"משחקי הכס": 4 עובדות שאתם חייבים לדעת על ילדי היער

בפרק האחרון גילינו שלדמויות החביבות יש השפעה אדירה על הסידרה. זה בדיוק הזמן להכיר אותן מקרוב

בפרק החמישי של העונה למדנו איך נוצרו ההלכים הלבנים הראשונים ומה חלקם של ילדי היער באיום על הממלכה כולה. זה הזמן לחפור קצת במיתולוגיה של עולם "שיר של אש וקרח" – הבסיס, כמובן, לסדרה, ולגלות קצת יותר על ילדי היער ותפקידם בהיסטוריה של ווסטרוז רבתי.

1. ההתחלה – ילדי היער הם מין דמוי אנוש, וככל הנראה התושבים המקוריים והראשוניים של ווסטרוז –  ההיסטוריה של משחקי הכס מציינת שהם שלטו ביבשת עד כ-12,000 שנה לפני עלילות הסדרה, כאשר ראשוני האדם הופיעו. הם נראו לאחרונה מעבר לחומה לפני כ-6000 שנה ומאז נעלמו והפכו, בתודעה של בני האדם, ליצורים מיתולוגיים שספק אם היו קיימים מעולם.

via GIPHY

2. הקרבות – הם נקראו "ילדי היער" בגלל שהיו חיים ביערות שכיסו את היבשת, ובגלל גובהם – לא יותר מילד צעיר. היה להם עור כהה וירקרק שעזר בהסוואה, ועיניים דמויות חתול שעזרו להן לראות בחשיכה. חלקם היו בעלי יכולות על טבעיות – שליטה בכוחות הטבע וחזיונות נבואיים. כאשר ראשוני האדם החלו להשתלט על ווסטרוז, הם כרתו את העצים וגרשו את ילדי היער מבתיהם, מה שהוביל למלחמות עקובות מדם, במסגרתן ילדי היער ניסו להדוף את הפולשים בכל דרך אפשרית – כולל השמדת גשר ענק שחיבר בין ווסטרוס לאסוס, והצפת נהרות על גדותיהם. בני האדם, מצידם, כרתו את רוב עצי הלב שהיו קדושים לילדי היער. ההרס ההדדי המשיך כ-2000 שנה, עד שילדי היער ובני האדם חתמו הסכם שלום שהעניק את היבשת עצמה לאנשים, ואת היערות הותיר לילדי היער.

úîåðåú ôø÷é äñãøä: îùç÷é äëñ òåðä 6 ôø÷ 5 áùéãåø "çé" - á-04:00 ááå÷ø áî÷áéì ìùéãåø áàøä"á åëï áùòä 22:00 yes Oh yesVOD - çéðí *** Local Caption *** îùç÷éäëñò6ô5

3. הטעות – כנראה שבמסגרת המלחמות האלה, ילדי היער השתמשו בכוחותיהם להפוך שבויי אנוש להלכים לבנים – בפרק האחרון ראינו כיצד הם דוקרים גבר צעיר בעזרת זכוכית דרקון, ובתגובה העיניים שלו נצבעות בגוון הכחול המקפיא ששמור לחברינו הקפואים שמעבר לחומה. כעבור 2000 שנה נוספות של שלום יחסי בווסטרוז, ההלכים הלבנים קמו על יוצריהם ותקפו את היבשת. ילדי היער שיתפו פעולה עם בני האדם כדי להביס את ההלכים הלבנים, וכעבור מלחמה ארוכה ומתישה שזכתה לכינוי "מלחמת השחר", שני הגזעים בנו יחדיו את החומה הידועה בהנהגת בראן הבנאי  – ברנדון סטארק, אחד מהסטארקים הראשונים.

via GIPHY

4. העתיד – בזכות חזיונותיו של בראן, למדנו על כוחותיהם על ילדי היער ועל הקשר המיסטי שביניהם לבין ההלכים הלבנים. אם ילדי היער אחראים ליצירתם של ההלכים הלבנים, יתכן מאוד שהם, בסופו של דבר יהיו גם אלה שעוזרים לבני האדם להיפטר מהם בשנית – והפעם לתמיד?

via GIPHY

"משחקי הכס", ימי שני 04:00, 22:00 ב-yesOh וב-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *