"אימה אמריקאית": 5 דמויות שאי אפשר לשכוח!

הכי כיף בחמישי – "אימה אמריקאית" חוזרת בעונה 6 (22:00, yesOh)! רגע לפני, בואו להיזכר בגיבורים הכי מופרעים, מוזרים ומשונים – שלמדנו לאהוב

העונה ראשונה – בית הרצח:

מוירה אוה'רה – כשבן, ויויאן והבת שלהם עוברים ל"בית הרצח" (הם עדיין לא יודעים שהוא כזה) הם פוגשים שם את מוירה המשרתת שלא עזבה אותו מעולם. הנשים רואות אותה כאישה מבוגרת (שלום לרות' פישר מ"עמוק באדמה!") חמורת סבר עם עין זכוכית, בעוד שהגברים רואים אותה כאישה צעירה, יפה ופתיינית. מוירה שמאמינה שגברים הם עם נאלח ובוגדני, מעבירה אותם מבחנים רבים ורק כשהם מצליחים להתנגד לפיתוי שהוא היא, נגלית מולם דמותה המבוגרת והאמיתית. ככה היא מלמדת אותם (ואותנו גם) שיעור על לראות דברים כפי שהם באמת.

עונה שנייה – המוסד הסגור:

לאנה ווינטרס – בעונה הזו מככבות אינספור דמויות (בעיקר נשים) חזקות ומעוררות אימה כמו ג'סיקה לאנג למשל, שמגלמת את הנזירה ג'וד מרטין, כך שקצת קשה לבחור רק דמות אחת, אבל מי שהופכת את העונה הזו לאחת העונות הפמיניסטיות של הסדרה זוהי שרה פולסון המצוינת שמגלמת את לאנה ווינטרס המדהימה לא פחות. לאנה מתאשפזת במוסד הסגור עקב היותה לסבית (השם ישמור!) וכמובן שמחובתם של הנזירות והפסיכיאטרים לגרש את השד הנורא הזה. לאנה היא גם עיתונאית והיא לוקחת על עצמה לחשוף את הדברים הנוראיים שמתרחשים במוסד כשלנגד עיניה ניצבת המטרה של סגירתו הסופית.

via GIPHY

עונה שלישית – הכישוף:

קוויני – בעונה השלישית אנו מתוודעים למספר מכשפות צעירות שמתגוררות יחדיו, תחת הנהגתה של אישה קצת יותר מבוגרת מהן, מה שבקלות יכול להקרא גם Sorority  (אחוות בנות קולג'). במקומות כאלה אני תמיד בעד האנדרדוג ואין ספק שבמקרה הזה מדובר בקוויני שלא ממש מסתדרת עם הבנות האחרות. למרות שמבפנים קוויני היא כולה צמר גפן מתוק, ממש לא מומלץ להרגיז אותה. בתור "בובת וודו אנושית" היא אוחזת בכוח הכי מסוכן ומתעתע ויכולה דיי בקלות לפגוע בכל מי שלא בא לה בטוב.

עונה רביעית – פריק שואו:

מיפ – העונה שנושאת את השם "פריק שואו" מצדיקה את שמה עם לא מעט דמויות מיוחדות (בלשון המעטה), מה שממש מקשה על לבחור דמות בלתי נשכחת אחת. עם זאת, יש דמות אחת שמצליחה לבלוט מעל כולם, מיפ הקטן שדיבר רק בהברה אחת ומאוד אהב לאכול ראשי תרנגולות ושאר ראשים של חיות קטנות. השחקן שגילם את מיפ, בן וולף, נהרג חודש לאחר סיום שידור העונה בגלל סיבוכים של תאונת דרכים.

עונה חמישית – המלון:

ליז טיילור – בעונה האחרונה בכיכובה של ליידי גאגא האקסטרווגנטית, מתחת למעטה הרציחות והזוועות, מסתתרות דמויות בודדות שכל רצונן הוא קצת אהבה: האם שממאיסה את עצמה על בנה, הזונה המסוממת שמחפשת חום אנושי וכמובן הדמות הכי צבעונית ומרגשת – ליז טיילור, הברמנית של המלון שבעברה הייתה איש משפחה סטנדרטי, שמעת לעת במהלך נסיעות עסקים היה מתארח בבית המלון ומתלבש כמו אישה. הרוזנת (ליידי גאגא), ברגע נדיר של חמלה, מאפשרת לליז להיות מי שהיא באמת רוצה להיות ומשם הכל כבר היסטוריה…

"אימה אמריקאית 6" ימי חמישי מה-29.9, 22:00, yesOH
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות