"משחקי הכס": 6 תחזיות/תיאוריות לסיום עונה 6

שני פרקים לסיום העונה – והרשת רוחשת בשמועות והערכות. אז מה הולך לקרות? קבלו את הניחושים שלנו!

1. בצפון: קרב הממזרים – שם הפרק התשיעי, Battle of the bastards, כבר מרמז על הבאות: קרב בין ג'ון (סנואו) לרמזי (סנואו לשעבר), הממזרים הצפוניים שמתחרים על השליטה בווינטרפל. עוד רמז שיכול אולי לשפוך אור על הקרב המסקרן מגיע מכיוון המועמדות לפרק לפרס האמי – HBO הגישו את הפרק התשיעי כמועמד, בצירוף תיאור קצרצר: "תנאי הכניעה נדחים ומתקבלים". אנחנו לא יודעים מי יציע למי להכנע, אבל מאחר שג'ון כבר מת וחזר לחיים פעם אחת, סביר להניח שהוא לא ימות פעם נוספת בעונה הזו. היינו רוצים לקוות שהסטארקים ינצחו, אבל בסדרה הזו אי אפשר אף פעם לבנות על סוף טוב.

התחזית שלנו: קרב עקוב מדם ופרק שישים את "הארדהום" בכיס הקטן. הצלה תגיע ברגע האחרון לעזרת הסטארקים – אולי מבלאקפיש שכנראה אינו מת במאה אחוז, אולי מליטלפינגר עם צבא בית ארין, אולי מבריאן שעושה את דרכה צפונה, אולי מאחד מבתי הצפון שיחליט ברגע האחרון להחליף את הנאמנות שלו לטובת הסטארקים. סביר להניח שיהיו אבדות בנפש בשני הצדדים – אנחנו מהמרים על ריקון סטארק, טורמונד, רמזי בולטון בכבודו ובעצמו, ואולי גם מליסנדרה.

משחקי הכס

2. באיי הברזל: גרייג'וי נגד גרייג'וי – יארה ות'יאון עושים את דרכם מזרחה לעבר דאניריז טארגריין, אך אנחנו לא בטוחים שהם יספיקו להגיע אליה לפני סוף העונה. בינתיים, צצה ברשת תיאוריה מעניינת לגבי זהותו האמיתית של יורון גרייג'וי – יורון הוא יורד ים ותיק שטייל שנים ברחבי העולם, ובזמן ששהה במזרח הוא למעשה הקים את הארגון הקיצוני "בני ההארפי" – אותו ארגון שמטיל טרור על דאניריז במירין. על פי התיאוריה יורון הגיע לאיי הברזל כדי לדרוש את הכתר בזמן שציווה על הארגון שלו לשרוף את 1000 הספינות של דאינריז…. רק כדי להגיע בזמן להציל אותה עם 1000 ספינות משלו. עם זאת, נראה לנו שהתיאוריה הזו מופרכת מדי כדי להיות נכונה, מה שגם בניית הצי החדש של יורון תקח כמה שנים טובות.
התחזית שלנו: העונה הזו לא תסגור לנו קצוות מבחינת עלילת הגרייג'ואים, ובמקרה הכי טוב נקבל שוט של יארה ות'יאון מגיעים למזרח, אולי בזמן כדי להגיע לדאינירז.

משחקי הכס

3. במירין: דאניריז מצילה את היום – בסוף פרק שמונה דאניריז שבה למירין על גבי דרוגון, אבל בתזמון גרוע במיוחד. המייסטרים תקפו את מירין והם רוצים את העבדים שלהם בחזרה. יש פה פונטציאל לקרב גדול ומעניין, אבל מאחר שהקרב של העונה הוא קרב הממזרים, סביר להניח שהמשבר הזה יפתר בקלות יחסית – דאינריז כרגיל תצא המנצחת. יש כמה כוחות שיכולים לעבוד לטובתה פה – המו"מ של טיריון עם הכהנים האדומים, הצי של בני גרייג'וי שבדרך אליה, וכמובן – הדרקונים.
התחזית שלנו: דאניריז תנצח בקרב אבל תחליט להמשיך הלאה ולעזוב את מירין. אם לא למעלה מלך, אז לדורן.

משחקי הכס

4. בראבוס: אריה שבה הביתה – אריה החליטה לשוב חזרה לווסטרוz בסוף פרק 8, אבל אנחנו לא בטוחים שהיא תחזור לווינטרפל. היא עזבה את ווסטרוz כשווינטרפל הייתה בלהבות ואחרי אירועי החתונה האדומה, והיא חכמה דיה כדי לדעת שאין לה מה לחפש שם והיא לא תחזור לזרועות פתוחות. יתכן שאריה תחליט להגיע במקום לריבראן או לתאומים – כדי לסגור חשבונות עם וולדר פריי.
התחזית שלנו: אנחנו בדרך לאיחוד סטארקים מרגש, אבל לא בטוח שהוא עוד יקרה בעונה הקרובה. עם זאת, נשמח מאוד לראות את אריה מוחקת עוד שם מהרשימה שלה, ובתקווה זה יהיה לורד פריי המרושע.

משחקי הכס

5. מעלה מלך: סופם של הלאניסטרים? פרק 10 הולך כנראה להתמקד ברובו במשפט של סרסיי, בו ככל הנראה תפסיד. השחקן ג'ונתן פרייס, שמגלם את הדרור העליון, חשף בראיון שסרסיי לא תגיע לספט של ביילור ושהדרור יזכה ל"הפתעה לא נעימה". כנראה שסרסיי זוממת משהו בשיתוף קייבורן, ד"ר פרנקנשטיין של מעלה מלך. התיאוריה המובילה לגבי המזימה היא שסרסיי, במחווה למלך המשוגע אאריז טארגריין, תחליט להשתמש במאגרי אש הפרא שחבויים בעיר ולנסות לשרוף את מעלה מלך על כל יושביו. סרסיי הבטיחה בעבר לטומן שהיא מעדיפה "לשרוף ערים עד היסוד" כדי להגן עליו, וג'יימי ציטט את השורה הזו בפרק 8.

התחזית שלנו: סרסיי תצית את מעלה מלך, ויתכן מאוד שתהרוג את טומן בפינאלה – בין אם בשריפה, ובין אם בידי שומר הראש המפלצתי שלה. בין האבדות הנוספות בנפש שהגיוני שנראה – לוראס, לאנסל, והדרור העליון.

משחקי הכס

6. בחומה – החורף מגיע – לפרק האחרון קוראים "רוחות החורף", כמו הספר שעתיד לצאת בשנים הקרובות, ואנחנו מהמרים שסופסוף, אחרי שנים של איומים – החורף מגיע לווסטרוz. יכול להיות שהכוונה היא לאסון שעשוי להתרחש במעלה מלך, או לאיום נורא בהרבה – משמר הלילה שנותר בחומה חלש ומצומצם, הפראים נמצאים עם ג'ון, ואם מלך הלילה וצבאו יחליטו לתקוף את החומה – לא יהיה אף אחד שיגן עליה.
התחזית שלנו: אולי זו הסחפות, אבל אנחנו מאמינים שהשוט האחרון של העונה יהיה של החומה נופלת, ושל ההולכים הלבנים פולשים לווסטרוz, מה שאומר שהעונה השביעית תהיה אלימה וקרה במיוחד.

"משחקי הכס", ימי שני 04:00, 22:00, yesOh וב-yesVOD
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *