הית לדג'ר: כישרון שלא שוכחים

הוא השאיר חור בליבנו כשהלך לעולמו לפני 10 שנים. לקראת הספיישל שישודר לזכרו, קבלו 18 עובדות שלא ידעתם עליו, ואולי יגרמו לכם לאהוב אותו יותר. ספיישל הית' לדג'ר שני, 22/1, משעות הערב, ערוץ yes3.

yes

1. הית לדג'ר גדל במקום שהוא כינה "העיר המבודדת ביותר בעולם" במערב אוסטרליה.

הית לדג'ר: כישרון שלא שוכחים

2. התפקיד הראשון שלו כשחקן היה כפיטר בן, בהצגה בבית הספר כשהוא היה בן עשר.

3. ההורים שלו קראו לו ולאחותו, קייט, על שם הדמויות מהרומן המפורסם של אמילי ברונט, "אנקת גבהים" – הית'קליף וקייטלין.

via GIPHY

4. אמא שלו, סאלי, היתה מורה לצרפתית, אבא שלו, קים היה נהג מרוצים. אחרי שהם נפרדו והתחתנו מחדש הצטרפו למשפחה אחות נוספת מכל צד – אשלי ואוליבייה. את השמות של כולם הוא קעקע על פרק כף היד בראשי תיבות.

5. כשהוא היה ילד הוא העריץ את צ'אק נוריס וג'יין קלי, שבהשראתו הפך לנער מתבגר חובב ריקודים. בבית הספר הוא הוביל להקת רקדנים שהכילה 60 רקדנים (כולם בני חקלאים, בפנימיה צבאית), לתחרות-ריקוד ארצית של בתי ספר על יסודיים. הם היו הלהקה הזוכה הראשונה בתולדות התחרות שהורכבה מזכרים בלבד.

6. בגיל 16 הוא עזב את בית הספר, לקח מכונית עם חברו הטוב ונסע לסידני, שהיתה במרחק 4000 ק"מ משם, מרחק שמצריך נהיגה של 5 ימים בדרך כלל, אבל לשניהם הספיקו 72 שעות.

via GIPHY

7. התפקיד הראשון המשמעותי שלו בטלוויזיה האוסטרלית היה בסדרה "Sweet", הוא גילם רוכב אופניים הומוסקסואל. בהמשך שיחק גם באופרת הסבון האוסטרלית "קרוב רחוק".

8. התפקיד שהביא לו תהילה בינלאומית היה בסרט "10 דברים שאני שונאת אצלך", שהוא אדפטציה מודרנית ל"אילוף הסוררת", שם גבר על אשטון קוצ'ר וג'וש הרטנט בליהוק לתפקיד של פטריק.

via GIPHY

9. במהלך צילומי הסרט "סיפורו של אביר" הוא שבר את אחת משיניו הקדמיות של הבימאי, בריאן הלגלנד, כשהשניים הדגימו קרב כידונים על סוסים. זאת היתה הפציעה היחידה שאירעה במהלך צילומי הסרט.

10. כשנשאל אם הוא לא חושש לגלם גבר הומוסקסואל ב"הר ברוקבק" הוא ענה שלא, אבל הוא חשש שהוא לא בוגר מספיק כדי לעשות צדק עם התפקיד.

via GIPHY

11. לפי עיתונאים, לדג'ר כמעט שבר את האף של ג'ייק גילנהול במהלך צילומי סצנת הנשיקה הצרפתית ביניהם.

12. הוא התאהב בשחקנית שגילמה את אשתו, מישל וויליאמס (הזכורה גם מ"דוסון קריק"), ביום הראשון של צילומי הסרט "הר ברוקבק". הם התארסו גם במציאות ונולדה להם בת, מטילדה.

via GIPHY

13. לדג'ר היה אובססיבי לזמר האנגלי, ניק דרייק, שנפטר בגיל 26 ממנת יתר של משככי כאבים. לדג'ר אף צילם קליפ לשיר של דרייק, "Black Eyed Dog".

14. לתפקיד האיקוני האחרון שלו, הג'וקר ב"אביר האפל" (המבוסס על הקומיקס "בטמן") לדג'ר עיצב את איפור הפנים של הג'וקר בעצמו. במסגרת ההכנות לתפקיד הוא הסתגר בחדר במלון במשך ששה שבועות והתעמק בפסיכולוגיה של הדמות. ההשראה להופעה שלו בתפקיד הג'וקר התבססה על שילוב בין דמותו של סיד וישס, סולן להקת הפאנק "סקס פיסטולס" והופעתו הפסיכוטית של מלקולם מקדואל ב"תפוז המכני".

via GIPHY

15. בסצנת בית החולים בה הג'וקר לבוש כאחות, השם שרשום על התג שלו הוא "מטילדה", על שם ביתו של לדג'ר ווויליאמס.

via GIPHY

16. לדג'ר נמצא מת בביתו במנהטן בשנת 2008. בתחילה סברה המשטרה כי מדובר בהתאבדות ובהמשך נקבע כי מדובר במנת יתר של תרופות מרשם וכדורי שינה. משפחתו הודיעה כי "למרות שאף תרופה לא נלקחה בכמות מוגזמת, גילינו היום כי השילוב של תרופות מרשם היה קטלני".

via GIPHY

17. הוא היה האדם השני שזכה באוסקר לאחר מותו. הראשון היה הקולגה האוסטרלית שלו, פיטר פינץ'. מטילדה תקבל את האוסקר שלו כשהיא תהיה בת 18, עד אז הפסלון יופקד למשמרת אצל אביו, אמו ואחותו, לפי חוקי האקדמיה.

18. לדג'ר היה גם שחקן שחמט מצטיין. הוא זכה באליפות מערב אוסטרליה לילדים כשהוא היה בן עשר.

ספיישל הית' לדג'ר שני, 22/1, מ-16:00, ערוץ yes3

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *