האנטומיה של גריי: כשתקרת הזכוכית יכולה להרוג

אז מה באמת הסיפור של ביילי? סנונית ליס צפתה בפרק השבוע של "האנטומיה של גריי" ולקחה ללב. זהירות, ספוילרים

כשמדברים על תקרת הזכוכית, נהוג לחשוב על חסמים בתחומי הקריירה או השכר. אבל אפליה נגד נשים עלולה, פשוטו כמשמעו, להרוג, כפי שהדגים ברגישות פרק השבוע של "האנטומיה של גריי". כי אם ביילי, אשת הברזל הבלתי מנוצחת, יכולה להגיע לחדר מיון כשהיא סובלת מהתקף לב ולהיתקל בחומה בצורה של גברים שמסבירים לה שהיא בסך הכל קצת חולת נפש, זה יכול לקרות לכל אחת מאתנו.

ביילי כמובן אינה דמות אמיתית, אבל המקרה שהוצג בפרק דווקא כן. בניגוד לגברים, כשנשים סובלות מהתקף לב הן לא בהכרח אוחזות בחזה ומתקפלות כפי שרואים בסרטים. תסמיני התקף לב נשי יכולים לכלול כאבים מפושטים, קוצר נשימה או בחילה, המאובחנים לא פעם בטעות כהתקף חרדה. עד לסוף המאה ה-19 האמינו רופאים שרחם האשה נודד לפעמים בגופה וגורם להיסטריה. המדע אמנם התפתח מאז, אבל לפעמים נדמה שהדעה הרווחת על נשים לא השתנתה בהרבה.

דרך המקרה שובר הלב, (במובן המילולי) של ביילי, נגע הפרק בדרישות הלא אנושיות שניצבות לעתים בפני נשים שרוצות להיחשב לשוות. בהזדמנות זו זכינו לחדור דרך מעטה הקשיחות של האישה הקטנה-ענקית שגרמה למתמחים לשקשק בחלוקים שלהם לפני 14 שנה ומאז נכנסה לכולנו ללב. מפתיע היה לגלות דרך הפרק הזה כמה מעט בעצם ידענו על הדמות האהובה הזו. בכל מקרה, אין ספק שביילי והצופות יזדקקו ללב חזק כדי לעמוד בפרקי הספין אוף החדש בכיכובו של בן, שיכילו, יש לקוות, הרבה מאד פריימים שלו רץ בהילוך איטי.

טוויסט השבוע: ההסכמה של ביילי לקריירה החדשה של בן. כי אין כמו מחלה מסכנת חיים, כדי לגרום לך לשחרר מיד את בן זוגך לעבודה שתסכן גם את חייו שלו.

ד"ר של כבוד: ביילי, כמובן. כי רק היא יכולה להציל חיים של אשה אחרת בזמן שהיא עוברת התקף לב משלה.

האנטומיה של גריי: כשתקרת הזכוכית יכולה להרוג

מכת החשמל של השבוע: הפלאשבקים לדרק, לג'ורג' ולקאלי. כשנזכרים במה שביילי עברה ב-14 העונות האחרונות, פלא שהלב שלה (ושלנו) החזיק מעמד עד כה.

תזעיקו רופא ל… אחות הקבלה בבית החולים שלא ידעה עם מי היא מסתבכת.


ציטוט השבוע שלנו: "כשתיזכרו בחייכם, הדבר היחידי שישנה הוא האם עשיתם במהלכם את מה שאהבתם עם האנשים שאהבתם. האם הייתם שמחים? האם הפקתם את המיטב מהחיים היפהפיים, המפחידים והמבולגנים האלה?" – מירנדה ביילי.

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק הרשמי!

"האנטומיה של גריי" – שני, 21:15, yes DRAMA, yes VOD

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *