"המתים המהלכים": נפרדנו כך

בפרק הראשון של עונה 7 נקטל באכזריות יוצאת דופן אחד הגיבורים הכי אהובים של הסדרה. אם כבר ראיתם את הפרק, אתם מוזמנים לקרוא את טור הפרידה שלנו ממנו

נדמה שמיליוני המעריצים של "המתים המהלכים" ברחבי העולם פשוט סירבו להאמין לשמועות שרצו ברשת מאז הפרק האחרון של העונה השישית. נכון, מי שמכיר או קרא על הקומיקס המקורי יגיד מיד "אמרתי לכם" ושהכתובת הייתה על הקיר, אך כמו ש"משחקי הכס" אינה מתנהלת בדיוק לפי הספר, כך גם "המתים המהלכים" מציגה לעתים קווי עלילה שונים מהמקור – כך שהיה מקום לקוות כי יוצרי הסדרה יחוסו על חייו של גלן. הבחור האסייתי הצנום, שהיה בכלל שליח פיצה לפני שפרצה האפוקליפסה והמון הזומבים שטף את העולם, היה איתנו לאורך כל הסדרה והפך לדמות מפתח ולאחת הדמויות האהובות ביותר על הצופים. היריעה קצרה מלהכיל את כל הרפתקאותיו של גלן ואינספור הפעמים בהן הציל את חבריו ממוות אכזרי מידי מתים או חיים. מי זוכר בכלל שכבר בפרק השני של הסדרה הציל גלן את חייו של ריק… ובכל זאת – קשה לעכל את הפרידה האכזרית ונחמד שיש זיכרונות להתרפק עליהם.

בהתחלה, גלן היה עדיין רק "אחד מהחבר'ה", אך אט אט התגלה כבורג משמעותי מאין כמוהו בתצרף של החבורה. אמיץ, זריז, יצירתי ובעל תושייה, גלן התבגר במהירות והפך למבוגר אחראי ולאחד מהמנהיגים של השורדים. העניין סביבו תפס תאוצה נוכח הרומן שנרקם בינו לבין מגי כבר בתחילת העונה השנייה, ומפרק לפרק קהל הצופים של הסדרה נקשר אליו והתאהב בו.

גלן עבר שלל תלאות, עינויים, רגעים קרובים למוות, הציל את חייו של כמעט כל אחד מהחברים סביבו ונראה כדמות שתישאר איתנו עד הסוף. אולי בשל החסינות המדומה שניתנה לו ע"י הצופים החליטו יוצרי הסדרה לגרום זעזוע ולהרוג את גלן בעונה הקודמת. מכל מקום, אף אחד מאיתנו הצופים לא היה מוכן לזה ונדמה, לפחות לי, שהפרידה מגלן בעונה שעברה הייתה יותר קשה לי מהיום. גלן, כזכור, לא נהרג בסוף אותו פרק בו נקבר תחת ניקולס והמון הזומבים וחזר לחבורה בסופו של דבר. לאחר ש"חזר לחיים", סימסתי לכל חבריי צופי הסדרה כי "הם בטוח יהרגו אותו שוב בקרוב והפעם באמת."

השבוע הגיע סוף סוף פרק הפתיחה של העונה החדשה ואיתו התשובה לשאלה שהסעירה את העולם כולו במשך הפגרה – מי מהחבורה יכיר מקרוב את לוסיל, האלה האימתנית של ניגאן? אין ספק שהיה זה הפרק הקשה ביותר בסדרה (ויש כאלה בשפע), בעיקר בשל האלימות יוצאת הדופן בה נהרג גלן (נו טוב, ואברהם…). ג'פרי דין מורגן נכנס בצורה מושלמת לנעליו של ניגאן ויהיה מרתק לצפות בו במשך העונה. אחרי הפרק האחרון נדמה שהמושל נראה כמו חניך בצופים בהשוואה לפסיכי החדש עם האלה. המוות של גלן היה נוראי ומזעזע כ"כ כי הוא היה כאן מהרגע הראשון והיה לאחת הדמויות האהובות ביותר לצד דריל וריק (לפי סקר של IMDB). מותם של טייריס, הרשל, בת', לורי, שיין, סופיה ואפילו של האחיות ליזה ומיקה לא היה שובר לב ומחריד כמו מותו.

"המתים המהלכים", ימי שני 05:00, 23:00
בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *