"ליל האירוע": מה יהיה הסוף?

הסדרה המדוברת של הקיץ מגיעה לסופה והפרק האחרון מחכה לכם ב-yesVOD. רגע לפני שאתם צופים בו, מתן ציוני מציג כמה תסריטים אפשריים לסיום. ומה ההימור שלכם?

1. נאסיר (נאז) חאן ביצע את הרצח ומורשע – האם כל ההצגה של הילד הטוב שנקלע לתסבוכת הייתה הצגה אחת גדולה, או שאולי הוא רצח ושכח בגלל הסמים? ראינו לאורך המשפט כי לנאז יש היסטוריה של אלימות וסחר בסמים, ושבכלא הוא הוכיח פוטנציאל עברייני למדי. ייתכן שהתחושה שמדובר בבחור תמים, שנקלע למצב נוראי במקרה, נשתלה במוחם של הצופים רק כדי לתעתע בהם, ובסופו של דבר המושבעים לא יתרשמו מהבחור העדין שמולם (בטח לא לאחר התגלחת שביצע בכלא) וירשיעו אותו בצדק.

2. נאז עשה את זה אבל יוצא זכאי –  אפשרות נוספת היא שנאז ביצע את הרצח, אבל הספקות שהצליחו לנטוע הסנגורים במושבעים, כמו אלה שיוצרי הסדרה נטעו בראש הצופים, יביאו אותם לזכות אותו.

ìéì äàéøåò | òåðä 1 | ôø÷ 3

3. נאז לא ביצע את הרצח, אבל מורשע:  נאז אכן לא אשם ברצח (ובמקרה כזה, האב החורג נראה כחשוד הסביר ביותר וגם נהג הלוויות הוא מועמד אפשרי), אך לאור התנהלות המשפט, כמות הראיות המרשיעות והיעדר חשוד אחר ברצח, הימצאותו של נאז אשם נראית כתסריט בעל הסיכויים הגבוהים ביותר להתממש. אין ספק שמדובר בסיום מבאס ועצוב, אך כמו שראינו בלא מעט מקרים במציאות (חפשו את סרט הדוקו "הפחד מ-13" ב-yesVOD), הרשעות של חפים מפשע, על בסיס ראיות נסיבתיות וחלקיות, הן תופעה מוכרת במערכת משפט האמריקנית.

4. נאז לא ביצע את הרצח ויוצא זכאי: אפשר לומר שמדובר בתסריט האופטימי ביותר – החשוד חף מפשע והמושבעים במשפט מבינים זאת גם הם ובמשפט צדק שוללים את אשמתו ושולחים אותו לחופשי. נאז עוזב את הכלא, את פרדי (קנת' וויליאמס, שתמיד תענוג לצפות בו) וחוזר לחיק משפחתו. האם נדע גם מי הרוצח האמיתי, או שאולי נקבל סוף פתוח? נחכה ונראה.

via GIPHY

5. התעלומה תישאר פתוחה – התכנון המקורי, בהתאם למקור הבריטי, היה לייצר מיני סדרה סגורה, עם סוף ברור, אבל מי יודע, אולי ההצלחה המסחררת ותשבוחות המבקרים יביאו את היוצרים לשנות את קו העלילה, ולהשאיר אותנו במתח לקראת עונה שניה, שתמשיך לעסוק בעלילה.

 

"ליל האירוע", ימי שני 23:00, yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגיות:

תגובות