"משחקי הכס": מדריך – מי הדמויות האלה לעזאזל?

אחרי הפרק האחרון, אנחנו בטוחים שגם המעריצים המכורים, לא בדיוק זוכרים מי אלה האנשים שהופיעו פתאום על המסך. בשביל זה אנחנו פה

משפחת טארלי –  שמענו כמה פעמים במהלך הסדרה על משפחתו של סאם, ובייחוד על אביו, אבל זו הפעם הראשונה שאנחנו פוגשים את המשפחה באופן אישי. בית טארלי יושב בהורן היל אשר במישור הנהרות. הם נאמנים לבית טיירל, סמלם הוא צייד אדום על רקע ירוק וסיסמת הבית שלהם היא ״הראשונים בקרב״. אב המשפחה הוא רנדיל טארלי, גנרל ותיק שלחם לצד הטיירלים במרד של רוברט ברת׳יאון, והוא מחזיק בחרב נדירה עשויה פלדה ולריאנית בשם הארטסביין. רנדיל תמיד תואר בתור אב קשוח שלועג לסאם על היותו חלש ושמנמן, וסאם אף סיפר לג׳ון בעונה הראשונה שאביו נישל אותו מהירושה ושלח אותו לחומה כדי שאחיו הצעיר, דיקון, יוכל להיות היורש לבית טארלי.

וולדר פריי – וולדר הופיע בעונות הראשונות, והוא נחשב לאחד הנבלים הנבזיים בסדרה – לפחות, עד שפגשנו את רמזי בולטון. הוא יושב עם משפחתו בתאומים – טירות באיזור אסטרטגי על נהר הקלשון שחוצה את ווסטרוז. היו לוולדר (שחגג 90 בתחילת הסדרה) שמונה נשים ואינספור פילגשות שהולידו לו עשרות בנים. קייטלין טאלי פגשה אותו למשא ומתן שבמסגרתו רוב סטארק היה אמור להינשא לאחת מנכדותיו, ואריה הייתה אמורה להינשא לאחד מבניו תמורת תמיכתו בסטארקים במלחמת חמשת המלכים. וולדר בגד בסטארקים זמן קצר לאחר מכן, ורקם מזימה ביחד עם אויביהם – טיווין לאניסטר ורוס בולטון. כאשר וולדר שמע שרוב סטארק התחתן עם אהובתו במקום עם אחת מנכדותיו, הוא הציע הסכם חדש שבמסגרתו אדמור טאלי, אחיה של קייטלין (מיד נגיע גם אליו) יינשא לביתו. החתונה הזו הפכה לאירוע העקוב מדם שכונה "החתונה האדומה", במסגרתה נרצחו רוב סטארק, אישתו, אמו קייטלין ורוב צבא הסטארקים, ואדמור נלקח בשבי.


משפחת טאלי –  משפחת טאלי היא משפחת אצולה השולטת באדמות הנהר, ומתגוררת בעיר ריבראן (או נהרן). סמלם הוא דג כסוף על רקע לבן ואדום, והסיסמא שלהם היא ״משפחה, חובה, כבוד״. קייטלין, אשתו של נד סטארק, הייתה בת טאלי, וגם אחותה, ליסה (שהועפה מדלת הירח לפני מספר עונות), והבית תמך ברוב סטארק במהלך מלחמת חמשת המלכים. בפרק השבוע הוזכרו שני בני טאלי – בלאקפיש (ברינדן טאלי) ואדמור טאלי. אדמור הוא אחיהן של קייטלין וליסה, ובלאקפיש הוא דודן. בלאקפיש נקרא ככה בגלל שהוא ה״כבשה השחורה״ של המשפחה, אבל מאחר שסמלם הוא דג, הוא הפך לדג השחור. הוא לא נישא מעולם, היה לוחם גדול וידוע בשל מזגו הסוער ודעותיו הבוטות. הפרק האחרון בו נתקלנו בו היה פרק החתונה האדומה הידוע לשמצה. בלאקפיש יצא מהחתונה כדי להטיל את מימיו, ובכך נמלט מהטבח על בני משפחתו, והגיע בחזרה לנהרן. בעוד שוולדר פריי מחפש אותו, גם סאנסה, שהיא בת-אחייניתו, מנסה ליצור איתו קשר בעזרת בריאן מטארת׳, כדי להשיג את תמיכתו ולכבוש בחזרה את ווינטרפל. אדמור טאלי הוא הבן הצעיר לבית טאלי – אחיה הקטן של קייטלין המנוחה. כאמור, הוא נלקח בשבי לאחר החתונה האדומה והוחזק בצינוק התאומים מאז. כנראה שוולדר מתכוון להשתמש באדמור בתור קלף מיקוח מול בלאקפיש

.בנג׳ן סטארק – בנג׳ן הוא אחיו הצעיר של נד סטארק, והיה סייר במשמר הלילה עד להיעלמותו המסתורית מעבר לחומה בעונה הראשונה. בנג׳ן הוא זה שמגייס את ג׳ון סנואו למשמר הלילה, אך הוא יוצא למשימת הסיור ונעלם שבועות ספורים לאחר מכן. חברי משמר הלילה מאמינים שבנג׳ן מת, או גרוע מכך – הפך לאחר. השבוע גילינו שגורלו אחר לחלוטין – ההולכים הלבנים ניסו להפוך אותו לאחר אך ילדי היער הצילו אותו. סביר מאוד שיכולות ההתמצאות שלו בתור סייר מעבר לחומה, שכנראה אוחז בכוח מיסטי כלשהו יסייעו לבראן ומירה במשימתם.

המלך אאריז השני –  הדמות האחרונה ברשימה נראתה רק בפלאשבק של בראן, אך חשוב להסביר מי היה המלך אאריז מאחר שהיה לו תפקיד חשוב בהיסטוריה של ווסטרוז. המלך אאריז טארגריין השני כונה גם ״המלך המשוגע״. הוא מת טרום הסדרה, אך הוא מוזכר בכל העונות עד כה. אאריז היה האחרון משושלת טארגריין ששלט בכס הברזל, והוא זכה בתואר ״המלך המשוגע״ מאחר וסבל מהזיות ופרנויה. לאאריז היו שלושה צאצאים – שניים מהם אנחנו כבר מכירים – דאניריז וויסריז, והשלישי, הנסיך ראיגר, מת במסגרת המרד של רוברט ברת׳יאון. לאחר שראיגר חטף את ליאנה סטארק (אחותו של נד), אביה ואחיה דרשו את שחרורה ובתמורה המלך אאריז הוציא אותם להורג. אקט זה הצית את המרד, שבשיאו טיווין לאניסטר – ששירת קודם לכן בתור ימין המלך – פרץ עם צבאו למעלה מלך. אאריז מינה טרום המרד ימין מלך חדש – רוזארט, אלכימאי ומומחה לאש פרא. רוזארט תכנן להעלות באש את מעלה מלך על כל תושביה לפקודתו של המלך אאריז, שהאמין שהלהבות יהפכו אותו לדרקון (משוגע, כבר אמרנו). כדי לעצור את תוכניתו המטורללת, ג׳יימי לאניסטר, שהיה אז במשמר המלך, החליט להתמרד נגד אאריז ורצח אותו, ובכך זכה לכינוי ״קינגסלייר״. כפי שהבנו בפרקים הקודמים – לפלשאבקים של בראן יש חשיבות, ולא נתפלא אם נזכה לפלשאבק מפורט למרד של רוברט שיכול לשפוך אור רב על עלילת הסדרה בהווה.

"משחקי הכס", ימי שני 04:00, 22:00, yesOh וב-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגיות:

תגובות

‏2 תגובות ל“"משחקי הכס": מדריך – מי הדמויות האלה לעזאזל?

  1. המלך זה טארגאריאן המלך שהיה וג'יימי לאניסטר הרג אותו אחרי שהוא ציווה עליו להביא לו את ראשו של אביו של ג'ימי
    באותו הרגע ג'ימי הרג את המלך שהיה נחשב לכמשוגע ורודה בממלכה וכך קיבל את הכינוי "קוטל המלך" או באנגלזית the king slayer
    יש גם את הקטע עם הנוזל הירוק שמתפוצץ אבל לא נהרוס לכם הכל 

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *