7 תחזיות לעונה 7 של משחקי הכס

ב-17.7 "משחקי הכס" חוזרת להרעיד את עולמנו, ושני פרומקין מנסה לנחש לאן רוחות החורף ינשבו הקיץ!

1. העונה של דאינריז – במשך שש עונות צפינו בטארגאריינית זהובת השיער במסע של חיפוש עצמי, והרבה מאוד ניסוי ותהיה. כעת כשדאני מגובשת יותר, היא סוף כל סוף מגיעה לחופי ווסטרוז, כשלצידה יקירנו טיריון, מעל ראשה שלושת הדרקונים המפלצתיים, ומאחוריה צבא עצום של מאמינים. לאורך עונותיה, ״משחקי הכס״ נשענה לא מעט על קליף האנגרים עוצמתיים של דאינריז ופעלוליה, אבל מסתמן שהעונה תעמיק יותר בתפקיד שהיא נועדה לגלם במלחמה (או מלחמות), והגיע הזמן להתמודד מקרוב עם ההשלכות האמיתיות של רצונה לכבוש את כס הברזל. המפגש המעניין והמרגש ביותר יהיה כמובן בינה לבין ג׳ון סנואו-סטארק-טארגאריין, וניתן להניח שהוא יקרה בעיצומה של העונה.

via GIPHY

2. אקשן דרקונים – בהתאם לתפקיד המוגדל של דאינריז העונה – הגיע הזמן כבר לאקשן דרקונים בפול-פאוור. הדרקונים היו מההתחלה סמל למצב בו דאינריז שרויה: רגע לידתם היתה משול לרגע בו הבינה והחליטה מי היא תהיה; חוסר היכולת שלה לשלוט בדרקונים הפרועים הוקבלה לחוסר יכולת השליטה העצמית שלה; עד שלבסוף הושלם תהליך ההתבגרות האגרסיבי שדאני והדרקונים עברו במקביל, כדי להתאחד ולממש את גדולתם.

via GIPHY

כבר זכינו לרגעים של מפגני כוח מהפנטים מצד דאינריז והדרקונים, לחוד וביחד, אבל כעת, כשאם הדרקונים מגיעה להכריז על עצמה כמלכה, אין דרך טובה יותר לעשות זאת דרך שחרור כוחם המלא של שלושת יצורי ה-CGI המופלאים!

via GIPHY

3. קרב אפי יותר מקרב הממזרים – הפרק התשיעי של העונה השישית סחרר את המעריצים עם אחד מהקרבות הקולנועיים ביותר שהמסך הקטן ברא: הקרב צולם ב-25 ימים, עם 500 ניצבים, 600 חברי צוות, 70 סוסים ובתקציב של כ-10 מליון דולר. אבל עם קידום העלילה חסר התקדים בעונה שעברה, עכשיו כשכל השחקנים ניצבים מוכנים על הלוח – ״משחקי הכס״ כבר מוכנה למלחמה. אותו הקרב, שהחזיר את סנסה וג׳ון לשליטה בווינטרפל, עלול להזכר בקושי כחימום בתום העונה החדשה. צמצום מספר הפרקים מעשרה לשבעה מבטיח זמן רב יותר לתכנון, וכמובן תקציב גדול עוד יותר לביצוע.

via GIPHY

4. סנסה וג׳ון אוייבים? לאחר שעברה את התהליך המשמעותי ביותר עבור דמות מתחילת הסדרה, זה יהיה הרגע האמיתי של סנסה להוכיח את עצמה. אם הכרנו את סנסה כילדה האנוכית, המפונקת והבלתי-נסבלת שגרמה בעקיפין למות אביה האהוב, סנסה של עונה 7 היא כבר אחת הדמויות השקולות והמסקרנות ביותר בווסטרוז. השאלה היא כמה היא תתן לבייליש להשפיע עליה כנגד ג׳ון, ובעיקר – מה ג׳ון יעשה כדי לגרום לה לסמוך עליו, והאם הוא בכלל מבין את החשיבות שלה במשחק. אם ג׳ון ינהוג בסנסה ביוהרה לא מוקפדת – הטלנובלה הסטארקית תמשיך להראות אותותיה, והמריבה על השליטה בווינטרפל עלולה להחליש את הצפון. אם נוסיף לדינמיקה המתוחה של שני אלו את נוכחותה הפוטנציאלית של אריה – היא עלולה ליצור מתחים נוספים, או דווקא לאזן בינהם. צריך לזכור שהפעם האחרונה שאריה הנקמנית היתה בתקשורת עם אחותה הגדולה היתה בתקופה שסנסה לא נתנה כל סיבה לסמוך עליה, ולכן אריה עשויה לתמוך בג׳ון באופן מלא, ולייצר עוד תסכול מסוכן אצל סנסה. קשה עוד לדעת אם אריה אכן תגיע כבר לווינטרפל, אבל אם כן – זה יהיה איחוד מצמרר. העונה תהיה גם במיוחד הרגע האמיתי של ג׳ון להוכיח את עצמו, לאחר שכבר הוכיח את עצמו שוב ושוב כאדם, הוא יצטרך עתה להוכיח את עצמו כמלך.

via GIPHY

5. סרסיי וג׳יימי אוייבים! זוג האחים/נאהבים הלאניסטרי לראשונה עלול למצוא את עצמו בסכסוך מהותי, לאחר שג׳יימי שב הביתה כדי לגלות שהוא סופית איבד את כל ילדיו על-פי אותה נבואה, ולחזות בהמלכתה של סרסיי המבריקה. לא נראה שג׳יימי היה מרוצה מכל העניין, והשניים, שלפי ראות עיניה של סרסיי מהווים את שארית הלאניסטר האחרונה (אמירה שכנראה לא תפתיע את טיריון), יצטרכו להתמודד עם טינה, סלידה וקנאה מהסוג שמערכת היחסים שלהם טרם נתקלה בהן. ג׳יימי הוא מעין קלף פרוע, כשלאורך העונות הוא עבר תהליכים שעיצבו ושינו אותו, ברמה שעכשיו אולי כבר לא מדובר באדם אגוצנטרי שמסוגל לזרוק ילד קטן ממגדל גבוה בלי לחשוב פעמיים. בסופו של דבר, ג׳יימי כל פעם חזר לזרועותיה הארסיות של סרסיי, שמיד סובבה את ראשו בחזרה, אך האם הפעם שוב יוכל לחזור לזרועותיה שאחראיות ללהבות אש-הפרא ולמותם של מאות או אלפי אנשים? אותה האש שג׳יימי הרג את המלך המשוגע, אאריז טארגאריין, כדי למנוע ממנו להשתמש בה באכזריות המתוכננת כפי שסרסיי השתמשה בה (רק במינון מועט יותר)?

via GIPHY

6. בראן חוזר להיות נחוץ לעלילה – זה התחיל כבר בעונה שעברה כשבראן נסע בזמן וגילה את זהותו הביולוגית של ג׳ון, וכמו כן היה מעורב בקרב המפתיע עם הפיות והמהלכים הלבנים, שהוביל לחייו ומותו הטראגיים של הודור. אבל בעונה החדשה לבראן חייב להיות תפקיד מניע יותר: הוא בנתיים היחיד שיודע על הדם האמיתי שזורם בעורקיו של ג׳ון, ואם הוא יצליח להגיע לווינטרפל, הוא יזעזע את כל המערכת עם המידע והיכולות שלו – אבל זה בטח יקרה רק בהמשך. עכשיו בראן הוא העורב בעל שלוש-העיניים, שזה עוד לא אומר לנו או לו בדיוק על מה מדובר, אבל זה אומר שהוא קשור למהלכים הלבנים, ומציב אותו כאחת מדמויות המפתח הבולטות במלחמה האולטימטיבית של ״משחקי הכס״ – זו בין החיים למתים.

via GIPHY

7. המהלכים הלבנים משנים את המשחק – מעל מלחמת-הענק בין הבתים השונים, והרצון של כל הנפשות הפועלות לשבת בכס הברזל – המלחמה החורפית הגדולה של הסדרה מתקרבת אלינו בצעדי ענק. המלחמה הסופית מן הסתם כנראה תערך רק בעונת הסיום של הסדרה, אבל יש להניח שהעונה השביעית כבר תתן לנו בנושא משהו בסדר גודל אדיר עוד יותר מ״הארדום״: הפרק השמיני הידוע של העונה החמישית, בו ג׳ון נלחם והפסיד לראשונה למתים הבלתי-מנוצחים. מאז ג׳ון הספיק למות ולחזור לחיים בעצמו, ואולי העונה המתקרבת תספק לנו מידע חדש בנוגע להשלכות של זה ולחשיבות המהותית של ג׳ון בסיפור, תוך כדי שהוא יתנגש בעוד הרבה זומבים באקשן מסחרר.

via GIPHY

"משחרי הכס חוזרת", 17.7, yesOh וב-yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *