"החיים עצמם" – כך התאהבנו

הסדרה שכבשה את לב הצופים חוזרת לעונה שנייה (פרק הבכורה עכשיו ב-yesVOD) וזה הזמן לנסות ולפתח את סוד הקסם שלה

בלי תקציב מפוצץ או כוכבי קולנוע שהואילו בטובם להגיע למסך הקטן, "החיים עצמם" של רשת NBC הפכה, עם שידור עונתה הראשונה, ללהיט ענק ומפתיע. סערות בטוויטר, מעריצים שמתאבדים עליה, דיון מבעבע בתקשורת – סדרות יקרות ויוקרתיות ממנה יכלו רק לחלום על כזו קבלת פנים. כעת, עם חזרתה לעונה שנייה, לא נותר אלא לשאול – כיצד בדיוק הפכה דרמה משפחתית סבוכה ורגשנית לכזו פצצת רייטינג?

1. בזכות הנוסטלגיה – במקום לרדוף אחרי כוכבי ענק, יוצר הסדרה דן פוגלמן פנה לשני כוכבי נוער (סוג של) שבינתיים הספיקו להתבגר – מנדי מור, הזמרת שלא הצליחה להיות בריטני ספירס, ומיילו וונטמיליה, החמוד ההוא מ"גיבורים", ושם אותם במרכז הסדרה כמו שהם – קצת יותר מקומטים, ומאוד אנושיים ופגיעים. זה עבד. מסתבר שאנחנו אוהבים לקבל בחזרה כוכבי עבר, בתנאי שאלה לא מנסים לשכנע אותנו שהם עדיין בני 20.

 2. בגלל האקטואליות – "החיים עצמם" לא יכלה להגיע בזמן טוב יותר, לפחות עבור האמריקאים – ספטמבר 2016, רגע לפני הבחירות לנשיאות, בתקופה מפולגת ומסוכסכת כשגם מיטב הציניקנים התקשו להאמין למתרחש בחדשות. באמצע כל הכאוס, נחתה לפתע על המסכים הסדרה הכי feel good בסביבה – רבגונית, רב-דורית וסמל לאמריקאיות הישנה והטובה, טרום עידן טראמפ. מי יגיד לזה לא?

3. בגלל כריסי מץ – בזמן שהוליווד מתנהלת בגמלוניות ובהצלחה יחסית בלבד סביב נושא ה"נשים האמיתיות", "החיים עצמם" הגיעה וסיפקה לנו מודל חיקוי כפי שמעולם לא ראינו קודם – כריסי מץ היא סטארית אמתית, לא מתנצלת, מלאה בהומור עצמי ונטולת כל צדקנות או ייצוגיות שאפשר היה לצפות מכוכבת טלוויזיה בסדר גודל שלה, תרתי משמע. קל לאהוב אותה, ובעצם אי אפשר שלא.

4. וסטרלינג קיי בראון – עוד נכס זהב שיש לסדרה הוא השחקן סטרלינג קיי בראון, גבר חתיך לכל הדעות ובמקרה גם אחד הרהוטים שבהם. בראון, שזכה לאחרונה באמי על תפקידו בסדרה, הוא הנציג שהקהילה האפרו-אמריקאית כמהה לו ממזמן. אינטליגנטי, נעים הליכות, מקפיד לדבר על נושאים אקטואליים ולהציף מכאובים תרבותיים, וכל זאת מבלי להימאס על אף אחד אף פעם. הקהל מוקסם ממנו לחלוטין, ודמותו – רנדל המעונה אך החזק – מהלכת קסם אף היא.

5. בגלל שמגיעה לנו סדרה עם רגשות – תחכום אפל. נימות אפוקליפטיות. דיסטופיה. תחושה כללית של אחרית הימים. כל אלה ועוד נשפכים עלינו מהמסך כמו גשם רדיאוקאטיבי, בייחוד בשנה-שנתיים האחרונות. האם לא מגיע לנו סדרה ברורה ומנחמת כמו בניינטיז להתרפק עליה? האם לא מגיע לנו לחוות רגעי קתרזיס חמימים ודמעות של עצב מתוק? בטח שמגיע – ואין טובה מ"החיים עצמם" כדי לספק את כל אלה בשפע. הכינו את הממחטות – תודו שלא שמעתם את המשפט הזה מזמן – והיכונו לבואה של העונה השנייה.

"החיים עצמם", פרק חדש ב-yesVOD בכל יום רביעי מה-27.9, שידור שבועי בערוץ yesDrama בימי שני מה-2.10

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *