האנטומיה של גריי: למות עליהם

פרק השבוע של "האנטומיה של גריי" הכיל סצנה בלתי נשכחת שקיבצה יחד את כל הרופאים זצ"ל שנפרדו מאתנו בטרם עת. סנונית ליס צפתה ומיהרה להשתטח על קברים. זהירות, ספוילרים!

קייס סטאדי: המין האנושי אמנם הצליח להנחית אדם על הירח ולרפא שלל מחלות, אבל יש לו גם לא מעט באגים. למשל המשיכה העזה של גופנו לפחמימות ולסוכרים כאילו הוא עדיין נאבק על כל קלורייה בסוואנה, ולא בין מדפי הסופרמרקטים העמוסים לעייפה של עידן השפע, או חוסר היכולת של מנהיגי העולם ליישם לקחים שילדי גן מצליחים להפנים, ולהפסיק לריב מה היה קודם של מי, ויש גם את עניין המוות. כי למרות שאנחנו יודעים שחיינו יסתיימו מרגע שאנחנו עומדים על דעתנו, ומבינים שכל מי שאנחנו אוהבים ילך יום אחד לעולמו, עדיין, כשמגיע רגע האמת, הפרידה בלתי נתפשת. משהו בנפש ובתודעה שלנו לא מצליח לעבד את העובדה הפשוטה שאדם שאהבנו, שהכרנו ניואנסים בהתנהגותו, שאנו זוכרים את הריח שלו ואת צליל קולו, פשוט איננו עוד.

מסתבר שגם מנתחים פוטוגניים לא מחוסנים מפני הקושי הזה, כפי שהוכיח פרק השבוע של "האנטומיה של גריי". יום המתים המקסיקני, מביא כל אחד מהרופאים להתמודד סופיות החיים, לנסות להיאבק בה או להתגעגע למתיו. בתוך כך, מרדית' מתבשרת שתאצ'ר, שלא בדיוק היה אב השנה, גוסס ומתלבטת אם להיפרד ממנו, או שכבר מאוחר לנסות לכפר על כל מה שלא היה.

השאלה הבוערת של העונה – מי יהיה בן הזוג הבא של מר, עדיין לא נפתרה. הרופאה המהוללת אוכלת את הראש של מורה אומלל לספרות שבסך הכל קיווה לפגוש את אהבת חייו. מצד שני – דה לוקה ולינק שניהם שמים על גריי עין, ואם תשאלו אותי, השידוך בינה לבין כל אחד מהם מרגיש טבעי כמו הנסיונות המאולצים של ג'קסון לזכות מחדש באמונה של מאגי.

טדי, מצדה, מנסה לספר לאואן על ההריון שלה ולא מצליחה. וכך, בעוד מרדית' וג'קסון מתמודדים עם האבות המרוחקים שלהם, נפתח, אולי, עוד מעגל של ריחוק בין תינוק שעוד לא נולד לבין אביו שלא יודע על קיומו.

מתוך: האנטומיה של גריי

ד"ר של כבוד: ביילי, שלא מתרגשת מהאיסורים של הצ'יף אלכס. אחרי הכל, אנחנו יודעים טוב מאד מי הצ'יפית האמיתית, וגם היא.

תזעיקו רופא… לנו, אחרי שראינו את הסצנה הזו.

מכת החשמל של השבוע: הנשיקה הלוהטת במעלית, שכבר מזמן לא ידעה אקשן כזה. התגעגענו.

מתוך: האנטומיה של גריי

טוויסט השבוע: הייבוש שהגיע אחרי הנשיקה.

ציטוט השבוע: "זה אמור להיות בית חולים לימודי!" – משקפיים, בעקבות הייבוש שאחרי הנשיקה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *