האנטומיה של גריי: כופר חיים

האקר חסר רחמים משתלט על מחשבי בית החולים. סנונית ליס תרמה דם וצפתה בפרק השבוע של "האנטומיה של גריי". זהירות, ספוילרים!

קייס סטאדי: כולנו נמצאים במרחק קליק מאבדן החיים שלנו. ההתרחשויות הכי משמעותיות והכי יומיומיות שלנו, נמצאות בידיה האדישות של הטכנולוגיה. זכרונות מהלידה או מהתאהבות מהקיץ שעבר, ממסיבה מביכה לפני שנתיים ומהיום אחרון בעבודה, את הכל אפשר למחוק בהקשה אחת על מקלדת.

ומה קורה אם לא רק חיי החברה נמצאים בסכנה – אלא החיים ממש? למצב האפוקליפטי הזה נקלע השבוע בית החולים שאין אסון שלא פוקד אותו. האקר רב תושיה משתלט על מערכות המיחשוב של בית החולים, חוסם מידע רפואי, מפיל את הרשת הסלולרית. משבית מוניטורים ואפילו משנה את סיסמת הכניסה לבנק הדם. שנים ארוכות של לימודי רפואה מודרניים נראות פתאום חסרות תועלת, כשהמכשירים שעליהם מבוסס הידע לא פועלים. הנסיון של וובר, מהעידן הפרה היסטורי שבו רשמו דברים על נייר וקראו עיתון, מתגלה כחסר תחליף.

הרופאים שלנו מנסים להתמודד עם המצב המטורף בלי להרוג את החולים שלהם. מגי וג'קסון מטפלים בישיש שהכיר את בתו רק בסוף חייו, דבר שמספק להם הזדמנות להתקרב (ונראה לנו שהם מנצלים כל הזדמנות שהם יכולים). כאילו שהם לא צפו ב-13 העונות האחרונות, הם עולים על מסוק. לא למדתם כלום?

קרינה ממשיכה להטריף את הרופאים. היא מיישמת את המחקר שלה עם האנט למרות שהמתח שבינה לבין אריזונה עדיין מייצר מספיק ניצוצות כדי להאיר את בית החולים בהפסקת החשמל הבאה. בינתיים אריזונה עוזרת לאשה מפוחדת להביא לעולם במזל טוב תינוקת בת 3 חודשים שממהרת לחייך אליה מיד לאחר שהיא יוצאת מהרחם. אין ספק שמדובר בנס רפואי. חייו של ילד קטן ומקסים שאמו מאוהבת באלכס (תעמדי בתור), תלויים במידע הרפואי החסר, וכל זה נגמר בהפתעה שתגרום לנו לעצור את נשימתנו עד שהסדרה תשוב מפגרת החורף שלה.

טוויסט השבוע: המפגש המפתיע של ג'ו.

תזעיקו רופא ל… כל הנוכחים ברגע הזה, ותודה לאלת המעליות.

האנטומיה של גריי: כופר חיים

ד"ר של כבוד: אריזונה, שהצליחה להסביר ליולדת שכשאת עם פתיחה מלאה כבר אי אפשר לבטל את כל הסיפור.

מכת החשמל של השבוע: המתח המיני הגואה בין ג'קסון לבין מגי, שכנראה היו מצטרפים ל-Mile-high club אלמלא הסחת הדעת השולית – נוסע סופני במסוק.

ציטוט השבוע:

"There are some disasters you just don’t see coming. No matter how carefully you plan. A little surprise that changes everything. In surgery, we call it a complication. In life, it’s a catastrophe."

"יש אסונות שאתה פשוט לא צופה, לא משנה באיזו זהירות אתה מתכנן. הפתעה קטנה שמשנה את הכל. בניתוח קוראים לזה סיבוך, בחיים קוראים לזה קטסטרופה."

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק הרשמי!

"האנטומיה של גריי" יוצאת לפגרת חורף בארה"ב וגם אצלנו, ותשוב לשידור ב-22.1

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *