ביקורת: בוורלי הילס 90210, פרק 1- בדרך לתיכון עוצרים בווגאס

מכירים את החלום הזה שבו אתם מגיעים למפגש מחזור ולא מזהים אתכם בכניסה? אז ג'ני גארת', טורי ספלינג ויתר החברים של בוורלי החליטו לדבר על זה בריבוט שכולם ציפו לו, ולמרות החשש להתאכזב חייבים להודות שהזמן עובר מהר כשנהנים

yes

אם דונה מרטין הייתה מתיישבת לצפות בסדרה על טורי ספלינג, כנראה שהיא הייתה מעריכה מחדש את ההפי אנדינג שזכתה לו בעונה העשירית. בשנים שחלפו מאז שדונה גרמה לכולנו להזיל דמעה בסצנת החתונה עם דייוויד, מי שגילמה אותה הספיקה להתמודד עם חיים מז'אנר הטלנובלה. כאלה שכללו בגידות, מריבות משפחתיות ואינספור בעיות כלכליות. שלא לדבר על האתגר שבגידול חמישה ילדים, כמובן.

מדובר בחומרים שרוב הסלבס יעדיפו אולי להשאיר על רצפת חדר העריכה, אבל טורי שכבר רגילה לעניין שהיא מעוררת וג'ני גארת' שעברה לא מעט אתגרים משל עצמה, ניגשו לעונה החדשה של בוורלי הילס 90210 עם תוכניות שונות לגמרי. הריבוט של בוורלי הוא למעשה סדרה מוקומנטרית, שבה כל אחד מהשחקנים מגלם גרסה מוגזמת של עצמו במהלך הניסיון להוציא את האיחוד ביניהם לפועל. במילים אחרות, מי שציפה למפגש מחודש עם קלי וברנדון צפוי אולי להתאכזב, אבל מי שרצה לראות את טורי ספלינג צוחקת על הריאליטי בכיכובה הולך להיות משועשע.

Webp.net Resizeimage (1)
חוזרים לבלות בפיץ' פיט ומוסיפים הרבה הומור עצמי בדרך

צריך לומר שלהבדיל ממסעות רגילים אל ארץ הנוסטלגיה, הקאסט הנוכחי לא חוסך מאיתנו גם את הנחיתות הקשות למציאות. השילוב בין הזמן שעבר מאז שהסדרה ירדה (20 שנים כמעט אבל מי סופר) לבין החיים הסוערים של השחקנים (מי אמר גירושין, עוד גירושין וקריירות משחק מתנדנדות), הפך כל ניסיון להרים את סדרת הקאלט לתחייה לאתגר לא קטן. ובכל זאת, אחרי שארזתי את הציניות ליד המכתביות מכיתה ג' והקסטות, היו לא מעט רגעים שגרמו לי לחייך.

לא רוצה לפספס את האיחוד של בוורלי הילס? כל הפרטים על הצטרפות ל-yes

בפרק הראשון אנחנו מלווים את השחקנים ברגעים המקדימים לקראת האיחוד שמתקיים בווגאס, בניסיון משותף להרים את הקריירה (ואת הבוטוקס) של כולם מהרצפה. הדרך הזו עוברת ישירות במחלקת התיירים בה טסות ג'ני וטורי, מתוך הסכמה שטיסות זה לא עסק זול כשמדובר בכוכבי עבר. הכי רחוק מהזוהר ההוליוודי אבל גם הכי משעשע. כדי לא להרוס למי שטרם צפה אני לא אגלה מה קרה בהמשך, אבל כבר מהרגע הראשון ברור שאף דמות כאן לא קיבלה הנחות מיוחדות. הומור עצמי הוא הבסיס למה שקורה לאורך העלילה, וגם אם ישנם רגעים בהם הוא קצת מתאמץ יתר על המידה, קשה לא להעריך אותו.

Webp.net Resizeimage
בעיות הסמים ואהבה ראשונה הוחלפו בבעיות בחשבונות ורגשי נחיתות של סלבריטאי עבר

הסוגיות שמציקות לכל שחקן הוליוודי – החל מהפחד מחוסר רלוונטיות ועד ליחסים עם בת הזוג – עולות במהלכו יותר מפעם אחת, ואפילו החיכוכים מול שאנן דוהרטי, שהחליטה להצטרף לצילומים רק ברגע האחרון, לא זוכים להתעלמות. קשה למצוא סדרה טובה בלי חברת קאסט שתמלא את משבצת הביצ'ית, ובמקרה של בוורלי שאנן לגמרי מקבלת את כל הקרדיט. אחרי שנהגה לאחר לצילומים בקביעות וגם פוטרה מהסדרה בעבר, הסיבה שגרמה לה להיעתר להצעה של ה(לא כל כך) חברים שלה היא מותו של לוק פרי. היעדרותו של דילן אהובי מהמסך אכן מבאסת, אבל גם הנושא הזה מקבל התייחסות כבר בתחילת הסדרה.

בשורה התחתונה, הדמויות הצעירות והמגה-מוצלחות שהערצנו עוברות טרנספורמציה, ובעיות כמו סמים בתיכון או הפלות נדחקות הצידה לטובת צרות כמו כיסוי חשבונות והעובדה שכבר לא מזהים אותך בכניסה. בואו נגיד שאם דונה פחדה לא לסיים תיכון עם החברים כי היא השתכרה בנשף הסיום, לטורי יש בעיות שונות לגמרי. נכון שלא כל הבדיחות עוברות חלק ולפעמים קצת התחבאתי מאחורי הפופקורן, אבל מצד שני יש גם סיבה שהופכת את הגילטי פלז'ר הזה לכל כך מהנה. במקרה שלי לגמרי קוראים לה טורי, ואם היא צריכה מישהו שיחזיק לה את היד במחלקת התיירים הבאה – אני פה.

שלושה דברים שטורי לימדה אותי על החיים (כבר בפרק הראשון):

  1. לפעמים מה שנחוץ כדי לחזור למי שהיינו בתיכון זה בסך הכול שלושה מחטבים, שמלה נפוחה וחברים שיעזרו לך לגנוב אותה מהחנות.
  2. אין סצנת התמזמזויות בעולם שלא מתחילה בבדיקת ריח פה.
  3. ידעתי שהייתי צריכה להעדיף את סטיב על פני דייוויד.

 

בוורלי הילס 90210 |  שבת ב-22:00 | yesDRAMA וב-yesVOD

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *