"הטובות לקרב": תכירו את כבוד השופט!

רגע לפני שהוא חוגג 90, ג'רי אדלר (כלומר האוורד ליימן) מקבל קידום מפתיע – והופך לשופט בעונה החדשה של "הטובות לקרב". לשחקן שמגלם אותו, ג'רי אדלר, יש סיפור חיים מרתק

yes

1. הוא בן 89 ושמח מאוד להמשיך לעבוד ומצהיר ש"פרישה היא דרך לשום מקום", ושאין לו מושג איך הוא ימלא את היום שלו אם יצטרך להפסיק.

2. הוא מוכר לנו בתור הווארד לימן, השותף הקשיש במשרד עורכי הדין הראשי ב"האשה הטובה" וגם כהרמן "האש" רבקין מ"הסופרנוס", כריש הלוואות יהודי שהיה היועץ של טוני סופרנו. זקני השבט זוכרים אותו גם כתיקונצ'יק מ"משתגעים מאהבה" והרבי שולמן ב"חשיפה לצפון".

3. ב"האשה הטובה" לימן הוא השותף הזקן שחוזר לדקות התהילה שלו בזכות פוליטיקה פנימית, ובאופן כללי מייצג את אמריקה הישנה, הגזענית והשוביניסטית. הוא ישן במשרד בתחתונים ומטריד מינית נשים צעירות. בעונה החדשה הוא הופך ל… שופט!

4. אדלר אכן נולד למשפחה יהודית בניו יורק. הוא שמר מצוות עד גיל מבוגר יחסית ואפילו עשה בר מצווה, אבל אחרי שסבא שלו נפטר הוא התחיל לחפף ולאט לאט התרחק מהדת. האשה השניה שלו דווקא הגיעה ממשפחה יהודית דתיה וכעת הם חוגגים את כל חגי היהדות. אבא שלו ניהל קבוצת תיאטרון וככה הוא הגיע למקצוע. העבודה הראשונה שלו בעסקי השעשועים היתה כעוזר מנהל במה ב- 1951. הוא הוביל עשרות מחזות בברודווי כמנהל במה, עד שהחליט בגיל 65 להפוך לשחקן. חברה שעבדה כמלהקת התקשרה ואמרה שהיא עובדת עם במאי שמתאר לה דמות ולמעשה מתאר לה אותו.

5. הוא מודה שהמראה היהודי שלו סייע לו לא פעם לקבל תפקידים. אם כי היו כמה תפקידים שהוא ויתר עליהם מאחר ולדעתו הציגו יהודים באור סטריאוטיפי שלילי כמו פדופילים וכו'. הוא למד באוניברסיטה כשהוא קיבל את תפקיד הניהול הראשון שלו – אבא שלו, שניהל את המחזה "גברים מעדיפים בלונדיניות", קרא לו לשיחה ואמר לו שיש משרה פנויה לעוזר מנהל במה. אדלר הבין את הרמז וויתר על הלימודים.

6. לאדלר יש בבית ספריית סרטים מאורגנת בקפידה, שמכילה מעל ל-400 סרטים מקוריים שהוא אסף, ביניהם הרבה קלאסיקות כמו "האזרח קין", וחדר הקרנה פרטי בבית. מבחינתו הדרך הטובה ביותר לצפות בסרטים היא לבד.

"הטובות לקרב", ימי שלישי, 22:50, yes EDGE וב-yes VOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *