האנטומיה של גריי: רופאים באפלה

סוף העונה הגיע ואיתו ערפל שמשבית את העיר וטורף את הקלפים על שולחן הניתוחים וקליף האנגר עסיסי ממש בסוף הפרק. מרינה קיגל נשארה המומה

נתחיל מהצעת ייעול גורפת: לא הגיע הזמן להחליף מזוזות בסיאטל? העיר הזאת סופגת אסונות טבע, שרפות, אירועי ירי, קריסות בתים ופיגועים יותר מכל שאר הערים בעולם. מצד שני, אם לא היו כל הדברים האלה, אולי הסדרה הייתה נגמרת מזמן, כי בסופו של דבר דרמה אנושית על רקע השקיעה זה הרבה יותר משעמם מדרמה אנושית על רקע מערבולת אווירית או תאונת שרשרת עצומה.

אחרי שדה-לוקה מחליט לקחת על עצמו את האשמה בהונאת הביטוח ולהסגיר את עצמו כדי להציל את מרדית' המצב ממשיך להסתבך. ד"ר וובר לא מבין למה המתמחה-הכוכב שלו מובל באזיקים במסדרונות בית החולים, כשסביבו מאות אנשים שזקוקים לטיפול. ברור שהוא מתערב. גם אם מדובר בקונפליקט חזיתי עם קתרין. טוב, בסופו של דבר, לכל זוג יש את הטריקים שלו איך לא להשתעמם בשגרה.

גם ג'קסון ומאגי מנהלים שיחה זוגית שמתמקדת בפריבילגיות לעומת החיים עצמם. אחרי ששרדו את המבול ואת ההליכה ביער, האוטו שלהם נקלע לתוך הערפל, כאילו להוכיח ליקום שלא, אין מצב שהעונה תסתיים בצליל אופטימי.

בדרך לבית חולים ברכב משטרה גם טדי ואמיליה מנהלות שיחה "יחסינו לאן" במהלכה טדי מגלה פרטים מאד מפתיעים על אואן. הלידה בעיצומה ונדמה שכל המעורבים נוכחים בה, פרט לבן אדם אחד שמרכיב להנאתו רהיטי איקאה ואוכל כריך. כן, ד"ר קוראסיק עוד לא יודע מה צפוי לבוא.

אומרים, כשמטוס מתרסק אפילו האתאיסטים מאמינים באלוהים. זה נכון גם לאנשים שנקלעו לערפל והיו מעורבים בתאונת שרשרת. כך שמידט מוצא את עצמו פתאום מתפלל בעברית, שיר שאימא שלו שרה לו בתור ילד לפני שינה. אגב, בסוף הפרק נכיר גם את מאמא שמידט, אבל רמת האמינות נפגעת כי איזו אימא יהודייה מכינה רק צלחת אחת של מרק עוף עם אטריות?

יש בפרק הזה גם דברים משמחים: הצלת חיים, חזרה לשפיות, הכרזות על אהבה, כי בסופו של דבר הדברים האלה הם החשובים ביותר. בתוך ערפל הדרמה כל מה שצריך זה להישאר אנושיים. ולזכור שאם נזוז כמה קילומטרים מזרחה, השמש תזרח שם שוב.

תואר ד"ר של כבוד מגיע ל… ד"ר לינק כי הוא הסאנשיין של העונה. תמיד יהיה שם כדי לעודד ויעשה את זה בטוב טעם בלי להידרדר לקלישאות.

תזמינו אמבולנס ל… מאגי כי נראה שהיא באמת בסכנה.

מכת חשמל של השבוע… ד"ר קוראסיק, כי הוא חייב להתעורר על עצמו.

הרגע המרגש של השבוע… מתחלק בין סצנת הביקור בכלא של מרלוקה לסצנת הלידה של טדי ואואן.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *