"משחקי הכס": 9 שאלות חשובות (וגם טיפשיות)

גם לנו קשה להיפרד מהסדרה האדירה, אז הכנו לכם רשימת שאלות שכל מעריץ צריך לדעת את התשובות עליהן

1. סרסי השתגעה לגמרי? התיאוריה צצה לראשונה ברדיט, והתבססה על דבריה של סרסי, שציינה שהיא תשרוף ערים עד היסוד כדי לשמור על ילדיה, על השמועות של קייבורן והחיזיון של בראן שמציג אש פרא מתפוצצת מתחת לעיר. לפי התיאוריה, סרסי הייתה צפויה ללכת בדרכו של המלך המשוגע אאריז טארגריין, ולהצית את מעלה מלך. סרסיי אכן הציתה להבה גדולה, השתלטה על כס הברזל והשאלה הגדולה לקראת העונה הבאה היא – האם היא שפויה או מטורפת? כמה רחוק היא מוכנה ללכת והאם בכלל יש לה סיכוי מול דאינריז?

 

2. ג'יימי יהרוג את סרסיי? תזכורת זריזה לנבואה מהעבר: סרסיי הצעירה פגשה במכשפה שחזתה ששלושת ילדיה ימותו, ושה"וולנקר" (בואלירית עתיקה: האח הקטן) יהרוג אותה לאחר מכן. מאחר ועושה רושם שסרסיי עברה לצד האפל ולא תבחל בשום אמצעי כדי להשאר על כס הברזל, לא נתפלא אם בשלב מסויים תחליט להפטר מאחיה התאום (והצעיר ממנה במספר דקות), והוא יאלץ להרוג אותה – גם אם מדובר בהגנה עצמית, או שאולי בכלל מדובר בטיריון?

משחקי הכס

3. מי אחראי לטירוף? – ועוד בעניין טירוף – תיאוריה שצצה לה העונה גורסת שאם בראן מסוגל להשפיע על העבר – כמו שהשפיע על הודור וגרם לו להכנס למצב קטטוני – יתכן שהוא השפיע גם על דמויות נוספות, ולמעשה הקולות ששמע המלך המשוגע היו אמיתיים – קולו של בראן. עוד מוקדם מכדי לדעת אם זה נכון. מצד אחד הוכח שבראן יכול ליצור קשר עם העבר ולשנות אותו כך שיתכן שהוא עוד יפגוש במלך המשוגע, אך מצד שני, שגעון זורם בשושלת הטארגריינית כך שיתכן שאאריז המסכן השתגע באופן עצמאי לחלוטין.

via GIPHY

4. טיריון הוא טארגריין? התיאוריה הזו מסתמכת על הסצנה בה טיריון מצליח להתחבב על ראיגל וויסריון, הדרקונים שדאניריז השאירה לכודים מתחת למירין. התיאוריה טוענת שהסצנה הזו מוכיחה שטיריון הוא למעשה אחד משלושת ראשי הדרקון – קרי, שהוא אחד מאלה שירכבו על דרקוניה של דאניריז, וגם שלמעשה הוא לא בן לאניסטר אלא בן טארגריין. גם פה נאלץ להמתין בסבלנות ולגלות את האמת, אבל יש עוד כמה רמזים שיכולים להטות את הכף לטובת התיאוריה – למשל ציטוטו של טיווין לאניסטר על ערש דווי שאמר לטיריון "אתה לא בני" ועניינו הרב של טיריון בדרקונים מאז גיל צעיר.

via GIPHY

5. האחים קלגיין יילחמו? – התיאוריה הזו, בה עסקנו כבר בעבר, חזתה שהאחים קלגיין ילחמו זה בזה עד המוות, ובאופן ספיציפי שסנדור (כלב השמירה) ילחם מול אחיו, גרגור (ההר) במשפט בקרב של סרסי לאניסטר. ביטול מנהג המשפט בקרב ביטל את האפשרות לדו קרב הדרמטי הזה כרגע, אבל יתכן מאוד שהופעתו המחודשת של סנדור עוד תביא אותו לחפש נקמה באחיו הגדול, ונזכה לראות את האחים נלחמים זה בזה.

via GIPHY

6. הווייף ואריה הן אותה נערה? בהשפעת (ספויילרים!) מועדון קרב, צצו ברשת טענות שאולי הוייף, אותה נערה קרת מזג וקשוחה שמאמנת את אריה בבראבוס, לא קיימת באמת אלא מייצגת פן באישיות של אריה. התיאוריה הזו הסתובבה ברחבי הרשת וטוענת שהווייף מייצגת את הצד באריה שרוצה לאבד לחלוטין את הזהות הסטארקית ולהפוך להיות משנת פנים. מאחר שזכינו לסצנת מרדף דרמטית במיוחד בה הוייף רודפת אחרי אריה ברחבי העיר, ועוד סצנה בה אריה נפטרת מהאויבת שלה פעם אחת ולתמיד – אפשר לקבוע שהתיאוריה הזו הייתה נחמדה, אבל לא נכונה.

via GIPHY

7. סאנסה בהריון מרמזי? בעקבות תמונה שהופיעה טרום העונה, בה השחקנית סופי טרנר עומדת בזווית שאולי-יכולה-להראות-בטן של חודש שלישי, חובבי הקונספירציה ברשת טענו שסאנסה בהריון מראמזי, וטענו שההוכחות הנוספות הן שסאנסה סירבה לאכול את האוכל בחומה, ושתפרה לעצמה שמלה חדשה, והציטוטים שסאנסה "עדיין מרגישה" את תוצאות שהותה עם רמזי, ושרמזי "חלק מסאנסה עכשיו". לשמחתנו, התיאוריה הזו בוטלה לחלוטין. סאנסה המסכנה עברה מספיק טראומות בעונות האחרונות, והעונה הנוכחית חזקה את הדמות שלה ובנתה אותה מחדש. בנוסף, איאן ריאון ששיחק את רמזי בעונה האחרונה, התראיין למגזין הרשת BUSTLE וציין שסאנסה אינה בהריון, אלא שה"חלק" שרמזי שינה בה הוא מנטלי בלבד.

via GIPHY

8. ואריז הוא בת ים? מהאנשים שהביאו לכם את "הודור הוא סוס" ו"רוס בולטון הוא ערפד", מגיעה תיאוריה הזויה נוספת, שטוענת שהאופציה היחידה להסביר את הגעתו המהירה של ואריז מדורן למירין היא שואריז בת ים (או למעשה, בן ים). ברדיט הגדילו לעשות ואספו 28 הוכחות שטוענות שהתיאוריה מבוססת, ביניהן העובדה ש"אף פעם לא ראינו את הרגליים של ואריס", וש"ואריז נוהג ללקק את השפתיים שלו". בעוד שהמפיקים והבמאים טענו מספר פעמים שההסבר לטיולים המהירים בסדרה הוא חוסר הלינאריות של רצף האירועים, אנחנו חושבים שאם אתם רוצים להאמין שואריז בן ים, אתם יכולים להמשיך להאמין בכך. אחרי הכל, אין שום הוכחה שהוא *לא* בן ים.

via GIPHY

9בריאן ומליסנדרה ייפגשו?  מליסנדרה נשלחה לגלות בדרום ע"י ג'ון סנואו, ובריאן בדיוק עושה את דרכה בחזרה לצפון. לא נתפלא אם הן ייפגשו בדרך, ביחוד מאחר ולבריאן יש חשבון לסגור עם מליסנדרה, האישה שאחראית למותה של המלך האהוב שלה, רנלי ברת'יאון.

10. החומה תיפול ונזכה לקרב אפי? בראן סטארק שוהה כרגע מעבר לחומה, והוא מתכנן לעבור אותה ולשוב לווינטרפל. כזכור, מלך הלילה נגע בו בעונה השישית, מה שגרם לקשר מיסטי ביניהם שאפשר למלך להכנס אל מערת העורב בעלת שלוש העיניים. אם בראן יעבור את החומה, יתכן וזה יבטל את ההגנות הקסומות שלה, ויאפשר למלך הלילה לעבור אותה גם. סביר להניח שהמעבר יגרור איתו קרב אפי של הממלכה כולה נגד ההולכים הלבנים, שיהווה את נקודת השיא של העונה הבאה (או של זו שאחריה).

 

רוצים שידור חוזר? "משחקי הכס" מחכה לכם לבינג' ב-yesVOD.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של yesOh

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *