אפלה, אמביציה וסקס – שתי סדרות חדשות ומומלצות ב-yesLondon

"פרוצות" היא דרמה על עולם בתי הבושת של לונדון במאה ה-18. "קליקה" היא דרמת מתח על הנעשה באוניברסיטה סקוטית. פלורה צפובסקי ממליצה לכולם לצפות בהן ולהתרענן מהחום עם קצת קרירות בריטית ממכרת

עם או ללא "וונדר וומן", הקיץ הזה שייך, על המסך הקטן והגדול כאחד, לנשים. במקרים מסוימים, אין אלא להודות, מדובר בגימיק שיווקי כושל למדי (ראו ערך "לילה קשוח") ולעתים, לשמחתנו הרבה – בתוכן כן, אמיץ ומעורר מחשבה. שתי הסדרות החדשות מבית yesLondon, שעלו החודש על המסך, שייכות לקטגוריה השנייה. כמו תמיד, הבריטים היו שם לפני כולם והעניקו לעולם כמה וכמה מוצרים טלוויזיוניים בהם אישה חזקה (אך שברירית, אלא מה) מובילה את העניינים, והיבול החדש אינו יוצא דופן. "פרוצות" ו"קליקה" עוסקות שתיהן בנשים, הפעם כקבוצה בחברה. לא תראו כאן מסעות שופינג וצחקוקים, וגם לא כתיבה חנפנית המחמיאה לגיבורותיה ללא צורך. להפך, שתי הסדרות לא חוששות מקצת לכלוך, שנאה ואינטריגות. מה עוד? קבלו.

אמביציה – התשוקה הנשית לשבור את תקרת הזכוכית בעבעה חזק מאוד בביבים של לונדון של המאה ה-18. מרגרט וולס, בגילומה של סמנתה' מורתון הוותיקה, מנהלת בית בושת מצליח ומסרסרת גם בשתי בנותיה, המיועדות לחוגים הגבוהים של החברה. בית בושת מתחרה מאיים על עסקיה והכל כשיר במלחמה על הכיסים של גברברי העיר. מורתון, שנולדת מחדש עבור התפקיד העסיסי, מצליחה לעורר חלחלה ואמפתיה בו זמנית, כמיטב הטוני סופראנוס. כמה וכמה עשורים מאוחר יותר, ב"קליקה", הסטודנטיות הולי וג'ורג'יה, חברות ילדות, מגלות תכנית התמחות סודית בניהולה של פרופסורית כריזמטית ומוכנות לעשות הכל כדי להפוך לחלק ממנה – רק שהכל, ניחשתם נכון, לא ורוד כפי שהוא נראה בהתחלה.

אפילה – הרחק מניו יורק ולוס אנג'לס, הפינות החשוכות של לונדון ואדינבורו, בהתאמה, מספקות ל"פרוצות" ו"קליקה" לא מעט אפיל אפל ושלילי – ולאור כל הפלאף שמגיע אלינו מהוליווד, זה בהחלט מרענן. תככים, שקרים וכוונות זדון שולטות בתסריט, בין אם מדובר במסדרונות האוניברסיטה או בחדרי השינה המתפרקים של הבורדל. אף אחת לא חוששת ממהלכים קיצוניים וקשירת קשרים ו"חברות נשית" זו קלישאה חבוטה. והפוליטיקלי קורקט? התנדף, בדיוק כמו המצפון של הגיבורות.

אפלה, אמביציה וסקס - שתי סדרות חדשות ומומלצות ב-yesLondon

סקס – תשכחו מחדוות הגילוי של "בנות" והלהט הבוגר של "מאהבות": בשתי הסדרות הלוהטות סקס הוא קודם כל כוח, מטבע לחמוד ולשלם בו, נשק יום הדין ומקור לבעיות. "פרוצות" מציגה, בלי להתנצל, את הפן הנצלני והמעשי של מין – במילותיה של אחת המצטרפות הטריות לבית הבושת של מיס וולס: "תמיד אמרו לי שאני זונה, אך הפעם לראשונה בחיי שילמו לי על כך". "קליקה" מצידה מוסיפה לאקט הישן והטוב נופך מסתורי ומפוקפק – מה באמת קורה במסיבות הבריכה היוקרתיות של החבורה הכביכול אליטיסטית שהפרופסורית מנהיגה? ומה המחיר שעל הבנות לשלם כדי לקבל התמחות יוקרתית?

"פרוצות" ו"קליקה" זמינות במלואן ב-yesVOD בספריית yesLondon מה-18.7, שידור שבועי ב-yesDrama ב-21:15 וב-22:00

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *