"הומלנד": ברוכים הבאים הביתה

ראשי השירותים המיוחדים נגד המנהיגות הנבחרת? מסיתים באינטרנט נעצרים לחקירה? סוכנת מוסד בוחשת בפוליטיקה? זו לא המציאות, זו העונה החדשה של "הומלנד"

אין כמו בבית – הצפייה בפרק הראשון של עונה 6, מותירה את הצופה הישראלי עם תחושה ביתית חמימה, בזכות מאיר כהנא, סוכנת המוסד הדר רצון רותם, הדילמות סביב חקירתם של מסיתים פוטנציאלים ושאר עניינים שמככבים בכותרות של ארץ הקודש בשגרת היום-יום. הקשר ל"חטופים" שהולידה את "הומלנד" נפרם אמנם מזמן, אבל נדמה שהמציאות הישראלית עדיין משמשת כמקור רעיוני לתסריטאים.

גבירתי הנשיאה – היכולת של יוצרי הסדרה לנבא את העתיד, ספגה מכה קלה בכנף לאחר שטראמפ ניצח, בעוד שהם ליהקו לתפקיד אשה (ועוד כזו שרצתה להיות נשיאה ב"בית הקלפים"), אבל בעניין אחד מתברר שהם צדקו – במוקד הפרק הראשון, ומן הסתם העונה כולה, נמצא עימות מובנה שיילך ויתפתח בין ראשי סוכנויות המודיעין לבין הנשיאה, מזכיר לכם משהו? וגם התזמון שלהם מדויק להפליא, והפרק שוגר לאוויר בדיוק בזמן ההמתנה להשבעתו של טראמפ, מן הסתם שלא במקרה.

החיים שאחרי – "הומלנד" כבר הוכיחה שאין לה בעיה להיפרד מגיבורים ראשיים, אבל את קווין היא החליטה להשאיר בחיים, רק כדי לשלוח אותו להתמודד עם פוסט טראומה מלווה בשלל בעיות גופניות והתמכרויות מסוכנות. רופרט פרינד הוכיח שוב שהוא שחקן אדיר, והצליח לגלם שבר כלי בצורה מרשימה. ההימור שלנו – הוא לא יישאר כזה לאורך זמן רב.

via GIPHY

רוגע זמני – קארי מתחילה את העונה בנקודה טובה בחייה האישיים. בעבודה רגועה, למען מטרה שהיא מאמינה בה, עם בתה בידיים טובות ותוך התנזרות מגברים שמסכנים את החיים. מניסיון העבר, תוך 5-6 פרקים, עולמה יתמוטט עליה שוב והיא תיאלץ לוותר על חייה האישיים לטובת שלום העולם.

via GIPHY

יאללה אקשן – פרק הפתיחה שימש כסוג של אקספוזיציה, ויש לקוות שהעונה תתניע בזריזות. החלק החזק של הסדרה היה תמיד היכולת לשלב בין הדיונים (השטחיים מטבעו של המדיום) בסוגיות פוליטיות ופילוסופיות, לבין אקשן משובח, מוקפד ומופק היטב. ניו יורק נבחרה לזירת ההתרחשות לעונה וצפויה לשמש כרקע נהדר. יש למה לחכות!

 

"הומלנד 6", ימי שני 05:00, 22:00, yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגיות:

תגובות