"הומלנד": 6 דברים שלמדנו מעונה 6

העונה השישית של "הומלנד", הסתיימה בפרק מסעיר במיוחד. גבע קרא עוז מספר על 6 דברים שלמד מהעונה הסוחפת. זהירות – ספוילרים!

1. שעדיין יש לה את זה – אין הרבה סדרות בתולדות הטלוויזיה שהצליחו לעשות את מה ש"הומלנד" עשתה. הסדרה, שנולדה מ"חטופים" הישראלית, הצליחה להתאושש מרכבת ההרים שעלתה עליה – עם עונה ראשונה אדירה, שהידרדרה לתהומות משונים מאמצע העונה השניה דרך השלישית, וזינקה מחדש למעלה באתחול מחדש, ללא ברודי ומשפחתו. לאחר עונה רביעית אדירה (הטובה ביותר עד עתה) וחמישית מעניינת (אך לא אחידה), הצליחה "הומלנד" להישאר רלבנטית, בזכות הישענות על קווי עלילה שדומים (להפליא!) למציאות, בתוספת אקשן משובח (מעט מדי ממנו לטעמי) ומשחק איכותי (במיוחד של רופרט פרינד – קווין, שהשתלט על העונה).

2. שאסור להאמין ל"באזז החברתי" – לפני כ-15 שנה הייתי עורך ב-ynet. כבר אז, כ-75% מהטוקבקים שהגיעו למערכת, היו חשודים כמזוייפים. מי שחושב שהתיאוריה שהוצגה העונה, כאילו מישהו מזייף תגובות ופרופילים ברשת החברתית לצורך יצירת באזז והשפעה פוליטית, היא קונספירטיבית – לא יודע איפה הוא חי. אין לי ספק שגורמי בטחון, לצד ארגונים פוליטים, בארץ ובעולם, עושים שימוש בכלים כאלה, כדי לייצר תמיכה עממית במטרות שלהם.

via GIPHY

3. שהנשיאים הם סוג של בובה – בסופו של דבר, מנהיג, כל מנהיג, מקבל את ההחלטות שלו על סמך המידע שהוא מקבל מיועציו, במקרה שלנו, מגורמי הבטחון. בארה"ב לגורמי הבטחון יש ארומה פוליטית מובהקת, אפילו יותר מאשר בישראל. המידע שבו הם מאכילים את הנשיא משפיע באופן דרמטי על יכולתו להבין את תמונת העולם ולקבל החלטות. בעולם כזה, מי יודע? אולי הנטיה של טראמפ להתעלם מתדריכים ביטחונים ולקבל החלטות אמוציונליות, הגיונית יותר מקבלת החלטות על סמך מידע מודיעני שחובר מתוך אג'נדה סמויה.

4. שישראל עדיין מעניינת את האמריקנים – הומלנד היא כעת סדרה אמריקנית לחלוטין, ועדיין, היא מצאה זמן רב למדי לעיסוק בסוגיות ישראליות – ממעמד ההתנחלויות, ועד לדעתו של המוסד על הסכם הגרעין.

5. שהקרב על הפרטיות בשיאו – אחד הנושאים העיקריים שליוו את העונה, היתה זכותם של אנשים לפרטיות, מול עינו הפקוחה של הממשל. באופן אבסורדי, הטיעון בעד פרטיות הוא טיעון של הרפובליקנים המסורתיים, מתעבי הממשל ומחבבי הנשק. כיום, דווקא הליברלים, שיוצרי "הומלנד", יש לשער, נמנים עליהם, הם אלו שמנסים להגן על הפרטיות, נגד הממשל שמוכן לעשות הכל בשם הבטחון. הסדרה הציגה יפה את הדילמות הכרוכות בנושא, והתוצאה הסופית של העונה, מלמדת מה חושבים יוצריה על הכיוון המצפה לנו.

via GIPHY

6. ששווה לחכות לשתי העונות הבאות של הסדרה (שתיהן כבר הוזמנו).

כל פרקי העונה זמינים בספריית yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק

 

תגיות:

תגובות

תגובה אחת ל“"הומלנד": 6 דברים שלמדנו מעונה 6

  1.  כל ההתרחשות לאורך העונה לא הגיונית ולא אמינה. בהחלט מותח אבל קצת מוגזם ומוקצן. ואני הייתי בטוחה שברודי יגיח מן המתים! תגובתי זהה לעונה החדשה של 24…. גם שם הארועים מנותקים מהמציאות ולא הגיוניים בכלל.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *