UnREAL: כל אחד והסוף שלו

העונה השניה של הסדרה הנפלאה והמטורללת הגיעה לסיומה. מה היה שם ומה למדנו? אם כבר ראיתם, אתם מוזמנים לקרוא!

yes

העניין עם פרק הסיום של העונה השנייה של UnREAL הוא כזה: כל מה שקרה שם היה צפוי לגמרי, אבל רק בגלל שזו סדרה כה מטורללת, שאנחנו יודעים שתמיד תשלוף עוד ארנבת מופרעת מהכובע. הסדרה הרי הולכת כל הזמן על הקו הדק מאוד, שבין לבקר את עולם הטלוויזיה והריאליטי, לבין התעללות בדמויות עצמן. אז מה היה לנו שם?

רובי טיוזדיי – דריוס עבר בעונה הזו שלל התעללויות, אבל יצא המנצח הגדול – רגע אחד הוא עמד מול טיפאני ושנטל המדוגמות בשמלות כלה וכל האקססוריז ההכרחיים (כולל הסבתא הגוססת), עומד לבעוט בהן לכל הרוחות, רגע אחר כך פתאום רובי מופיעה שם, עם הטעם המזוויע שלה בבגדים והכל – ודריוס נזכר שהוא בעצם מאוהב בה יותר מכולן ומציע לה להתחתן איתו. ראינו את זה בא, ועדיין – זה היה רגע "אה אה" נחמד שכזה. לפחות מישהו פה קיבל את הסוף הטוב שלו.

בלי גבולות – ואת זה אי אפשר להגיד על כל הדמויות האחרות שלנו, שהייתה להן סוג של הזדמנות לגאולה לאורך העונה (רייצ'ל עם קולמן, לפני שהוא הפך לחזיר, קווין עם הבריטי שרצה להקים איתה משפחה ואפילו צ'ט כמעט מצא את האושר בין הרגליים של טיפאני) אבל כהרגלן בקודש, בחרו להעיף אותה לקיבינימט בשביל להשיג עוד קצת רייטינג. איכשהו הייתה תחושה שהעונה הזו בדקה כל הזמן, איפה עובר הגבול הדק שבין להיות כלבה מניפולטיבית חזקה שאף אחד לא יכול עליה (קווין), ללהיות משוגעת עם קבלות (רייצ'ל) והתוצאה הסופית היא, שהגבול הזה פשוט לא קיים.

שליחים לדבר עבירה – אם בעונה הראשונה עוד היו לרייצ'ל וקווין מידות מסוימות של מוסר או גבולות שאסור לחצות – הפעם הן איבדו את זה לגמרי. ועדיין, אף אחת מהן לא הייתה רוצחת בכוונה (הן רק משקרות, זוממות, מרעילות, מובילות לירי משטרתי, גורמות לפציעות חמורות. ככה, בקטנה). כמו במקרה מרי בעונה הראשונה, כשמישהי אחרת עשתה בשבילן את המעשה האחד הזה שלא ייעשה (לשחק לה עם הכדורים הפסיכיאטריים), גם הפעם, עם קולמן ויעל שנמלטו מהאחוזה בדרכם לספר לעולם את האמת על מה שמתרחש על הסט של "אברלסטינג" – ג'רמי היה זה שעשה את העבודה המלוכלכת וכנראה חיבל להם במכונית או משהו, כי בסוף הפרק אנחנו רואים אותה מוטלת בצדי הכביש ואפשר רק להניח ששניהם מעוכים שם למוות.

טובות השתיים – אז המסקנה הסופית של העונה הזו היא ששום דבר לא השתנה – למרות שהייתה תחושה ששתי הדמויות הראשיות שלנו עוברות סוג של תהליך (רייצ'ל אמרה בקול רם מה קרה לה בילדות וגם היה נדמה שהיא סוף כל סוף מצאה חבר נורמלי ושפוי; קווין הבינה שהתכנית היא לא הדבר היחיד שיש לעולם להציע ושאולי כדאי לה גם להשקיע קצת בחיי משפחה) – התהליך הזה הסתכם רק בכך שהן הפנימו כמה הן אוהבות אחת את השנייה וכמה הן אוהבות את התכנית ואיך הן יעשו הכל כדי להגן על הטריטוריה הזו שלהן. רייצ'ל הודתה בפני עצמה שמה שהיא באמת מנסה לעשות כל הזמן זה לרצות את קווין וקווין הפנימה שרייצ'ל היא הילדה שלעולם לא תהיה לה.

 

להתראות בעונה הבאה! כל פרקי העונה מחכים לכם ב-yesVOD

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *