"המתים המהלכים" 7: תחזיות להמשך העונה

החצי הראשון של העונה השביעית ארגן מחדש את הדמויות, והציב כל אחת מהן במקומה לקראת המרד המחושב שיתגבש מול ניגן בהמשך העונה. אז מה יכול לקרות בחצי השני, ומה יכול עוד להשתבש?

הממלכה – קרול ומורגן התחילו להקים חיים חדשים בממלכה (קרול בשולי הממלכה ליתר דיוק), כשהמלך עיזיקיאל מצא בהם אמינות מיד עם היכרותם. האמינות המופגנת הזו הובילה את אחד מאביריו לבקש מהם לשכנע את עיזיקאל לצאת למלחמה מול המושיעים, לפני שהם יעשו את הצעד הלא צפוי הראשון. שניהם כמובן מסרבים, כל אחד בשל האג׳נדה שלו, אבל אולי המפגש בין אלכסנדריה והממלכה יבוא מכיוון אחר: כשריק ואהרון העמיסו את המשאית עם האספקה שמצאו, נעל צבאית שחורה נראתה חולפת בפריים, כאילו מישהו משקיף עליהם. אולי אותה הנעל שייכת לאביר המיואש (שפרץ בבכי תמרורים לאחר שתכניתו נכשלה), ודווקא הוא יעשה את החיבור המתבקש. זה ישתלב עם כך שלאורך הפרק נאמר לנו רבות כי "ריק ואהרון נסעו רחוק" (אולי מספיק רחוק לאיזור הממלכה?). מובן שתמיד יש אופציה שהנעל היתה שייכת בכלל לאוייב חדש נוסף, שרק ימשיך להעמיק את הבלאגן, או פשוט לגורם מקהילה אחרת.

יהיה מעניין לראות מה בסופו של דבר יגרום לקרול ומורגן להצטרף למאבק – אולי עיזיקיאל עצמו מתכנן משהו מאחורי הקלעים, ולכן הוא מפתח את הידידות עם השניים (ונקווה שנקבל ממנו הרבה יותר בחצי השני), או שהטריגר יהיה המידע על הרצח הברוטלי של גלן ואברהם, וההשתלטות העויינת על אלכסנדריה. מעניין במיוחד לראות אם כשקרול תגלה מה קרה לריק והחבורה בהעדרה, היא תרגיש שזו הוכחה לכך שעשתה את הצעד הנכון כשהתרחקה מחבריה, כשלא יכלה לסבול עוד את האלימות והאובדן, או שזה יעורר בה רגשות אשם על כך שנטשה אותם, והיא תחזור להיות הקרול הבאד-אסית שאנחנו מכירים ואוהבים. סביר להניח שהיא לא תאהב לשמוע מה ניגן עשה לדריל…

Lennie James as Morgan Jones, Melissa McBride as Carol Peletier - The Walking Dead _ Season 7, Episode 8 - Photo Credit: Gene Page/AMC  úîåðåú ôø÷é äñãøä: äîúéí äîäìëéí òåðä 7 (ñúéå 2016) òåðä 7 - ôø÷ 8 ôø÷ ñéåí çì÷ à' ùì òåðä 7  *** Local Caption *** äîúéíäîäìëéíò7ô8 äîúéíäîäìëéíò7àô8

הילטופ – מגי לוקחת לגרגורי את ההנהגה מהידיים, לוקחת לו את התפוח מהידיים, ומי ייתן ותמשיך לקחת לאשמאי הזקן הזה כל מה שאפשר. ראינו את אנשי הילטופ מרוצים מתפקודן של מגי וסשה במהלך ליל מתקפת המהלכים של המושיעים, ונראה כי הדרך של מגי להנהגה הרשמית של הקהילה סלולה היטב. בסיום הפינאלה העוצמתי של חצי העונה, ראינו את החבורה מתאחדת, כשכולם הגיעו לעמק השווה לגבי הרעיון לצאת ביחד באופן שקול כנגד ניגן. הבעיה המהותית ביותר שלהם כעת היא עדיין העניין המספרי, במיוחד לאחר שמישון חזתה בעיניה בהיקף האדיר מולו הם עומדים. גם בצירוף הממלכה מדובר פה בפער משמעותי מדי (והמפגש בין ריק לעיזיקאל יהיה בוודאות מרתק. תחשבו רגע על שתי הפרסונות האלו…). צריך לזכור שהית׳ עדיין נעדר, ואולי בטוויסט מעניין הוא יהיה זה שיוביל את שבט האמזונות, שכמעט הרגו את טרה, ו/או קבוצות זרות אחרות, להצטרף לריק מול המושיעים. שאלה אחרת חשובה תהיה האם סשה תצליח להיות שחקנית קבוצתית, או שתייצר בעיות כשתמשיך בתכנית הסולו שלה, שהפרק האחרון כנראה לא סתם הזכיר לנו.

דריל אמור להצטרף לעת עתה לקהילה בהילטופ, שכן אלכסנדריה היא המקום הראשון בו ניגן יחפש אחריו. דריל מחזיק במידע אסטרטגי חשוב על המתחם בו ניגן חי ואופי החיים שם, כמו גם קארל וג׳יזס. ג׳יזס, יש לציין, עוד נותר יחסית כדמות מיסתורית, ויהיה מרתק אם ירחיבו את דמותו סוף סוף, והוא יהפוך לדמות מרכזית בקבוצה. אחרי שאיבדנו את אברהם וגלן, נותר חלל למלא.

Tom Payne as Paul 'Jesus' Rovia - The Walking Dead _ Season 7, Episode 8 - Photo Credit: Gene Page/AMC  úîåðåú ôø÷é äñãøä: äîúéí äîäìëéí òåðä 7 (ñúéå 2016) òåðä 7 - ôø÷ 8 ôø÷ ñéåí çì÷ à' ùì òåðä 7  *** Local Caption *** äîúéíäîäìëéíò7ô8 äîúéíäîäìëéíò7àô8

אלכסנדריה – הגורמים הכי מסוכנים שרצו או יכלו להפיל את ריק (ואת כל הקהילה) פונו מהדרך, כשספנסר מת, ורוזיטה למדה את הלקח בלפעול עצמאית בהתעלמות מההשלכות האפשריות. מובן שהיתה צריכה לדעת טוב יותר: כשדריל ניסה להגן עליה מפני הטיזינג הסדיסטי של ניגן, מיד לאחר שרצח את אהובה אברהם, דריל לא היה זה שחטף את המכה בעצמו, אלא גלן. יוג׳ין גם הזהיר אותה שהיא כנראה לא זו שתשלם את המחיר, כי ככה ניגן פועל. אבל רוזיטה נתנה לנקמנות וחוסר הערך העצמי שלה להשתלט, ועכשיו אפשר להגיד בבטחון (יחסי) שמעתה היא תפעל רק בהתאם להחלטות הקבוצה. ברגע מרגש, היא אפילו מצאה מקום בליבה להשלים עם סשה, שאברהם התאהב בה לפני מותו.

ריק עצמו, בזכות עידודה של מישון שתנהיג לצידו, החל להתאפס, ונראה כי הבטחון העצמי שלו כמנהיג ראוי חזר בפינאלה. אחרי שניגן ניפץ את רוחו לחלוטין, כבר לא נראה את ריק השחצן העיוור הסבור שהוא כל-יכול, שראינו בעונה השישית, וכנראה נראה ריק שקול יותר, שזוכר את הישגיו כמו כשלונותיו לאורך השנים, ושיוכל להנהיג לצד האנשים החזקים לצידו, בתקווה ואמונה כי ניתן להפיל את ניגן והמושיעים. השאלה הכי גדולה תהיה כמובן את מי יקריבו בדרך לשם.

ניגן – ההשלכה הכי גדולה לטעותה של רוזיטה היא שעכשיו ניגן לא רק מחזיק בנשקים של אלכסנדריה, הוא גם מחזיק במייצר התחמושת שלהם. יוג׳ין הוא לא האדם הכי חזק בחבורה, וזה עוד נאמר כמחמאה – ראינו איך רוזיטה בכמה משפטים מעליבים גרמה לו לעזור לה בניגוד לרצונו, וראינו איך בשיא חוצפתו הוא לא מיד התוודה בפני ניגן שהוא מייצר הכדור, וכך גרם למותה המיותר של אוליביה (גם אתם בדיוק התחלתם לחבב אותה?). מצד שני, אולי הוא ניסה להסתיר את זהותו ולהישאר בחיים, בדיוק כי ידע שהוא נכס חשוב לעתידה המוגן של אלכסנדריה. כך או כך, ניגן יוציא ממנו בקלות כל מה שיצטרך, וריק והחבורה לא נמצאים רק במיעוט מספרי של אנשים, אלא בעיקר של אמצעי לחימה. 

Jeffrey Dean Morgan as Negan - The Walking Dead _ Season 7, Episode 8 - Photo Credit: Gene Page/AMC  úîåðåú ôø÷é äñãøä: äîúéí äîäìëéí òåðä 7 (ñúéå 2016) òåðä 7 - ôø÷ 8 ôø÷ ñéåí çì÷ à' ùì òåðä 7  *** Local Caption *** äîúéíäîäìëéíò7ô8 äîúéíäîäìëéíò7àô8

החצי הראשון של העונה הראה לנו שוב ושוב איך ניגן סולד מאנשים פחדנים, אך מכור לאינטרקציה עם אנשים אמיצים: הוא לא הרג את ריק, מנהיג חזק שמהווה עליו איום, לא התנקם בקארל, שרצח לו שני מושיעים בדרך לרצוח אותו, הוא המשיך לתת לדריל צ׳אנסים, בתקווה שיהפוך לחייל שלו, ואפילו השאיר בחיים את רוזיטה, שירתה כדור הישר לכיוון ראשו. נותר רק לקוות שהאובססיה הזו של ניגן למשחקי מוחות מעוותים, שמונעת ממנו להפיל את כלי המשחק הכבדים מולו, תהיה החטא הקדמון שיביא למפלתו שלו. 

נתראה בפברואר. בינתיים מוזמנים להשלמות ב-yesVOD

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *