הומלנד: העונה הרביעית היא ממתק אמיתי

ליהי אלבז לא מפסידה אף פרק של "הומלנד". וידויה של מכורה, וניתוח של פרק 10 (זהירות ספוילרים!)

אתחיל בדיסקליימר: אני אוהבת את הומלנד. אוהבת זאת לא המילה. הייתי מתחתנת עם הסדרה אילולא הייתי נשואה (ושפויה), והעונה הרביעית של הומלנד היא ללא ספק הטובה בהן עד כה, ומספקת לנו אינספור רגעי "וואט-דה-פאק", "או-מיי-גאד" ו"שמישהו-יעביר-לי-קצת-פרוזאק".

 

הומלנד
הומלנד

 

נתחיל מההתחלה: "הומלנד" האמריקאית לקחה מהר מאוד את הפורמט שלה לכיוון אחר מאחותה הישראלית, "חטופים". הרבה פחות דמעות, מונולוגים חוצבי לבבות ושתיקות כואבות והרבה יותר אקשן, תככים ותמה של אמריקה נגד האויב התורן, האסלאם הקיצוני.
אחרי שתסריטאי הסדרה הבינו במה הם לא טובים (כמו דרמות משפחתיות), ורצחו את עלילת המשנה של ברודי וקרובי משפחתו המייגעים והחופרים, הם החליטו לדבוק במה שהם כן טובים בו: אקשן. העונה הרביעית היא ממתק אמתי, הגורמת לסרטי ג'יימס בונד להיראות מרתקים כמו פרק בתכנית של פרופסור רפי קרסו. בכל פרק יש לפחות שלושה או ארבעה טוויסטים או אירועים מסמרי שיער, ופינאלה שמסתיימת בבום גדול. כל זה מבורך ומדהים, השאלה היא על חשבון מה אנחנו מקבלים את כל הטוב הזה.

תמיד יש לי חשש, הרגשה מציקה שמנקרת בי בכל פעם שקרי מת'יסון מורה בקולה ההיסטרי לשלוח מל"טים להרים נידחים בפקיסטן או מגלה שחיבלו להבכדורים הוורודים ש"הומלנד", מתישהו, תהפוך ל"אבודים 2" אם לא תפסיק לנסות להפתיע אותנו בכל פעם מחדש. אני מעולם לא עבדתי בסי.איי.איי, ואם להסתמך על קורות החיים שלי, אני לא כשירה אפילו לנקות את הפאנלים של הפנטגון במשמרת לילה, אבל אפילו אני יודעת ש-90% מהדברים שקורים בסדרה בלתי אפשריים בעליל במציאות.

ועכשיו ספוילרים
הפרק העשירי של "הומלנד" טרף את כל הקלפים, אפילו בסטנדרטים שמציבה הסדרה לעצמה. קיבלנו אקשן בצורה הכי מזוקקת וטהורה שאפשר. חקאני וחבריו הטרוריסטים הסתננו ללא קושי לשגרירות ארה"ב תודות לבגידה המושלמת של דניס, בעלה של השגרירה האמריקנית, אך נתקלו בנחת זרועו של קווין, שהצדיק בפעם המיליון את היותו אחת הדמויות האהובות בסדרה.

מה שיפה ב"הומלנד" הוא שכמו ב"משחקי הכס", הם לא מפחדים לחסל דמויות יחסית ראשיות. אז נכון שהמוות של רדמונד היה צפוי מראש כמו קלקול קיבה בטיול בהודו, אבל פארה? זה פאקינג כאב. הרצון של דניס להחזיר ציוד לבורא? אחד הרגעים היפים השנה בטלוויזיה. והכי חשוב – השאלה המרחפת סביב כל הסיטואציה, מי באמת כאן הנבל, והאם בכלל יש כזה, מעסיקה אותנו הרבה אחרי שסיימנו לראות את הפרק וחזרנו לעיסוקים אחרים.

עם עוד שני פרקים בלבד לסוף לעונה, "הומלנד" הכינה בילד-אפ די מטורף לפינאלה. עם יד קלה על ההדק כשזה מגיע לחיסול דמויות, עם קווין שמת לצאת לפרישה, כשה-CIA נמצא על הקרשים ולקרי יש צרות מקצועיות (ואישיות!) מפה ועד איראן, אל תצפו לפחות ממושלם. הדקו חגורות, לפי ממוצע האקשן בעונה האחרונה, הולך להיות מהיר. ועצבני.

הומלנד, ימי שני, 05:00 ו- 23:05 ב- yesOh וב- yesVOD
בואו לדבר על זה ב-דף הפייסבוק של yes Oh
צפו בסדרה מכל מקום ב- yesGO

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *