"מי זו אמריקה?": 10 עובדות שחשוב לדעת על סשה ברון כהן

הכוכב הענק חוזר לטלוויזיה עם סדרה חדשה – "מי זו אמריקה?", מיום שני ב-yes EDGE וב-yes VOD. בואו להיזכר בכמה מעלילותיו

yes

1. בוראט, עד היום הדמות הכי מזוהה עם ברון כהן, מבוסס למעשה על רופא יהודי שהשחקן פגש בדרום רוסיה, עליו אמר "ברגע שפגשתי אותו, התחלתי לצחוק". ברון כהן הוסיף לדמות את הגזענות והסקסיזם המוחצנים שלה, וכך בוראט נולד.

via GIPHY

2. בזמן צילומי "בוראט", ה-FBI קיבלו כל כך הרבה תלונות על טרוריסט שנוסע ברחבי אמריקה באוטו גלידה, עד שפתחו תיק בנושא.

via GIPHY

3. ההפקה המטורפת של "בוראט" גם כמעט רמה לברון כהן ולצוות להירצח; לבמאי המקורי, טוד פיליפס (טרילוגיית "ההאנגאובר"), לפרוש בעקבות איומים שקיבל; לעיתונאית להיות מפוטרת; לחברי הפקה להיעצר ולבלות לילה בכלא ולקבלת תביעות מרובות.

4. בין מתוסכלי ותובעי "בוראט", נמצאים אנשי הכפר גלוד שברומניה – שם צולמו הסצנות שכביכול מתרחשות בקזחסטן. הצוות שכנע את המקומיים כי הם מצלמים דוקומנטרי בנושא העוני, וכשהאחרונים גילו במה באמת מדובר – הם כמובן לא שמחו.

via GIPHY

5. סת׳ רוגן ("סופרבאד", "שכנים"), קומיקאי יהודי פופולארי אחר, היה אחד מהכותבים של "המופע של עלי ג׳י", בה ברון כהן התגלה לראשונה לציבור הרחב.

via GIPHY

6. בתור עלי ג׳י, ברון כהן ראיין את מי שלימים יהפוך לנשיא ארה״ב, דונאלד טראמפ. בראיון הקצר עלי ג׳י ניסה לעודד את טראמפ להשקיע ברעיונו לכפפת-גלידה (שלדבריו הבעיה היחידה איתה היא שהיא נמסה), עד שטראמפ השתעמם מדי ועזב.

7. כדי שטים ברטון ילהק אותו לעיבוד הקולנועי למחזמר "סוויני טוד: הספר השטן מרחוב פליט", ברון כהן שר עבורו את הפסקול של "כנר על הגג" במלואו במהלך האודישן

via GIPHY

8. צילומי "ברונו", גרמו לברון כהן להיות מנודה משבוע האופנה במילאנו, מה שלא הפריע לו להמשיך להתגנב לתצוגות כשהוא מתחזה לצלם אופנה. בסופו של דבר – הקומיקאי נעצר לתחקור ארוך, לאחר שפרץ לאירוע בתור ברונו.

9. "ברונו" המקורי כמעט ולא קיבל הפצה, מאחר והיה מוגזם מדי – כנראה אפילו עבור ברון כהן. הסרט נערך מחדש לחלוטין כך שיתאים לצפיה בדירוג R, ולהפצה רחבה

10. אחד מהראיונות שנחתכו ב"ברונו" היה שייך לנאו-נאצי פרייזר גלן מילר, שהיה קיצוני ואלים להחריד, ועליו ברון כהן אמר ש"כל הבית שלו היה מלא בכלי נשק ותחמושת, אפילו במטבח". שנים לאחר מכן, מילר המטורף רצח שלושה בני אדם במרכזים יהודיים בקנזס

תגיות:

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *