הטוב, הרע והמשטרה: העונה השלישית של "השוטר הטוב" מגיעה לנקודת המפנה שציפינו לה

שנתיים חלפו מאז נפרדנו בצער משוטרי תחנת פתח תקווה. המפגש המחודש איתם בעונה החדשה הוא כל מה שאפשר לבקש ואפילו יותר

yes

"בימים רגילים הייתי נותן לזה לעבור, אבל אנחנו בשנת המפנה" מסביר רבי, מפקד תחנת משטרת פתח תקווה, בתחילת העונה השלישית של "השוטר הטוב". הסדרה שזכתה לגרסה אמריקאית, מגיעה בעונה חדשה שמחזירה אותנו היישר אל העיר הסוערת בישראל. למרות שהפעם היא עומדת בסימן "שנת המפנה" של המשטרה, אין באמת מה לדאוג. תחנת המשטרה נשארת בדיוק כמו שהייתה (בתוספת כמה ברבורים מפירות), והדמויות עצמן הן אלה שעוברות כמה תפניות. ספוילר: זה עושה להן רק טוב.

 

900 600 1

 

למי שפספס או שזקוק לריענון, אזכיר שהעונה השנייה שהסתיימה לפני כשנתיים השאירה את הצופים עם כמה סימני שאלה מרכזיים. דני קונפינו (יובל סמו ההורס) הגיע לבית החולים במצב קשה אחרי פליטת כדור, אימא שלו יונה (ליאורה ריבלין) ניסתה לשדוד סניף יילו והועברה לכלא, והיחסים שלו עם קורין שנכנסה להריון עמדו בסימן שאלה. מדובר בשילוב שיכל להוביל את הסדרה לאזורים בעייתיים (אפילו יותר מפתח תקווה), אבל במקום זה קיבלו היוצרים כמה החלטות שהולידו רגעים משעשעים במיוחד. מהסוג הנדיר שעשוי לגרום לכם לצחוק בקול רם מול המסך.

 

 

הטוב – הדמויות

רס"ר דני קונפינו – השוטר הציני שגורם לי להתאהב ביובל סמו יותר מהרגיל, הוא דמות שפשוט אי אפשר שלא לחבב. בזכות אימא לא מתפקדת, חברה שנעלמה ומפקד שמתקשה לקבל החלטות, הוא מצליח ללמד את כולנו על אופטימיות ("אם האומללות הייתה סבון הייתי יכול למלא אמבטיה"), זוגיות ("לכל זוג יש ירידות ומורדות") ואושר ("קשה להיות מאושר כשאתה בקומה"). וזה עוד לפני שיעורי ריקוד מול טלוויזיה והברחת בורקסים לכלא.

יונה – אני לא בטוחה אם הייתי רוצה אימא כמו יונה, אבל היא לגמרי השותפה הטבעית שלכם אם אתם מתכננים לשדוד בנק. המעבר של יונה לכלא הוא הדבר הכי חיובי שיכל לקרות לה, וליאורה ריבלין מצליחה להפוך אותה לשילוב מטורף, מסקרן ובעיקר קורע מצחוק.  

 

900 2

 

הרע – המצב

בזמן שלא מעט קומדיות מתנתקות מהמציאות שהן פועלות בתוכה, העונה השלישית של "השוטר הטוב" מזכירה לצופים כבר מהפרק הראשון שהעבודה של שוטרים בישראל מתרחשת בתוך מציאות מורכבת. ההצלחה של העונה החדשה טמונה ביכולת להתמודד עם ה"רע" הזה (בתוך המשטרה ומחוץ לה) בצורה טובה מהרגיל. שוטרי התחנה נשלחים לזירות כמו ההפגנות מול בית היועמ"ש ואסונות באתרי בנייה, והתוצאה היא סאטירה אקטואלית שכוללת ביקורת חכמה ולא סתם בדיחות קרש שחוקות.

 

וכדי שלא יבוא שוטר… >> הצטרפו לטריפל החדש של yes

 

והמשטרה

למרות שהעונה השנייה הסתיימה בתחושה שגם רבי וגם קונפינו עלולים להיפרד מהתחנה האהובה, אנחנו מגלים ובצדק שמדובר בצמד שאי אפשר לוותר עליו. מצטרפים אליהם גם אילאיל בינדר (יונית טובי) שמחליפה את קורין כמזכירת התחנה שמגיעה עם פתרון לכל עניין, דובי (יגאל עדיקא) שממשיך להיקלע לסיטואציות משעשעות ורזי (לואי נופי) שלרגע לא נשאר רק במשבצת של "השוטר הערבי".

 

אם עדיין לא צפיתם בפרקים הראשונים של העונה השלישית, שימו בצד את מה שאתם עושים ותתחילו לצמצם את הפער. או כמו שאמר רפ"ק רבי בתדריך המשטרתי שהפך למוטו שלי לחיים – "חברים, אני בטוח שיש לכם הרבה מה להשלים, תעשו את זה בזמן העבודה".

 

השוטר הטוב עונה 3 |  ימי חמישי ב-22:00. שני הפרקים הראשונים ברצף ב-yes COMEDY ובyes VOD 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *