בנות: 7 רגעים בלתי נשכחים

רגע לפני שבנות חוזרת לעוד עונה, פולי וישנבצקי מסכמת את הרגעים המרגשים והמצחיקים מהעונות הקודמות

ממש בקרוב "בנות" חוזרת ואני מתרגשת. מדובר בהתרגשות שמהולה בחשש קל מכך שהבנות המשוגעות האלו, שלוקחות סיכון על כל דבר, חוזרות לחיים שלנו כדי לערער אותם שוב מהיסוד. הבנות כמו מציבות לנו מראה ומנסות להעיר אותנו: "אנשים! קחו סיכונים, תחיו קצת, מותר לטעות ואפילו רצוי". לפעמים קשה לנו עם האמירות האלו דווקא בשל העוצמות הגדולות שיש בהם: אנחנו עייפים מדי, שגרתיים מדי וקונבנציונליים מדי מכדי להרשות לעצמנו את החיים שהבנות מרשות לעצמן.

ויחד עם זאת, בעונה האחרונה, ניתן היה לראות איך הבנות לאט-לאט מתמתנות ומתבגרות ואפילו הן מחפשות קצת נחת וחיי בורגנות להתרפק עליהם. האנה בוחרת בזוגיות היציבה, מארני תופסת פיקוד בעקבות מה שמסתמן כסיפור אהבה כוזב, שוש מחליטה לנסוע (ליפן!) בעקבות הקריירה וג'סה מוצאת את הייעוד שלה -היא הולכת להיות מטפלת… אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני ממש סקרנית לראות לאן כל התובנות והרצונות האלו הולכים לקחת את הבנות הפעם. בינתיים, כדי להעביר את הזמן עד שהסדרה חוזרת, קיבצתי כמה רגעים מרגשים, הזויים, משמחים ועצובים שלגמרי הוציאו אותנו מהאיזור הבטוח שלנו.

1. רגע של העצמה נשית – "All adventurous girls do" (עונה 1, פרק 3) – האנה מתאכזבת מאהבה (שוב) כאשר היא מגלה שהאקס שלה (אלייז'ה) בכלל בקטע של בנים ואם זה לא מספיק הוא גם הדביק אותה במחלת מין (אאוץ'), בזמן שהיא מצייצת על כך ברשתות החברתיות, היא מתחילה פתאום לפזז ולרקוד לצלילי השיר: Dancing on my own. ללא ספק, זה אחד מהרגעים בסדרה שליטרלי חוגגים את הנשיות ואת הכוח שיש בה, גם כשלא הכל כל כך זוהר ואולי דווקא בגלל שלא הכל כל כך זוהר.

2. רגע של שפל – "Together" (עונה 2, פרק 10) – לגמרי מדובר באחת מנקודות השפל היותר זכורות של האנה שחווה התקף חרדה כי היא פספסה את הדד ליין להגשת הספר שלה, שמלכתחילה נראה שהיא לא בדיוק עבדה עליו בחריצות מרובה. בשיא הייאוש היא מחליטה לגזור לעצמה את השיער, כשהתוצאה הוא לוק מאוד לא סקסי של נזיר פרנציסקני (מינוס הפדחת). ברגע הזה אנחנו מבינים ביחד עם האנה שלהתבגר זה אומר לקחת אחריות ושלפעמים גם כשנראה לנו שעלינו על הגל, עדיין יש שדים שגוררים אותנו למטה. לא נעים בכלל, במיוחד כשהחברה הכי טובה לא עונה לך

https://youtu.be/5lQJH8_F-Ro

3. רגע של פדיחה #56 – "Welcome to Bushwick a.k.a The Crackcident" (עונה 1, פרק 7) – הבנות יוצאות למסיבת היפסטרים מטורפת בבושוויק ושוש מעשנת גראס שמתגלה בכלל להיות קראק. היא מאבדת את זה לגמרי ופשוט נמלטת מהמסיבה אל הרחוב. ג'סה ממנה את ריי להיות ה – "Crack spirit guide"  של שוש והוא עושה את תפקידו כהלכה, כשהוא רץ אחרי שושנה שכבר הספיקה להפטר מפריטי לבוש ונשארת ללא חלק תחתון, בזמן שהיא משננת לעצמה "להזהר לא להאנס על ידי הבחור בחולצה המשובצת" (הכוונה לריי כמובן). על אף הפדיחה הברורה, זה גם הרגע שבו ריי ושושנה לראשונה חווים ניצוצות של אהבה.

4. רגע של שברון לב – "Sit-In" (עונה 4, פרק 5) – האנה חוזרת עם הזנב בין הרגליים מאיווה רק כדי לגלות שאת מקומה ובן זוגה תפסה בחורה יפה ובלונדינית בשם לילי רוז. מעבר לזה שהאנה מרגישה נורא על כך שאדם מילא את החלל הריק כל כך מהר, הוא גם הספיק לאחסן את כל הדברים שלה במחסן (!!!). הלב נשבר אפילו יותר כשהאנה מגיעה למחסן ונשכבת שם על הספה, בין כל החפצים שלה, שבורה ובודדה.

5. רגע של מציאות מקבילה – "One man's Trash" (עונה 2, פרק 5) – מדובר בפרק שכולו רגע אחד ארוך של תלישות מהמציאות ההזויה הרגילה של הבנות. מפגש מקרי בין האנה לגבר זר לגמרי בבית קפה, מוביל לכך שהיא מגיעה לביתו, שוכבת איתו, משחקת איתו פינג פונג, אוכלת איתו ארוחת בוקר, מנהלת איתו שיחות על מערכות יחסים וכו'. הגבר הזר הזה קצת יותר מבוגר מהאנה, נאה יותר מהגברים שיצאה איתם בעבר, מסודר יותר וגם קצת נורמלי יותר… 24 שעות של זוגיות מסוג כל כך אחר, מתחילות ומסתיימות כפי שהן התחילו, בהרף עין ומשאירות אותנו מוקסמים ומבולבלים. מציאות מקבילה כבר אמרנו?

6. רגע של רוח שטות – "Female Author" (עונה 4, פרק 3) – בעוד שג'סה ואדם מתהלכים להם ברחוב, ג'סה מחליטה שהיא חייבת להשתין כאן ועכשיו. כשהשוטרים מגיעים ומפריעים לה עם דו"ח, היא מתחצפת וקורעת אותו מול הפרצוף ההמום שלהם. הם מנגד עוצרים אותה בצורה קצת אלימה כי היא מתנגדת ואדם שמנסה לעזור לה נעצר גם, מה שנקרא "That escalated quickly". ברגע הזה, ג'סה מפגינה בפעם המליון את "הפרי ספיריט" שלה שלא יודעת מעצורים מהם. היא עושה מה שבא לה, מתי שבא לה ואיך שבא לה ואנחנו מקנאים בה מהצד על האומץ.

 

7. רגע של פדיחה #72 – "Bad friend"  (עונה 2, פרק 3) – העורכת של האנה ממליצה לה להתנסות ביחסי מין בשלישיה, או בקוקאין כדי שתוכל לכתוב על חוויות אישיות מעניינות. בעצתה, האנה מתחמשת באלייז'ה וגוררת אותו למסיבת רייב בה היא אכן מתנסה בקוקאין, רוקדת עם אנשים זרים, מתנסה בקוקאין שוב, מפשיטה מישהו מחולצתו המכוערת ומסיימת את הערב עם המסמך האנושי המזעזע הבא: חולצת רשת צהובה. פדיחווושש.

"בנות 5", ימי רביעי החל מה-24.2, 22:30 בערוץ yesOh ו-yesVOD.

הצטרפו לעמוד של yesOh לעוד עדכונים

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *