העונה החדשה של "החיים עצמם" מוכיחה שההפתעות הגדולות עוד לפנינו

הסדרה שגרמה לנו להתרגש, לחייך ובעיקר לבכות באופן בלתי נשלט על הספה, חזרה בעונה רביעית שמזכירה בכל פרק מחדש שגם אם נדמה לנו שאנחנו יודעים מה עומד לקרות – אין ספק שההפתעות עוד בדרך

yes

צפייה בפרקים הראשונים של עונה חדשה בסדרה אהובה, דומה במובנים רבים למפגש מחודש עם חברים ותיקים. אז נכון שבדרך כלל נזדקק לכמה דקות כדי "להתאפס" על מה הם עשו בתקופה שחלפה, אבל מהר מאוד כבר נרגיש כאילו מעולם לא נפרדנו. זו בדיוק הציפיה שהגיעו איתה הצופים בעונה הרביעית של "החיים עצמם", הדרמה הקומית שנכנסה לחיינו ב-2016, רק שאפשר לומר די בוודאות שמה שחיכה להם על המסך הצליח להפתיע אותם.

 

Tiu 402 R 187879 0159

 

למי שמשום מה עדיין לא התמכר, נגיד ש"החיים עצמם" היא סדרה שזכתה לאינספור ביקורות חיוביות כבר מהעונה הראשונה (ולנתוני רייטינג שאפשר להתגאות בהם), בעיקר בזכות היכולת שלה להיבנות לאט ולספר סיפורים קטנים ואנושיים. להבדיל מסדרות עתירות אפקטים שמתגאות בעלילה מפותלת, ולוכדות את תשומת הלב שלנו בזכות רגעים שגורמים ללב לדהור ולפופקורן ליפול על הרצפה, "החיים עצמם" העמידה במרכז אנשים שקל להזדהות איתם. כאלה שרובנו פוגשים מדי יום בסופר או בבנק. התוצאה הפכה לשלוש עונות מרגשות במיוחד, מתקתקות לפרקים ובעיקר עמוסות ברגעים שובי לב. ואז הגיעה העונה הרביעית.

 

אל תישארו מאחור- הצטרפו עכשיו ל-yes

 

פרק הבכורה של העונה החדשה העלה המון שאלות אצל רוב הצופים, שנבעו מהעובדה שאת ה"חברים הוותיקים" החליפו בעיקר דמויות שעדיין לא יצא לנו להכיר. למעט רבקה (מנדי מור) וג'ק (מיילו ונטימיליה), שליוו אותנו מהעונה הקודמת, זכינו להכיר בפרק הראשון בעיקר דמויות חדשות. בהן אב צעיר לילדה שגר בפילדלפיה עם ההורים שלו, מוזיקאי שאפתן ועיוור שנאבק על מקומו ואם שסובלת מפוסט טראומה אחרי שירות בחיל הנחתים של ארצות הברית. צופים מרחבי העולם הספיקו לצייץ לאורך הפרק "מי אלה האנשים הזרים על המסך שלי?" ו"מישהו יכול להסביר מה קורה?" אבל מהר מאוד קיבלו את התשובות לכל מה שהטריד אותם (ואנחנו לא רוצים לספיילר, אבל אתם יכולים להיות בטוחים שכל חלקי הפאזל בצורה ייחודית שיכולה לקרות רק בחיים. וב"החיים עצמם", כמובן).

 

Tiu 401 R 187678 0429

 

ההחלטה של "החיים עצמם" להמציא את עצמה בכל עונה מחדש, הפעם על ידי הוספת כמה וכמה דמויות לא מוכרות כבר בפרק הבכורה, היא ללא ספק הימור יוצא דופן. סדרות רבות שעלו על נוסחה שעובדת, מעדיפות בדרך כלל לא לסטות ממנה. בייחוד כשמדובר בעונה מתקדמת, אחרי שכבר הספקנו להתחבר לדמויות הוותיקות מהעונות הקודמות. ולמרות זאת, אחרי שלוש עונות מוצלחות, אפשר כבר לומר שגם הפעם הסדרה מצליחה לספר סיפור על נישואים, אהבה, יחסים ומשפחה, בדרך המיוחדת שמאפיינת אותה.

 

"זה כל כך מוזר, לא? איך זר מוחלט יכול להפוך לחלק כל כך גדול מהסיפור שלך," אומרת רבקה לג'ק כשהשניים יושבים ברכב. "זה די מפחיד, אתה יודע? איך הצטלבות אחת עם אדם שמעולם לא פגשת, יכולה לשנות הכול". התובנה הזו היא כנראה התיאור המדויק ביותר של העונה הרביעית, ולמעשה גם של החיים עצמם. וכמו שהחיים שעל המסך והחיים שמלפניו ומאחוריו מלמדים, גם אם נדמה לנו שאנחנו יודעים מה עומד לקרות – ההפתעות פשוט לא מפסיקות להגיע.

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *