הישראלית שמאחורי "מגורש" מגלה את סודות ההצלחה

אחרי "המתים המהלכים" – שרון טל יגואדו, מפיקה ישראלית שהשתלבה בצמרת התעשייה בארה"ב, מביאה למסך את "מגורש", סדרה חדשה ומשובחת, ומספרת עליה בראיון מיוחד

yes

איך נולד הרעיון לסדרה?

"במהלך העונה הראשונה של המתים המהלכים, בזמן אירוע מועמדות לגלובוס הזהב, ישבתי עם רוברט קירקמן היוצר ושאלתי אותו מה הדבר הבא. הוא אמר שיש לו סיפור שנמצא בתהליך, על דמות בעיירה קטנה, שיש לה כוח שלא ידוע לה, ושזה לא הולך להיות גיבור רגיל, שיהיה לו סיפור אישי ומשפחתי מעניין, ושהוא רדוף על ידי משהו. דיברנו קצת, נדלקתי ואמרתי יאללה. אחרי 3 חודשים התחלנו לפתח ביחד את התסריט, כשהוא היה מוכן, צילמו פיילוט – ולשמחתנו היו כמה רשתות שרצו את התוכנית".

úîåðåú äñãøä: îâåøù òåðä 1 (2016) *** Local Caption *** îâåøù1 îâåøùòåðä1 îâåøùòåðä1ôø÷0 îâåøùò1ô0

אחרי ההצלחה הענקית של "המתים המהלכים", מה ניסיתם לשנות כדי לא לחזור על עצמכם?

"ב'מתים' יש משהו מאוד בסיסי, עם מכנה משותף רחב. היא מאוד נגישה, ואפשר להיכנס אליה בכל שלב. רוברט רצה לעשות הפעם משהו אחר, קצת יותר מתוחכם ועמוק. הדמויות פחות קומיקסיות, יש לעלילה יותר קצוות. הסיפורים שרוברט מפתח מאוד יוצאי דופן ומיוחדים. יש סדרות מאוד חזקות, "מתפוצצות" ומהירות, ויש סדרות דרמה אישיות וקטנות – הוא מצליח לחבר את שני הז'אנרים, לשים במרכז סיפור אישי וקטן, אבל העולם שמנגד והאיום שטמון בו עצום – יש איזון, לא יותר מדי זוועה אבל לא יותר מדי שקט. האתגר שלנו עם הסדרה החדשה הוא לחבר אותה לקהלים מחוץ לחובבים של אימה וקומיק-קון. יש בה המון דמויות וסיפורים אנושים, שיכולים לעניין קהל רחב".

מה גורם לדעתך להצלחה הגדולה בשנים האחרונות של סדרות שנוגעות בעולם האימה/פנטזיה – שחרגו מקהלי הנישה שלהן והפכו למיינסטרים?

"כנס קומי-קון שנערך בימים אלה, היה לפני 5-6 שנים מוקד גיקים, ועכשיו זה ממש דיסנילנד עם כל החברות הכי גדולות בעולם. האולפנים והרשתות רואים שהעולמות האלה מחוברים לקהל פעיל ומעורב מה שמביא לוויראליות והצלחה. באופן טבעי, ההצלחה גם גוררת ניסיונות נוספים. היתה למשל תקופה של טרנדים עם הרבה סדרות פשע, ועכשיו, בקולנוע ובעקבותיו גם בטלוויזיה, בולטים סיפורים על גיבורי על, עלילות מד"ב, וחיבור לספרות יותר אזוטרית מעולמות הקומיקס. בטלוויזיה ובקולנוע תמיד רעבים לתכנים חדשים, כשהעיבודים לקומיקסים הקלאסים בקולנוע הצליחו, כולם חיפשו לחקות ולהרחיב את זה. סיבה נוספת היא שהעלילות הן אוניברסליות, ולא ספיציפיות לתרבות כזו או אחרת, מה שמקל על ההפצה בכל העולם. המתכונת של סיפורים קיצוניים, החיבור לגיקים שמדברים על התוכן ומשתפים אותו, יוצר את ההצלחה".

באופן אישי, אלו סדרות אהבת במיוחד בשנים האחרונות?

"אני מחוברת מאוד כמובן למה שקורה בישראל, צופה בסדרות וכמה מהן מקדמת להפקה בארה"ב. יש פה איכות הפקה מעולה. בחו"ל אני מאוד אוהבת את 'ליל האירוע', יצירת מופת שתעלה עוד מעט ב-yes, ניסיתי בעצמי לקנות אותה. אני אוהבת גם את עמק הסיליקון, ויפ ומשחקי הכס כמובן".

 

"מגורש", ימי חמישי 22:00, yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *