"כבודו": תכירו את אילנית בן יעקב

היא גדלה בבאר שבע, מזדהה עם הדמות שהיא מגלמת, ומבינה את החלטת השופט להגן על בנו – תכירו את האשה שמאחורי "רופוס"

yes

מי אני? אילנית בן יעקב, בת 44,  מתגוררת במצפה רמון עם בעלי וילדיי, גלי בת השמונה וזוהר בן הארבע וחצי. נולדתי בבאר שבע וגדלתי בה עד שעברתי עם משפחתי ליישוב להבים בגיל 14. למדתי במגמת תיאטרון בתיכון בבאר שבע ולאחר שירותי הצבאי ניסיתי להתקבל לבתי ספר למשחק. למזלי הרב התקבלתי לבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים ובמשך ארבע שנים למדתי מגוון רחב של אומניות במה. לאחרונה שיחקתי בסרט "אינרציה" שביים עידן חגואל והשתתף בפסטיבל ברלין במסגרת הפורום. כמו כן, שיחקתי בכמה דרמות בטלוויזיה.

מי הדמות שלי? אני מגלמת את רב פקד חנית רופוס המכונה "רופוס" (אף אחד לא קורא לה בשמה הפרטי), ממחלקת הבילוש במשטרת באר שבע (בתיאור הדמות שקיבלתי לקראת האודישן, נכתב שהבאר שבעיות חייבת להיות חלק מדמותה – אולי היא גם חלק מדמותי), המנהלת את החקירה בה מעורב בנו של השופט מיכה אלקובי. רופוס היא גם אם חד הורית לרועי בן הארבע. העבודה התובענית והשאיפה שלה להתקדם בסולם הדרגות מתנגשים עם הרצון שלה להיות אמא ולהיות עם בנה ברגעים המשמעותיים בחייו. ככל שהחקירה מתקדמת, רופוס מתמודדת עם עמיתיה במשטרה, עם גורמים בעולם התחתון ועם התעלומה שעומדת לפתחה.

úîåðåú äñãøä äéùøàìéú: ëáåãå òåðä 1 éùøàì, 2017 ãîåú: øåôåñ ùç÷ðéú: àéìðéú áï éò÷á *** Local Caption *** ëáåãå1 ëáåãåòåðä1 ëáåãåò1ô0

איך התכוננתי לסדרה? האתגר הגדול שניצב בפניי בעבודה על הדמות היה לפצח אישיות במעמד ובתפקיד שאינם מעולמי. הדבר הראשון שרציתי לעשות היה  לבלות כמה שיותר בתחנת משטרה ולהכיר את עולם המדים מבפנים. אבל בשלב יותר מתקדם של החזרות הבנתי שמה שמעניין אותי הוא רופוס האישה והאמא, והנסיון שלה לג'גל בין הקריירה לבין האימהות. כאמא לשני ילדים, אני מתמודדת עם הנושא הזה לא פעם – רגשות האשם שחוויתי על הסט, רחוקה מילדיי במשך ימים רבים, התערבבו עם תחושותיה של רופוס בהתמודדות שלה מול בנה כשלא הייתה לידו כשהיה צריך אותה. כשעיצבו את משרדה של רופוס, זה אך התבקש שיהיו תמונות של בנה על השולחן וקירות המשרד. היה לי מאוד טבעי להציע את בני הקטן כמי שייצג את בנה של רופוס וכך יצא שהוא ליווה אותי על הסט גם בלי להיות שם. מבט חטוף בתמונות על הקיר החזיר אותי לרגע הביתה והופ בחזרה לעבודה, הבמאי אומר אקשן, רופוס תופסת את מקומה בתוכי ובני הופך בנה. עולמות מתערבבים עד לסיום הסצנה בקאט.

2

איך הייתי מגיבה במקום השופט? הבחירות המוסריות שאנחנו נוטים לקבל במצבים מסויימים משתנות ברגע שילד נכנס לתמונה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילד שלנו. הראש אומר להסגיר למשטרה, החוק מעל הכל, בזמן שהלב יאמר להגן, להסתיר, לחבק. במיוחד בסיטואציה מורכבת כמו זו שהשופט נמצא בה – פגיעה בבן של משפחת פשע. מקום בלי חוקים ועין תחת עין. אז כן, אני כמו מיכה אלקובי הייתי נוהגת אותו הדבר, ומגנה על הבן שלי מה שיהיה יהיה.

מדוע לדעתי מומלץ לצפות בסדרה? מדובר בסיפור מותח אבל מאוד אנושי. צילום הסדרה יוצא דופן, הבימוי שלה מבריק, השחקנים נפלאים אחד אחד והדמויות  בה חזקות ונשארות אתך גם אחרי שהקרדיטים עולים.

"כבודו", ימי שבת 22:00 yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הסדרה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *