מה היה קורה אם הייתם אומרים "כן" לכל מה שעוצר אתכם בחיים?

חמשת המשתתפים ב'יס מן' חותמים על הסכם, לפיו יסכימו להיענות לכל אתגר שיכול לשפר את חייהם. התוצאה היא דוקו-ריאליטי אמיץ ומרגש על התמודדות אמיתית עם המכשולים שעוצרים את כולנו

yes

"29 שנה חייתי בסוף של הקולה," אומר קותי סבג כשהוא מסתכל החוצה דרך חלון המונית, רגע לפני האתגר הראשון שלו בדוקו-ריאליטי החדש 'יס מן'. "לא נהניתי מהגזים, לא מזגו אותי לבקבוק, אתה מבין מה אני אומר?" כל מי שמכיר את הסיפור של קותי, שניצח ב'אח הגדול' אי שם ב-2012, לא יכול שלא להתחבר לאנלוגיה הזו. מגבר צעיר שגר בבית שמש, קותי הפך ברגע לסוג של מאמי לאומי. הוא התחיל להנחות, לשחק ולהתראיין, אבל בדיוק כשהתחיל "ליהנות מהגזים של הקולה", הפסיקו להתקשר אליו והוא מצא את עצמו בבית. מדוכדך, מבואס ובלי תוכנית חלופית.

 

Yes Man S01 Dsc 2358

 

צומת דרכים בחיים הוא ממש לא מקום שכיף להיות בו. הרגע הזה שאנחנו לא בטוחים מה להחליט, אז אנחנו פשוט לא מחליטים. איינשטיין אמר פעם ש"מי שלא טעה לא ניסה שום דבר חדש", אבל אם להודות באמת – ממש לא צריך להיות איינשטיין כדי להבין עד כמה זה מפחיד לטעות. הרבה יותר נוח להישאר במסלול המוכר עם דפוסי ההתנהגות הרגילים, בלי להסתכן ובלי להתמודד לרגע עם מה שמפחיד אותנו. אלא שאז מגיעה "יס מן" ושואלת, מה היה קורה אם למשך שישה חודשים הייתם מחליטים לעשות את ההיפך המוחלט?

במקום להתעלם מהבעיות, "יס מן" מציעה למשתתפים בה בדיוק את ההיפך – התחייבות להיענות לכל אתגר שיוצע להם לאורך חצי שנה, במטרה להגיע לשינוי משמעותי בדיוק במקומות שתוקעים אותם. או במילים אחרות, להחליף את ה"לא" הבטוח ב"כן" המאיים. החמישייה הזו כוללת את קותי, שמנסה להתמודד עם הפרסום והחיים שאחרי הריאליטי; את נועה ירון ובן זוגה לשעבר יובל דיין, שהתגרשו אבל עדיין לא התעמתו באמת עם המשמעויות של העניין; את אלברט אסקולה, שעבר לישראל כדי לגור עם בן זוגו אסי עזר אבל לא זכה לביקור של אמא שלו לאורך כל השנים בארץ; ואת מור חן, סטנדאפיסטית וכוכבת רשת שמוצאת את עצמה בגיל 32 גרה בבית.

 

מוכנים להגיד "כן" להזדמנויות? אל תפספסו, הצטרפו ל-yes

 

לא מדובר כאן במשימות כמו קפיצת בנג'י ממטוס (קותי טורח לברר את זה כבר בדקות הראשונות), אלא בהתמודדויות אמיתיות שקשורות ליציאה מאזורי הנוחות. בין אם זה מול המשפחה, בקריירה או בתחומים אחרים. כי כמו שאבא של מור ציין, "כשאתה לא מחליט, החיים מחליטים בשבילך". כדי לדרבן אותם, המשתתפים מקבלים ליווי צמוד מחנוך דאום, שקופץ לשיחות אישיות, מדבר על הפחדים וחוזר איתם לנקודות שהם פספסו, לשינויים שהכי מאיימים עליהם ולחלומות שהם היו רוצים להגשים.

 

Yes Man S01 Dsc 1593 Fa Ba

 

 

למרות ש"יס מן" מלווה את החמישייה לאורך תקופה משמעותית, קשה שלא להישאב לתהליך שהם עוברים כבר מהרגע הראשון. מהשיחה הראשונה של מור עם אימא שלה ושל אלברט עם אימא שלו, מההחלטה הראשונה והמשותפת של נועה ויובל כגרושים וכהורים. הקושי שלהם לומר "כן" נוגע בשאלות שמשותפות לכולנו, וגם עם ההתלבטויות הכלליות שלהם בחיים קשה שלא להזדהות. כל אחד מהם מחפש את עצמו וגם את המקום שיוכל לקרוא לו בית, תוהה מתי צריך לעזוב בית ומתמודד מול תחושות של בית מפורק – בהווה או בעבר.

התוצאה היא שגם מי שאין לו היכרות אישית עם אף אחד מהמשתתפים, ירצה כנראה לראות אותם לא רק אומרים "כן" אלא גם מצליחים באתגרים שהציבו בפניהם. כי אם הם הסכימו להתמודד עם מה שהכי הפחיד אותם והצליחו, אולי גם אנחנו צריכים להתחיל לפחד קצת פחות?

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *