"משחקי הכס": המדריך הגדול לבתים הקטנים

בפרקי העונה של "משחקי הכס" אנחנו מגלים עוד ועוד בתים קטנים שמצטרפים למערכה, וכבר קשה לזכור מי נגד מי. בשביל זה אנחנו כאן

כולנו מכירים את הסטארקים, הלאניסטרים והגרייג'ויאים, אבל עכשיו, כשעוד מלחמה באופק, אנחנו נתקלים בהרבה בתים קטנים (רובם מהצפון הקר) בפעם הראשונה ומוצאים את עצמנו תוהים "רגע, מי אלה?!". אז במיוחד בשבילכם, הנה המדריך הגדול לכל הבתים הקטנים שהכרנו בפרקים האחרונים.

1. בית גלובר

איפה יושבים? בטירה בשם Deepwood Motte, צפונית לווינטרפל.

מה הסמל שלהם? אגרוף כסוף על רקע אדום.

מה הסיפור שלהם? הגלוברים נאמנים במשך שנים לבית סטארק, ובזמן מלחמת חמשת המלכים בעונה הראשונה שרתו בצבאו של רוב. בזמן המלחמה בארצות הנהר, בית גרייג'וי ניצלו את חולשתם של בית גלובר וכבשו את הטירה שלהם, כלאו את בני משפחתו של ראש הבית, רוברט, והתעללו בפשוטי העם שהתגוררו עימם. עם תום מלחמת חמשת המלכים, הלוחמים מבית גלובר כבשו בחזרה את הטירה וטבחו בבני הברזל ששהו בה.

למי הם נאמנים כרגע? בעקבות העלבון הצורב שנחלו בזמן המלחמה, הגלוברים נטשו את בית סטארק וכרגע הם נייטרלים עם נטיה קלה לכיוון בית בולטון.

îùç÷é äëñ | òåðä 6 | ôø÷ 7

2. בית מורמונט
איפה יושבים? באי הדובים, אי מצפון-מערב לווינטרפל.

מה הסמל שלהם? דב שחור ביער.

מה הסיפור שלהם? בית מורמונט הוא בית גאה ועצמאי, שהיה נאמן לסטארקים מאז ומתמיד. ראש הבית הקודם היה ג'אור מורמונט, ששירת גם בתור הלורד המפקד של משמר הלילה, וחנך את ג'ון סנואו בימיו הראשונים במשמר. לאחר מותו של ג'אור מורמונט, היורשת לבית היא ליאנה הצעירה, שמראה סימני מנהיגות וקשיחות מרשימים כבר בגיל 10.

למי הם נאמנים כרגע? אחרי שכנוע מרשים של דאבוס, בית מורמונט הצטרפו למלחמה והם ממשיכים לשרת את בית סטארק.

משחקי

3. בית קרסטארק

איפה יושבים? טירת קארהולד, בחוף הצפוני-מזרחי של ווסטרוס.

מה הסמל שלהם? שמש לבנה על רקע שחור.

מה הסיפור שלהם? הקרסטארקים הם בעצם קרובי משפחה רחוקים של הסטארקים, שהתפצלו מבית סטארק לפני מאות שנים. הם שירתו תחת פיקודו של רוב במלחמת חמשת המלכים, ואחד מבני המשפחה נרצח ע"י ג'יימי לאניסטר. כנקמה על הרצח, ראש המשפחה, ריקארד סטארק, פרץ לצינוקי נהרן ורצח שני אנשי לאניסטר. רוב הכריז על הלורד קרסטארק כבוגד והוציא אותו להורג, ובכך החל הקרע בין הבתים המקורבים.

למי הם נאמנים כרגע? בעקבות הסכסוך, הקרסטארקים הכריזו נאמנות לבולטונים.

4. בית אומבר

איפה יושבים? טירת Last Hearth, מזרחית לדרך המלך של ווסטרוז.

מה הסמל שלהם? שרשראות כסופות על רקע אדום.

מה הסיפור שלהם? האומברים היו נאמנים לסטארקים בתחילת הסדרה, ולכן בראן שלח אליהם את אחיו הצעיר, ריקון, לבקשת מקלט בזמן שברחו מווינטרפל. עם זאת, האומברים הפתיעו ובגדו בסטארקים, ומסרו את ריקון והמלווה שלו, אושה הפראית, לידי רמזי בולטון בתמורה לסיוע מול הפראים שתוקפים את טירתם מצפון.

למי הם נאמנים כרגע? כרגע לבולטונים, אף שיש לציין שהם סירבו להשבע לרמזי אמונים באופן רשמי.

5. בית מנדרלי

איפה יושבים? המפרץ הלבן, עיר בצפון ווסטרוz.

מה הסמל שלהם? בן ים (על משקל בת ים) לבן על רקע טורקיז

מה הסיפור שלהם? בני מנדרלי התגוררו בעבר במישורי ווסטרוז, אבל הם נאלצו לעקור ממושבם צפונה בעקבות מלחמות לפני מאות שנים, וקיבלו שטחים וסיוע מבית סטארק תמורת שבועת נאמנות. כיום הם הבית העשיר ביותר בצפון בתור קשרי מסחר ענפים בתחום הדיג והדגנים.
למי הם נאמנים כרגע? נכון לעכשיו, בית מנדרלי לא הכריז נאמנות לאף בית גדול, והעורב שג'ון סנואו שלח אליהם טרם נענה.

via GIPHY

בית קרווין

איפה יושבים? דרומית לווינטרפל.

מה הסמל שלהם? גרזן קרב כסוף על רקע אפור.

מה הסיפור שלהם? בית קרווין הוא בית עם היסטוריה צבאית עשירה שהיה תמיד נאמן לסטארקים. כאשר רוס בולטון שלח את רמזי לגבות מהם מיסים, הם סירבו לשלם לו והכריזו על רמזי כבוגד. בתגובה, רמזי רצח את ראש הבית ופשט את עורו, והכריח את שאר בני משפחתו לצפות באירוע.

למי הם נאמנים כרגע? כרגע טרם ידוע למי יחליטו לסייע – סאנסה מעוניינת לבקש את תמיכתם, אך ג'ון סנואו טוען שהם יסתדרו גם בלעדיהם.

via GIPHY

בית הורנווד

איפה יושבים? ביערות מזרחית לווינטרפל.

מה הסמל שלהם? ראש של אייל קורא על רקע כתום.

מה הסיפור שלהם? לא הרבה ידוע על בית הורנווד. הם בית שקנאי לפרטיותו, מתגוררים ביערות ומעבר לכך שהם נאמנים לסטארקים לאורך מאות שנים, טרם פגשנו בהם באופן אישי.

למי הם נאמנים כרגע? לסטארקים.

"משחקי הכס", ימי שני 04:00, 22:00, yesOh וב-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *