של חרבות פלדה ואלירית שעוברות מדור לדור – חוץ מחרבו של ג'ון, יש חרבות אצל הלאניסטרים (שיוצרו מחרבו של נד סטארק, לאחר מותו), הטארגריינים והברת'יאונים, אבל הם עסוקים מדי במלחמות פנימיות מכדי לסייע למשמר הלילה.

משחקי הכס, יום שני, ב- 04:00 וב-22:00, yes Oh

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של yesOh

תגיות:

תגובות

‏2 תגובות ל“מצפון תפתח הרעה: המדריך השלם למהלכים הלבנים

  1. כמה תיקונים…
    החומה נבנתה בערך 3000 שנה אחרי הקרב עם המהלכים, לאחר קרב בין הפראים למשמר.
    מהלך עם כתר מקרח יש רק אחד, והוא מלך הלילה. אומרים שהוא המפקד ה13 של משמר הלילה שהתאהב במהלכת ונהיה כמוהם, והשתדרג כביכול. יש אומרים גם שהוא לא אחר מאחיו של ברנדון סטארק, הוא ברנדון הבנאי. לאחר שהומר, ברנדון מחק את הזיכרון של אחיו מדפי ההיסטוריה, שלא ידעו שבן למשפחת סטארק הפך למהלך.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *