"האנטומיה של גריי": סודות ותורשה

פרק בסימן משפחה שמתחיל מחלום מוזר וממשיך לוויכוח התמידי מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הטיפוח. כל אחת מהדמויות בפרק סוחבת איתה מטען כלשהו, רגשי או גנטי ולכולנו ברור שבסופו של דבר משהו עלול להשתבש. מרינה קיגל יצאה למשימת הפירוק. זהירות, ספויילרים.

נושא "הורים וילדים", שהיה במרכז הפרק הקודם, ממשיך להסתעף. הפרק מתחיל וגם מסתיים במר בעלת החלומות, שמקבלת רמז למחקר חדש מלא אחרת מאימה המנוחה. בינתיים מאגי, שכל כך טובה בלחתוך כלי דם ורקמות, לומדת שהיא צריכה ללמוד לחתוך גם בדיבור ושיש דברים, שכדאי לשמור בסוד. או שלא. בכל מקרה, אי אפשר להחביא תינוק בשק, אבל אפשר לגדל אותו שם, כאילו בתוך רחם ולכן כדאי לזכור, שכל דבר נסתר עתיד להתגלות, לפעמים ברגע הכי מפתיע.

סודות ותורשה – אלה הקביים שמחזיקות את הפרק. סודות ששומרים כדי לא לפגוע במישהו או כדי לא לגרום למישהו תחושה לא נעימה. ומה לגבי תורשה? פתגם עתיק טוען שדם סמיך ממים, אבל לפעמים, במיוחד כשיש לנו אפשרות לבחור את המשפחה שלנו – המצב הוא הפוך. יעידו על כך מגי, מרדית', קרב, אואן, אמיליה, דה-לוקה ובגדול – כל אחד מגיבורי הפרק.

בחיים של כל אחד יש את הרגע הזה בו ההורה והילד מתחלפים ביניהם בתפקיד. הורה, שפעם היה הדמות הסמכותית והכל יכולה, שהאכילה אותך מהכפית בעודך יושב על כיסא גבוה, הופך לדמות שתלויה בך. ועכשיו זה הזמן בו עליך לדאוג להורה שלך – בין אם מדובר במחלה גופנית או מחלת נפש.

ואם נחזור רגע לאפשרויות הבחירה בחיים שלנו, יש משהו שאנחנו בטוח לא בוחרים – את הדברים שירשנו מההורים שלנו, טובים יותר וטובים פחות – תכונות אופי, מראה ולפעמים גם מחלות. אף פעם אי אפשר לדעת מראש מה בדיוק. אבל יש באי-הוודאות הזו מלא קסם. זו הייחודיות שלנו.

מה המסקנה? בפעם הבאה כשאתם חולמים על מישהו, שימו לב לפרטים הקטנים, אולי מתחבא ביניהם איזה מסר.

דוקטור של כבוד… מרדית' שפחות או יותר היא היחידה בפרק הזה שיודעת לשמור סודות, גם אם זה עולה לה במימיקה מוגזמת ושרירי פנים תפוסים.

תזעיקו רופא… לג'ו, שנכנסת לסחרור מסוכן כשהיא נלחמת עם שדים מעברה והיא אפילו לא מכירה אותם.

מכת החשמל של השבוע… ברור שלאמיליה שבחרה את העיתוי הגרוע ביותר לקיים שיחת "יחסינו לאן" עם אוון.

הרגע המרגש של השבוע… הבונדינג של ריצ'רד ומגי, כי למרות שאין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא, גם אהבה בין אב לבתו ממיסה לבבות תמיד.

"האנטומיה של גריי" מחכה לכם ב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *