"ליל האירוע" – סדרה שאסור להחמיץ

הסדרה החדשה מבית HBO זוכה לשבחים מקיר לקיר, וגם מתן ציוני ממליץ עליה בחום. 5 פרקים כבר מחכים לכם ב-yesVOD

לילה בלתי נשכח – אתם מסיימים יום ארוך של לימודים או עבודה ומתכננים סוף סוף ערב של כיף עם החבר'ה. החבר מבריז ואתם מחליטים לצאת לבד. באמצע הדרך אתם פוגשים במקרה מישהי שמסעירה אתכם ונסחפים איתה. לאחר ערב חד פעמי וחלומי, אתם פוקחים את העיניים ומבינים שמשהו נורא קרה… "ליל האירוע" נפתחת בדיוק כך. ריז אחמד (השחקן הראשי, די אלמוני אגב, ונראה כי זו היתה הכוונה בליהוקו לתפקיד הראשי) מגלם את נאסיר, ילד טוב (שאפילו סובל מאסטמה), שנקלע לסיטואציה לא מתוכננת וכל חייו עומדים להיות מושפעים מכך. את הלילה של אותו אירוע הוא לא ישכח לעולם…

ככה עושים צדק – "ליל האירוע" מביאה לצופה דוגמא להליך הצדק שאמור להתנהל מרגע תחילת החקירה ועד מיצוי הדין עם הנאשם. זווית אחת עוסקת במשטרה, שמוצאת במהירות את החשוד שלה. כל הראיות קושרות אותו למקום ואשמתו נראית ודאית, כך שזו אפילו אינה ממשיכה לחקור כנדרש. זווית שניה עוסקת במערכת המשפט אשר הופכת בן רגע לצינית, כאשר שיקולים שונים מנחים אותה ומנווטים אותה למקומות שאינם קשורים לחתירה אחר האמת ועשיית צדק.

 

שואלים שאלות – הסדרה מבית HBO היא רימייק של הסדרה הבריטית היוצאת מן הכלל "צדק פלילי" (שתי עונותיה זמינות ב-yesVOD), שאתם פשוט מוכרחים לצפות בה. אפשר לסמוך על HBO שייקחו סדרת מופת ויעשו לה גרסה מופתית לא פחות. הסדרה תוביל אתכם לשאול את עצמכם שאלות רבות ולהטיל ספק באשמתו של נאסיר, בהליך המשפט, בעונש המגיע לנאשם ולבסוף – בכל מערכת הצדק שאמונה על שמירת ביטחונכם.

 

ביקורות מעולות – הסדרה זכתה לשבחים רבים ובאזז אדיר בקרב המבקרים. באתר מטה-קריטיק ציונה עומד כרגע על 9.3, כשבאתר Imdb היא זוכה לציון גבוה במיוחד גם כן -9.1 בממוצע. מגזין ורייטי הרעיף מחמאות על ליל האירוע: "היא מתגמלת באופן יוצא דופן. סיפור מסתורי מבריק וממכר, אשר גורם לצופים לחזור ולצפות בסצנות שוב ושוב, בכדי לחפש רמזים".


חובה לראות – אם אתם מגדירים את עצמכם כחובבי טלוויזיה וכאניני טעם, אתם פשוט מוכרחים לצפות ב"ליל האירוע". כבר לאחר הפרק הראשון (שכדרכם של HBO, אורך למעלה משעה), ניתן להבין שמדובר בפנינה של ממש. הכותב ריצ'רד פרייס מ"הסמויה"  חוזר בה לסגנון של סדרת המופת בריאליזם ובהתמקדות בכל המכלול (המשטרה, מערכת המשפט, דמויות המשנה) ולא רק בשאלה מי הוא האשם ברצח. תהיו בטוחים כי ברגע שתיכנסו לסיפור, לא תוכלו לצאת ממנו עד שהעונה תגיע לסיומה. צאו גדולים והמליצו עליה לחבריכם, לפני שהם יעשו זאת לפניכם…

úîåðåú äîéðé-ñãøä îáéú HBO: ìéì äàéøåò 2016 *** Local Caption *** TheNightOf ìéìäàéøåò ìéìäàéøåò1

פנים מוכרות – השחקן והבמאי הערבי ישראלי מוחמד בכרי (מאחורי הסורגים, הרודן), מייקל קנת' וויליאמס (עומאר מהסמויה) פול ספארקס (אימפריית הפשע, בית הקלפים) ג'יי די וויליאמס (בודי מהסמויה), ג'ון טורטורו (צומת מילר, ביג ליבובסקי, הרובוטריקים).

"ליל האירוע", ימי שני 23:00, yesOh וב-yesVOD

בואו לדבר על זה בדף הפייסבוק של הערוץ

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *