"המתים המהלכים": ערפו את ראשו

רגע לפני הפרק האחרון של העונה, גבע קרא עוז חושב שהגיע הזמן להיפרד מריק, ולאתחל את הסדרה מחדש. מסכימים?

העונה השביעית של "המתים המהלכים" נפתחה בפרק הכי שערורייתי, קיצוני ומעורר באזז בתולדותיה. אחרי פרק כזה, זה היה צפוי ששאר העונה תהיה רגועה יותר, אבל לא שיערנו עד כמה. כוחו העצום של ניגן גרם לכל הכוחות האחרים להתחבא בפינה הקטנה שלהם, ולקח להם זמן רב להתחיל לצאת ממנה. היו בעונה לא מעט רגעים מרגשים ודיאלוגים עמוקים, אבל אי אפשר להכחיש שהקצב האיטי והמנומנם היה קצת קשה לעיכול.

via GIPHY

ובכל זאת הגענו עד הלום, ובפרק האחרון מן הסתם צפוי לנו סוף סוף עימות בשרני. ניגן, אפשר להמר, לא ימות – מי יוותר על פצצת רייטינג שכזו – אבל מישהו הרי צריך ללכת. ואם אתם שואלים אותי, הגיע הזמן להיפרד מריק. לכאורה, פרידה מהדמות הראשית, כמעט היחידה שמלווה אותנו מהפרק הראשון, היא צעד התאבדותי. למעשה, זו הדרך הכי טובה לאתחל מחדש את הסידרה, לעשות לה סוג של ספין אוף פנימי – שייתן לה דלק להמשך הדרך (תחשבו למשל על מה שעשתה "הטובות לקרב", וכמה שהיא יותר טובה מהעונות האחרונות של "האשה הטובה", עכשיו שאלישיה לא שם). דמותו של ריק מיצתה את עצמה די מזמן. כל מה שאפשר לעשות לו, נעשה. ההתלבטויות שלו נטחנו שוב ושוב. הרומן שלו עם מישון קלוש למדי. ההישענות עליו תוקעת את הסדרה, והגיע הזמן לתת לו ללכת.

via GIPHY

לפרידה מריק אפשר לצרף עוד שלל דמויות שלאף אחד לא ממש אכפת מהן, ולהשאיר לעונות הבאות רק את אלו שיש בהן עניין אמיתי – הגיע הזמן שמגי תקבל תפקיד ראשי (גם אם זה אומר שהיא תצטרך לוותר על היילוד המתוכנן), קארל כבר גבר וצריך לצעוד קדימה. שני אלו – ביחד עם קרול ודריל (בכל זאת צריך המשכיות), יכולים וצריכים להוביל את החבורה קדימה. מבחינתי, שיצטרפו לניגן (ביננו, חוץ מהחיוך הזדוני שלו, הוא בסך הכל לא באמת שונה מריק) במאבקים נגד אוייבים חדשים ומסעירים.

"המתים המהלכים", פרק אחרון בעונה, שני 06:00, 23:00, yesOh

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *