זו ילדותו השנייה

הקאמבק של ג'ים קארי למסך הקטן היה לא פשוט, אבל בסיום העונה הראשונה אפשר לקבוע שהוא הצליח לייצר סדרה שטרם ראינו כמותה. גבע קרא עוז מסכם

דמותו הטלוויזיונית/קולנועית של ג'ים קארי עוצבה במשך שנים רבות, בשלל סרטי קומדיה פרועים, כשלצידן דרמות לא שגרתיות. למרות קשת התפקידים הרחבה שגילם, בסופו של דבר, הוא תמיד מביא איתו, לכל תפקיד, את הנוכחות הייחודית שלו – שמבוססת על היכולת שלו להיראות, בכל רגע נתון, לא משנה באיזה תפקיד, כמי שעומד לצאת מדעתו.

ב"ילדותי", שבה חזר לטלוויזיה לאחר שנים רבות, הוא הציב לעצמו אתגר שתפור היטב למידותיו – לגלם בצורה אמינה את דמותו של כוכב ילדים, שדמותו החביבה והאנושית על המסך מקבילה לאישיותו האמיתית, עד שחייו קורסים, והמארגים שמהם תפר את חייו נפרמים. הסדרה כולה עוצבה על ידי מישל גונדרי (שעבד עם קארי ב"שמש נצחית בראש צלול"), כך שתיראה מלאכותית במיוחד, כמו הסט בתוכנית של מיסטר פיקלס. למעשה, קשה לחשוב על שחקן אחר (אולי רובין וויליאמס בשיאו) שיכול לגלם דמות כל כך משונה, בצורה אמינה (דמותו של פיקלס, וגם חלק מקווי העלילה, שאבו לא מעט השראה ממר. רוג'רס, מיתולוגיה בעולם הילדים האמריקני).

Kdg Epi0102 7179i

היו ב"ילדותי" הרבה סצינות מוזרות, קווי עלילה שלא התפתחו, ומעברים קיצוניים בין ז'אנרים. הצפיה בה לא תמיד היתה מספקת, בעיקר בפרקים הראשונים, אבל ככל שהעונה התקדמה, הקסם של קארי עשה את שלו – והוא הצליח להפוך את הסדרה המשונה, לכזו שמצליחה לגעת בצופים. למרות שהקאסט מסביבו מעולה, בסופו של דבר, זו ההצגה של קארי. העובדה שגם בחייו האישיים הוא נע חליפות בין טרגדיות/טרלול/הצלחה – הוסיפה מימד של אמינות לסדרה ולדמותו.

לאורך העונה, הסדרה נבנתה כקומדיה ודרמה משפחתית מסורתית יחסית, שמוזרקים לתוכה רגעים של טירוף. בשני פרקי הסיום של העונה – בשניות האחרונות של שני הפרקים ליתר דיוק – קארי ושותפיו הלכו עם זה הכי רחוק שאפשר, והעובדה שזה עבד להם, הוכיחה שהניסוי שלהם הצליח. להתראות בעונה השנייה

כל פרקי העונה הראשונה של "ילדותי" מחכים לכם ב-yes VOD

 

 

 

 

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *