"האנטומיה של גריי": העצב אין לו סוף

השבוע קיבלנו פרק אפלולי שבחן את שאלת האמונה הדתית והאפשרות להחזיק בה, אל מול הטרגדיות המתחוללות בכל יום. סנונית ליס צפתה ומהרהרת. זהירות, ספוילרים!

קייס סטאדי: כשרואים את כמות היגון והצער בעולם, מפתיע שהאמונה בבורא עולם עדיין כל כך פופולארית. היה אפשר לצפות שהכאוס הנוראי שאנו נתקלים בו מדי יום, הסבל שנשקף אלינו ממהדורות החדשות – יגרמו ליותר אנשים לשבור את ההסכם הפרט שכרתו עם אל ערטילאי. ואולי דווקא חוסר הוודאות הזה הוא שהופך את האמונה לפופולארית מתמיד. הרי כולנו היינו רוצים שאיזה אבא גדול וחזק ידאג לנו, אם רק נתנהג כמו שצריך, לא? ואיך אפשר להאמין שדבר לא מכוון, כשלעתים מתרחשים צירופי מקרים כה פלאיים. קשה לקבל שאין יד מכוונת שמתכננת את עלילת חיינו. מה, כל זה קורה לנו סתם? אנחנו לא חשובים? כמה קל זה היה אילו היו הוראות שימוש לחיים, ספר הדרכה למרכיב הסבלני, כמו זה שמגיע עם הרהיטים של איקאה, שאם רק נפעל על פיו – יקרו לנו ולאהובינו דברים טובים. אני, באופן אישי, עוד לא מצאתי ספר כזה.

השבוע נתקלנו בפרק מהורהר ואפלולי של "האנטומיה של גריי", שבחן את שאלת האמונה הדתית והאפשרות להחזיק בה, אל מול הטרגדיות המתחוללות בכל יום בבתי חולים, בכבישים וברחובות. הדמויות המוכרות לנו עומתו עם הכוחות שאמורים לשמור עליהן – הדת, המשטרה – ועם ההבנה הכואבת שהדברים לא תמיד עובדים לפי הספר – ספר הספרים או החוקים.

ראשון היה ד"ר שטלרד (סלחו לי, בשבילי עדיין מדובר במיסטר שו) שנדרס בתאונת פגע-וברח, שממשיכה להתרחש בין כתלי בית החולים. שניה היא אשתו של מת'יו, הפרמדיק החמוד שאפריל נטשה בכנסייה כשברחה עם ג'קסון. האשה החדשה של מת'יו כורעת ללדת בין זרועותיה של לא אחרת מאפריל, במפגש שנותן פייט לג'ו וד"ר שטדלר בתחרות פגישות האקסים המיתולוגיים הגרועות בהיסטוריה. שלישי הוא נער שנורה על ידי שוטרים כשבסך הכל ניסה להכנס לביתו בלי מפתח. והעצב – אין לו סוף.

טוויסט השבוע: אחרי שנים של הימלטות ואימה, ג'ו היא זו שאחראית על חייו של האקס הנוראי שלה. התגובה שלה הייתה משוחקת נפלא ובכלל, קאמילה לודינגטון עושה קפיצה אדירה כשחקנית בעונה הזו.

ד"ר של כבוד: קארינה דה לוקה, שכרגיל מפגינה טאקט ומצליחה להרים את המוראל.

מכת החשמל של השבוע: אפריל, בסקס נחמה מאד לא סקסי, שלא ממש הצליח לנחם אותה.

תזעיקו רופא ל… לנו, צופים! מה נסגר עם כל הסופים העצובים האלה? אי אפשר לאזן עם איזו ישועה קטנה?! תחיית מתים מפתיעה? (ואני לא מתכוונת לקצירת איברים של דמויות מפוקפקות)

ציטוט השבוע: "איך אמורה להיות לי אמונה במערכת כזו?" – אפריל.

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק הרשמי!

"האנטומיה של גריי" – שני, 21:15, yes DRAMA, yes VOD

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *