10 דברים שאתם צריכים לדעת לקראת העונה החדשה של הומלנד

רגע לפני שהיא חוזרת ב-5.10 קבלו מדריך שיעזור לכם להתכונן לסדרה הכי מותחת על המסך

1. תזכורת נעימה – כשאנו פותחים את העונה ה-5 של הסדרה, קצת קשה לזכור ש"הומלנד" התחילה כגרסה אמריקאית ל"חטופים" הישראלית, שיצר גידי רף. אמנם העלילה ב"הומלנד" כבר שונה לחלוטין מזו של "חטופים", אבל נקודה זו היא בהחלט מקור לגאווה מקומית.

2. פרסים ועיטורים – "הומלנד" סחפה מיליוני צופים בארה"ב ובעולם, החל מעונתה ה-1, וזכתה בפרסי טלוויזיה רבים וביניהם: הדרמה הטובה ביותר בטקס האמי 2011 והדרמה הטובה ביותר ב2012 ו-2013 בטקס גלובוס הזהב. קלייר דיינס הפנטסטית, שמשחקת את הסוכנת הנוירוטית קארי מת'יסון, זכתה לא פחות מארבע פעמים בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה: פעמיים בטקס האמי ופעמיים בטקס גלובוס הזהב.

giphy

3. התחלה מבלבלת – בעונה הראשונה המצוינת והסנסציונית של הומלנד, פגשנו לראשונה את הסוכנת המוכשרת, אך הפרובלמטית – קארי מת'יסון. סוכנת ה-C.I.A קיבלה טיפ ממודיע על כך ששבוי מלחמה אמריקני הוסב לשירות ארגון אל-קאעידה. חרף המידע שקיבלה, חייל המארינס האמריקני, ניקולס ברודי, נחשב כגיבור בעיני הממשל. קארי מנסה לשכנע את האחראים בתיאוריה שלה, כשהיא נעזרת לשם כך במנהלה הישיר-סול (לנצח איניגו מונטויה מהנסיכה הקסומה!).

giphy (1)

4. אתגרים רבים – לקראת העונה ה-2 ששודרה, ניקולס ברודי, קארי מתיסון והטרוריסט אבו-נזיר כבר היו לשמות מוכרים בטלוויזיה. הכימיה בין קארי הסוכנת לברודי – החייל שחזר הייתה נפלאה, ולא בכדי זיכתה את שניהם בפרסים. העונה השנייה התמקדה באתגריו הרבים של ברודי מתוקף היותו סוכן כפול, חבר קונגרס מבטיח ואיש משפחה בזמנו הפנוי. כמו בעונה ה-1, גם העונה הזו רוויה במתח, מסתורין, בגידות ואקשן. פרק סוף העונה היה דרמטי, מורט עצבים ומפתיע, והשאיר את הצופים כולם בציפייה רבה לקראת ההמשך.

giphy (2)

5. תוכניות מורכבות – בעונה ה-3 הומלנד התמקדה בדמותה של הסוכנת קארי מת'יסון, הסובלת מדו-קוטביות, שאושפזה בכפייה במוסד לחולי נפש. ברודי שנמלט לוונצואלה בסוף העונה ה-3, נחשב כעת לאויב המדינה האמריקאית. סול ברנסון, שהיה הבוס של קארי בסוכנות, משתמש בקארי ובברודי כדי להוציא לפועל את תכניתו לחיסולו של ראש המודיעין האיראני. תכניתו של סול נכשלת וברודי הוא זה שמשלם את המחיר הכבד, בפרק האחרון שהסעיר את צופי הסדרה ברחבי העולם.

giphy (3)

6. אקשן סוער – לאחר הסיום השנוי במחלוקת של העונה ה-3, צופיה של הסדרה חיכו בציפייה לראות כיצד תמשיך הסדרה. "הומלנד" חישבה מסלול מחדש ושלחה את קארי לאפגניסטן. לאחר ניסיון חיסול כושל של הטרוריסט חייסאם חיקאני, קארי מוחזרת לאלתר לארה"ב. הסוכנת, שעברה תלאות כה רבות מצליחה לסחוט את ראש הסוכנות ומאלצת אותו למנות אותה למנהלת התחנה באיסלאמבאד – פקיסטן. לתמונה חוזר הסוכן פיטר קווין, בעיקר בגלל אהבתו ודאגתו הברורה לקארי. באחד מרגעי השיא של העונה, פורצים כוחותיו של חיקאני לשגרירות ארה"ב והורגים רבים מהעובדים. קווין וקארי נחושים להביא למותו של הארכי-מחבל, אך מבינים (לא בפעם הראשונה בסדרה) כי לדרגים הגבוהים תכניות אחרות.

giphy (7)

7. איפה הם עכשיו – הדמויות המוכרות לנו חוזרות לעונה החדשה. סול ברנסון, שעבר תלאות רבות בעונה הקודמת, שוחרר וחוזר לעבוד עם דאר עאדל הערמומי, זה שביצע עסקה מפוקפקת עם הטאליבן בסיום העונה הקודמת. וקארי? הסוכנת הבלתי נלאית עזבה את הסוכנות והתחילה לעבוד בחברה פרטית ועשירה בברלין.

giphy (8)

8. אקטואליה חמה – העונה ה-5 תעסוק, בין השאר, בקהילת המודיעין ובמידע הרב הנגיש כיום בעולם ובנושאים אקטואליים עכשוויים קרי: דאע"ש, הנשיא פוטין, אדוארד סנודן ואפילו הירי במערכת העיתון הצרפתית שארלי הבדו.

giphy (4)

9. עושה הכל – בראיון שהעניקה דיינס, לקראת העונה ה-5, העידה כי בעונה הזו "קארי מבינה שהיא לא יכולה להתכחש לעברה, וכי היא תצטרך ליישב את בעיותיה במציאות החדשה שלה." זו הולכת להיות חוויה כואבת, אומרת דיינס, וכל מי שראה את הסדרה, לבטח מבין כשקרי אומרת שזה כואב – זה כואב! קארי, שהתחילה בחיים "רגועים" יותר, ולמי ששכח- היא גם אמא לילדה שלה ושל ברודי, לא יכולה להדחיק את הרגשות הפטריוטיים החזקים שלה. יהיה זה הימור בטוח לומר שקארי תמצא את עצמה שוב בלב האקשן. קארי מוכנה לעשות הכל, אבל הכל (קיום יחסי מין עם מודיע, הסנפת סמים, נפילה לאלכוהוליזם וכו') בשביל שהמשימה תצליח ולכן היא הסיכוי הטוב ביותר לסיכול כל מזימת טרור.

10. זווית ישראלית – הומלנד אירחה לא מעט שחקנים מישראל במהלך 4 עונותיה וביניהם: יעל שרוני, קלרה חורי והישאם סולימן. העונה תוכלו לזהות את אושרי כהן, ריימונד אמסלם והדר רצון, בתפקידים קטנים, ואת מארק איווניר שצפוי להיות דמות מרכזית למדי במהלך העונה.

Today i had the privilege to work with a great great actor. 🙏 Mandy patkin😁! ("saul" from "homeland)

A photo posted by Oshri Cohen (@oshricohen) on

"הומלנד 5", מה-5.10, ימי שני, 22:00, yesOh
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *